CNN Prima News Maledivy

Maledivy

Výpis příspěvků ke štítku „Maledivy“

Konec otravných komárů. V oblíbeném letovisku vyzráli na hmyz důmyslnou pastí

Ráj v podobě písečných pláží s tyrkysovým mořem, a nyní dokonce bez komárů. Kunfunadhoo, jeden z ostrovů na Maledivách, se pyšní zvláštním úspěchem. Dokázal se bez chemikálií zbavit veškerého otravného hmyzu, který často přenáší i nemoci, jako je například malárie. Jedinečný triumf popsal pro CNN Arnfinn Oines, ředitel pro životní prostředí řetězce luxusních hotelů Soneva.

Místa, kde zapomenete na všechny trable světa: Čtěte, kam se vyplatí vyrazit

Také se občas během dne zadíváte z okna, za kterým na vás čeká jen studená podzimní plískanice, zatímco v hlavě se vám odehrává film o vyhřátých plážích a dobrodružných zážitcích třeba i na druhém konci světa? Nejste sami. A proto jsme vám sepsali exkluzivní seznam míst, kam stojí za to, vyrazit a splnit si všechno, po čem toužíte. Už jen čtení o nich vás zahřeje.

Ráj nese jméno Maledivy aneb Čas na ostrovech pohody plyne sladce a pomalu

Pro jedny ráj, kam se s láskou pravidelně vracejí, pro druhé vysněná dovolená, na kterou se těší dlouhé roky. Ať už patříte ke kterékoli ze zmíněných skupin, je pochopitelné, že vám Maledivy učarovaly. Tyrkysově průzračné laguny v Indickém oceánu plné živočichů na dosah ruky, o pár odstínů tmavší a snad věčně vymetená obloha a bílé písčité pláže s palmami sklánějícími se k zemi. Kýč jak bič, napadne někoho možná. Ale je to kýč, který rozhodně stojí za poznání. Abyste o nic nepřišli, se postará Exclusive Tours.

Obří diamant a porušení zásady. Brzobohatý s Písařovicovou se v ráji zasnoubili

Novinářka Daniela Písařovicová se zasnoubila s hudebníkem Ondřejem Brzobohatým. Redakci Showtime to potvrdila sama budoucí nevěsta. Žádost o ruku zazněla během dovolené na Maledivách. Brzobohatý už dříve v souvislosti s pobytem v dovolenkovém ráji porušil zásadu a o svém soukromí informoval na sociální síti. Písařovicová půjde k oltáři poprvé, její partner se ožení již potřetí.

Šok v dovolenkovém ráji: Ženu pokousal žralok. Pomoc nevyhledala a vrátila se do vody

Na potápěčský výlet na Maledivách zdravotní sestřička Carmen Canovas Cervellová nejspíše jen tak nezapomene. Během potápění na ni zaútočil více než 90kilogramový žralok a kousl ji do ramene a zad. Napadená turistka si s tím však hlavu příliš nelámala. Ošetřila si ránu a do vody skočila znovu. Celý incident zachytil na kameru její kamarád a mořský fotograf Ibrahim Shafeeg.

Prezident Srí Lanky uprchl před nepokoji do Singapuru. Šéfovi parlamentu poslal rezignaci

Prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa poslal ve čtvrtek svůj rezignační dopis předsedovi parlamentu, informovala agentura Reuters. Udělal to ze Singapuru, kam se uchýlil po odjezdu ze země, nejprve prostřednictvím elektronické pošty. Později kancelář šéfa parlamentu potvrdila převzetí originálu, který byl ze Singapuru dopraven letecky. V Kolombu po zprávě o rezignaci hlavy státu začaly v okolí prezidentské kanceláře oslavy přes oficiálně stále platný zákaz vycházení, uvádí Reuters.