Margita nezapomíná na fanoušky. Vzkázal jim, kde je možné vzdát Zagorové poctu až do 3. září

Ačkoliv teď Štefan Margita prožívá velký smutek, na své fanoušky a fanoušky své zesnulé ženy přesto nezapomíná a stále s nimi komunikuje přes sociální sítě. Naposledy jim poděkoval za jejich oddanost Haně Zagorové a podporu, kterou mu v posledních dnech dali. Vzkázal jim také, kde se se zpěvačkou můžou ještě naposledy rozloučit.

„Moji milí, do 3. září se můžete s Hankou rozloučit také na Vyšehradě. Moc vám děkuji, že na Hanku tolik vzpomínáte společně se mnou,“ vzkázal lidem na svém Instagramu Margita večer poté, co se v pražském Divadle Kalich konalo poslední rozloučení se zesnulou Hanou Zagorovou. Tam zamířily tisíce lidí. Prostory vybral právě Margita, údajně to tak chtěla i sama umělkyně.

Říct sbohem oblíbené zpěvačce v Divadle Kalich mohli její fanoušci 31. srpna od 11:00 do 17. hodiny večerní. Poté podle informací deníku Blesk byla rakev převezena do strašnického krematoria, ve kterém byly její pozůstatky zpopelněny a vdovec Štefan Margita je nechá uložit na Vyšehradském hřbitově.

Tam po středčním rozloučení zamířily i květinové dary od fanoušků, blízkých přátel a uměleckých kolegů. V blízkosti vstupu na hřbitov je totiž vytvořené improvizované pietní místo, kde budou umístěny právě do 3. září. „I sem bude možné přijít symbolicky se rozloučit s Hankou a případně zapálit svíčku,“ vzkázala už dříve rodina zesnulé zpěvačky.

Podle informací CNN Prima NEWS bude zpěvačka pohřbena v rodinné hrobce právě na Vyšehradském hřbitově v Praze. Místo posledního odpočinku bude sdílet se svými rodiči. Její rodiče byli dříve pohřbeni na Kokořínsku v místech, kde měla Zagorová chalupu. Později však nechala jejich ostatky přemístit do Prahy a dům prodala.

Zagorová zemřela v pátek 26. srpna ve věku 75 let. Umělkyně za svůj život nazpívala přibližně 900 písní, 6. září by oslavila 76. narozeniny.

Tagy: