reklama
CNN Prima News majetek

majetek

Výpis příspěvků ke štítku „majetek“

Prezident je ve formě, zemanovsky mi poradil, řekl Blažek. Vyšetřování kvůli korupci odmítl

1. prosince 2021 13:02

Kandidát na ministra spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) po středečním jednání s prezidentem Milošem Zemanem odmítl, že by byl vyšetřován kvůli korupci či manipulacím s městským majetkem v Brně. O tom, že policie Blažka podezírá, psaly tento týden web Aktuálně.cz a deník Hospodářské noviny (HN). Prezident poslanci ODS poradil, aby se nenechal novináři udolat, doplnil Blažek. Za priority resortu považuje řešení situace soudních znalců či novelu zákona o státním zastupitelství.

Polovina Čechů neví, jak má pojištěný svůj dům

10. listopadu 2021 09:51

Pojištění střechy nad hlavou je klíčová věc. Bohužel stále existuje až 40 % nemovitostí, které nejsou vůbec pojištěny. Zároveň neustále rostou ceny stavebních prací a některé materiály zdražily za poslední roky i na dvojnásobek. Kooperativa spolu s agenturou IPSOS v září zkoumala, jak k těmto alarmujícím skutečnostem přistupuje česká veřejnost.

Majitel Bohemia Energy chtěl převést své nemovitosti na virtuální firmy, tvrdí Piráti

1. listopadu 2021 21:58

Desetitisíce klientů po pádu Bohemia Energy řeší, jak co nejrychleji najít standardního dodavatele plynu a elektřiny, aby nemuseli platit několikanásobně vyšší zálohy. Sám majitel zkrachovalé firmy Jiří Písařík se mezitím pokouší zbavit svých lukrativních nemovitostí přepisem na virtuální firmy. S takovými informacemi přišli Piráti či web MotejlekSkočdopole.com.

Nejbohatším Čechem je vdova po Kellnerovi, má víc, než měl manžel. Babiš si pohoršil

6. října 2021 10:11

V čele letošního žebříčku nejbohatších Čechů a Češek, který sestavuje časopis Forbes, je Renáta Kellnerová. Čtyřiapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který koncem letošního března tragicky zahynul, má podle zveřejněného žebříčku majetek 374,7 miliardy korun. Tedy o téměř 82 miliardy více, než činil majetek jejího manžela v minulém roce.

Češi politikům podle exkluzivního průzkumu nevěří. Vyčítají jim hon za majetkem a mocí

2. října 2021 20:46

Do politiky lidé vstupují kvůli získání moci, majetku a kvůli osobní ctižádosti, myslí si podle exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS většina Čechů. Nevěří, že by v politice působili lidé, kterým jde o zájmy občanů. Pouze necelá třetina veřejnosti navíc vidí na politické scéně stranu či osobnost, ve které má zastání. Častěji jsou to lidé nad 60 let.

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?

18. září 2021 00:11

Minimálně 90 let se neměla veřejnost dozvědět, jaký byl obsah poslední vůle prince Philipa, zesnulého manžela britské královny. Zdroje z paláce však závěť vévody z Edinburghu vynesly médiím. Jmění v přepočtené hodnotě 887 milionů korun získá z většiny Alžběta II., na své si však přijdou i tři sluhové-asistenti nebo vnoučata. Čtyřem dětem odkázal 14 tisíc svazků knih.

Konečně svoboda pro Britney? Otec zpěvačky se vzdal správy jejího majetku

13. srpna 2021 08:47

Otec americké zpěvačky Britney Spearsové se vzdal 13 let trvající správy jejích obchodních záležitostí. S odvoláním na oznámení jejího právního zástupce Mathewa Rosengarta o tom informuje agentura Reuters. Jamie Spears spravoval záležitosti své dcery od roku 2008, kdy byla hospitalizována v psychiatrické léčebně. Správy jejího majetku se vzdal v dokumentech, které byly ve čtvrtek podány u soudu.

Polčák k majetkovému přiznání politiků: Vláda ignorovala soud. Nacher viní opozici

10. srpna 2021 21:48

Schyluje se k tomu, že se uzavře veřejnosti tzv. centrální registr oznámení, ve kterém politici přiznávají své majetky. Vláda totiž dosud nepřišla s návrhem, jak jej zachovat poté, co Ústavní soud loni zrušil část zákona o střetu zájmů, která umožňuje veřejnosti v registru dohledat informace o majetku politiků. Europoslanec Stanislav Polčák v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že vláda Ústavní soud ignorovala a občany si bere jako rukojmí. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) naopak viní opozici.

reklama