reklama

Malta

Výpis příspěvků ke štítku „Malta“

Noční můra, kritizují české děti karanténu na Maltě. Zbytečné emoce, mírní věc konzul

23. července 2021 22:11

Nepříliš povedený výlet na Maltu zažili mladí Češi a Slováci. Na ostrov poblíž Itálie vyrazili na jazykový pobyt, ale kvůli nákaze koronavirem jedné ze studentek museli do karantény. Zde si děti a mladiství stěžovali na její podmínky. Tvrdili, že k jídlu dostávají syrové maso a další nekvalitní jídlo, nebo že jim místní personál neuklízí a v pokojích se tak hromadí odpadky. Český konzul na Maltě ovšem jejich vyjádření mírní a hlásí, že podmínky rozhodně nebyly tak dramatické.

Problémy při vydávání covid pasů. Systém kolabuje a přijal očkovací údaje z 19. století

3. července 2021 15:26

Ani start digitálních covidpasů, které začaly v Evropské unii fungovat ve čtvrtek, se neobešel bez problémů. Zahraniční státy sice hlásí ze strany svých občanů velký zájem, jenže kvůli enormnímu náporu on-line systémy často nefungovaly. Bezpečnostní experti navíc varují před digitálním podpisem, kterého už internetoví hackeři zneužívají. Aplikace dokonce přijala i vymyšlený očkovací certifikát z roku 1890.

PŘEHLED: Vede Gibraltar a Izrael, Česko v očkování zaostává. Lepší je i Slovensko

2. března 2021 21:20

Česko na světové premianty v očkování proti covidu výrazně ztrácí. V přepočtu na sto obyvatel vykazuje zhruba šest podaných dávek, zatímco v Izraeli je to téměř 95. Podprůměrní v tempu očkování je Česká republika také v rámci Evropské unie, kde jsou na špici Malta a Dánsko. Ze všech států starého kontinentu se nejvíce daří Velké Británii.

Maláčová „proslavila“ ČR. Výrok o srovnání koronaviru s válkou citují zahraniční média

8. února 2021 09:33

O srovnání koronaviru s druhou světovou válkou z úst ministryně práce a sociálních věcí (ČSSD) Jany Maláčové citují média po celém světě. Výrok, který pronesla v Partii televize CNN Prima NEWS, si všimla francouzská tisková agentura AFP, od které si zprávu převzala například média z Velké Británie, Malty nebo jižní Afriky.

Na potrat ani po znásilnění. Malťanky jsou na tom hůře než Polky

29. listopadu 2020 10:43

Po okleštění práva polských žen na přerušení těhotenství se pozornost upírá na našeho severního souseda. Ještě hůře jsou na tom však Malťanky, které nemají právo na potrat ani v případě incestu, znásilnění či ohrožení života ženy. Ostrovní stát je jedinou zemí Evropské unie, která zakazuje interrupce bez výjimky.

Česko je třetí nejpostiženější zemí v Evropě. Má osmkrát více nakažených než Německo

24. září 2020 18:37

Z hlediska zasažení koronavirem je Česko v současnosti třetí nepostiženější zemí v Evropě. Na prvním místě je Černá Hora s 305 případy na 100 tisíc obyvatel. Za ní je Španělsko se 166. Česká republika hlásí 123 případů na 100 tisíc obyvatel. Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) navíc ve čtvrtek oznámilo, že je velmi znepokojeno vývojem epidemie COVID-19 v sedmi zemích Evropské unie, mezi nimiž je i Česká republika.

Amnesty International viní Maltu z nelegálních a nebezpečných kroků proti migrantům

8. září 2020 15:32

Lidskoprávní organizace Amnesty International v úterý odsoudila Maltu za „nelegální praktiky“ ve Středozemním moři, které podniká proti migrantům snažícím se dostat ze severní Afriky do Evropy. Premiér Malty Robert Abela k tomu uvedl, že i když rozumí humanitárnímu přístupu k migraci, musí chápat i zájmy Malťanů. Informoval o tom web Deutsche Welle.

reklama