reklama
CNN Prima News majetek

majetek

Výpis příspěvků ke štítku „majetek“

Slzy nám nepomohou. Němci ze zaplavených obcí si prošli peklem, odhodlání neztrácejí

Nejistota a beznaděj. Obyvatelé německé obce Erftstadt-Blessem si prošli peklem. Ničivé záplavy je v mnoha případech připravily o všechno. Pro některé z nich ale utrpení zdaleka nekončí. Stále čekají na zprávy o svých pohřešovaných příbuzných. Domů se vrátit nemohou a opravy je budou stát miliony. I přesto se neúnavně snaží společnými silami vypořádat s tragickou skutečností.

Spolupracoval s lichváři. Teď šéf Sněmovny Vondráček dodatečně přiznal přes 800 tisíc Kč

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) až nyní dodatečně doplnil do veřejných majetkových oznámení, že si za roky 2018 a 2019 přivydělal jako advokát 847 tisíc korun. Uvedl to internetový Deník N, který údaje získal na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Vondráček a jeho advokátní kancelář v minulosti spolupracovali s lichváři.

Pirátský kandidát na ministra považuje vyšší zdanění za řešení bytové krize

Přestože se Piráti snaží všemožně odvracet spekulace, že chtějí lidem podstatně více zdanit jejich majetek, vize a řešení některých jejich čelných představitelů touto cestou skutečně míří. Myšlenku, že zavedení progresivní daně z hodnoty nemovitosti je řešením problémů s bydlením, otevřeně zastává jeden z jejich hlavních kandidátů na ministra pro místní rozvoj a pražský radní pro bydlení Adam Zábranský. Zároveň ale dodává, že by se daňová progrese musela řešit v rámci komplexní daňové reformy.

Žádné daně nejsou spravedlivé. Ty majetkové je ale třeba zvýšit, tvrdí ekonom Křeček

Nastavení daňového mixu bude jedním z klíčových témat letošních voleb do Poslanecké sněmovny. Veřejné finance se totiž vychýlily z rovnováhy a na budoucí vládu čeká nelehký úkol dostat je zpět pod kontrolu. „Náš daňový systém vznikal v 90. letech, kdy lidé v zásadě nic nevlastnili a zdaňovaly se hlavně příjmy a spotřeba. Po třiceti letech je však otázkou, zda by se neměl daňový mix rozšířit o zdanění majetku,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Štěpán Křeček, hlavní ekonom společnosti BH Securities.

Kdy bude jasno o Arenbergerovi? Babiš rozhodne ve středu, na ministra má další dotazy

K setrvání ve funkci ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO), který čelí kritice mimo jiné kvůli informování o svém majetku, se premiér Andrej Babiš (ANO) vyjádří ve středu. Řekl to před odletem na summit EU v Bruselu, odkud se vrátí v úterý večer. Původně Babiš hovořil o tom, že si na prostudování materiálů vyžádaných od ministra nechá víkend a pak rozhodne. Kvůli summitu ale nebude mít čas. K materiálům ohledně majetku podle něj dostal ministr doplňující dotazy.

reklama