Dosud nezveřejněné fotky Zagorové. Margita ukázal, jaká byla v soukromí i během školních let

Školní fotky Hany Zagorové

Hana Zagorová se narodila v ostravských Petřkovicích a ke svému rodišti se vždy hrdě hlásila. Píseň Studánko stříbrná, kterou jí složil Karel Svoboda a otextoval Zdeněk Borovec, je právě o jejím domově a připomínala jí šťastné dětství.

Lidé v Petřkovicích na Hanu Zagorovou nyní vzpomínají – pamatují si ji jako dívku s copy. Kamarádi a spolužáci populární zpěvačky jsou starší lidé a do Prahy proto na poslední rozloučení nepřijeli. Každý se s ní tak rozloučí doma svým vlastním způsobem. Celou reportáž o dětství Hany Zagorové můžete zhlédnout v úvodním videu.

Hana Zagorová zemřela v pátek 26. srpna ve věku 75 let. Jedna z nejslavnějších českých zpěvaček nazpívala téměř 900 písní a devětkrát v řadě získala Zlatého slavíka. V roce 1977 podepsala Antichartu, v červnu 1989 pak petici Několik vět, kvůli čemuž jí byla zastavena činnost a až do pádu komunistického režimu nesměla veřejně vystupovat. Jejím prvním manželem byl tanečník a baletní mistr Vlastimil Harapes. Druhým byl slovenský operní pěvec Štefan Margita, se kterým žila až do své smrti.

Tagy: