Malta

Výpis příspěvků ke štítku „Malta“

Video ukazuje chaos na pláži na Maltě. Turisté utíkali před žralokem, vyděsila je obří ryba

Velká ryba, která plavala v mělkých vodách maltského zálivu Ghadira Bay, vyděsila ve středu návštěvníky tamní pláže. Video zveřejněné na sociálních sítích zachycuje skupinku malých dětí, které křičí a utíkají před domnělým žralokem. Jak se ale později ukázalo, jednalo se pouze o obrovského tuňáka. Toho se i přes snahu návštěvníků pláže nepodařilo zachránit a uhynul, informoval deník Times of Malta.

Inflace v EU dál překonává rekordy. V říjnu přesáhla 11 procent, v Česku tempo zpomalilo

Míra inflace v Evropské unii v říjnu vystoupila na 11,5 procenta a již devátý měsíc v řadě překonala předchozí rekord. Proti zářijové hodnotě se zvýšila o šest desetin procentního bodu. Oznámil to statistický úřad Eurostat. V Česku tempo meziročního růstu cen proti září zpomalilo o 2,3 procentního bodu, s hodnotou 15,5 procenta však míra inflace zůstává nad průměrem a je sedmá nejvyšší v unii.

Dovolená s mazlíčkem: Co vše musí vaše zvíře splňovat?

Češi, kteří cestují do zahraničí s domácími mazlíčky, musí počítat s tím, že zvířata musí být označena čipem nebo tetováním ne starším než 3. července 2011. Zvířata také musí mít platný cestovní pas a do zahraničí může jeden cestující s sebou vzít maximálně pět zvířat. V tiskové zprávě o tom informovala Státní veterinární správa (SVS). Při cestě do zemí mimo EU včetně Velké Británie musí chovatelé splnit podmínky konkrétní země.

Pojede papež do Kyjeva? Putina označil za potentáta v zajetí nacionalismu

Papež František zvažuje, že navštíví Kyjev. „Ano, je to možné,“ řekl v sobotu novinářům v letadle cestou na Maltu. Podrobnosti podle agentury Reuters neuvedl. V projevu na Maltě, kde je na dvoudenní návštěvě, v sobotu ruského prezidenta Vladimira Putina nepřímo označil za potentáta v zajetí nacionalistických zájmů, který podněcuje konflikty. Mluvil o stínech války přicházejících z Východu.

Malta kývla na legalizaci marihuany. Na veřejnosti a před dětmi bude konzumace zakázána

Maltský parlament v úterý odhlasoval legalizaci pěstování a užívání marihuany pro vlastní potřebu a rekreační účely. Pokud zákon podepíše prezident George Vella, bude povoleno na Maltě pěstovat až čtyři rostliny marihuany a držet až sedm gramů sušiny bez postihu, uvedla agentura Reuters. V tom případě by byla Malta první evropskou zemí, která by toto povolila. Zakázáno ale zůstává kouřit marihuanu na veřejnosti či před dětmi.

Noční můra, kritizují české děti karanténu na Maltě. Zbytečné emoce, mírní věc konzul

Nepříliš povedený výlet na Maltu zažili mladí Češi a Slováci. Na ostrov poblíž Itálie vyrazili na jazykový pobyt, ale kvůli nákaze koronavirem jedné ze studentek museli do karantény. Zde si děti a mladiství stěžovali na její podmínky. Tvrdili, že k jídlu dostávají syrové maso a další nekvalitní jídlo, nebo že jim místní personál neuklízí a v pokojích se tak hromadí odpadky. Český konzul na Maltě ovšem jejich vyjádření mírní a hlásí, že podmínky rozhodně nebyly tak dramatické.