Margita nezapomíná na fanoušky. Vzkázal jim, kde je možné vzdát Zagorové poctu až do 3. září

Ačkoliv teď Štefan Margita prožívá velký smutek, na své fanoušky a fanoušky své zesnulé ženy přesto nezapomíná a stále s nimi komunikuje přes sociální sítě. Naposledy jim poděkoval za jejich oddanost Haně Zagorové a podporu, kterou mu v posledních dnech dali. Vzkázal jim také, kde se se zpěvačkou můžou ještě naposledy rozloučit.

„Moji milí, do 3. září se můžete s Hankou rozloučit také na Vyšehradě. Moc vám děkuji, že na Hanku tolik vzpomínáte společně se mnou,“ vzkázal lidem na svém Instagramu Margita večer poté, co se v pražském Divadle Kalich konalo poslední rozloučení se zesnulou Hanou Zagorovou. Tam zamířily tisíce lidí. Prostory vybral právě Margita, údajně to tak chtěla i sama umělkyně.

Říct sbohem oblíbené zpěvačce v Divadle Kalich mohli její fanoušci 31. srpna od 11:00 do 17. hodiny večerní. Poté podle informací deníku Blesk byla rakev převezena do strašnického krematoria, ve kterém byly její pozůstatky zpopelněny a vdovec Štefan Margita je nechá uložit na Vyšehradském hřbitově.

Tam po středčním rozloučení zamířily i květinové dary od fanoušků, blízkých přátel a uměleckých kolegů. V blízkosti vstupu na hřbitov je totiž vytvořené improvizované pietní místo, kde budou umístěny právě do 3. září. „I sem bude možné přijít symbolicky se rozloučit s Hankou a případně zapálit svíčku,“ vzkázala už dříve rodina zesnulé zpěvačky.

Podle informací CNN Prima NEWS bude zpěvačka pohřbena v rodinné hrobce právě na Vyšehradském hřbitově v Praze. Místo posledního odpočinku bude sdílet se svými rodiči. Její rodiče byli dříve pohřbeni na Kokořínsku v místech, kde měla Zagorová chalupu. Později však nechala jejich ostatky přemístit do Prahy a dům prodala.

Zagorová zemřela v pátek 26. srpna ve věku 75 let. Umělkyně za svůj život nazpívala přibližně 900 písní, 6. září by oslavila 76. narozeniny.

Tagy:

Hlavní zprávy

Evropa nám ukázala, kde vzít peníze. Síkela toho ale přes léto moc neudělal, míní Pospíšil
Energetika

Evropa nám ukázala, kde vzít peníze. Síkela toho ale přes léto moc neudělal, míní Pospíšil

Členské země Evropské unie se dohodly na snižování spotřeby elektřiny. Shodují se také na zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) ale zdůraznil, že záleží na tom, jak dohodu naplní česká vláda. Místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová (ANO) následně podotkla, že z komunikace ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (STAN) není jasné, jakým způsobem se bude evropská dohoda v Česku implementovat.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:28

Pobaltské státy podpořily vstup Ukrajiny do NATO

23:24

VIDEO: Zelenskyj poslal vzkaz Rusům

22:56

Rusko je nemoc, přišel s tvrdou kritikou Horáček. Anexi odsuzují i další osobnosti

22:35

Ministerstvo obrany: Ukrajina osvobozuje Drobysheve v Doněcké oblasti

Řádění hurikánu Ian pokračuje. Udeřil v Jižní Karolíně, stovky tisíc lidí jsou bez proudu

Bouře Ian dorazila k pobřeží Jižní Karolíny jako hurikán prvního stupně z pěti s rychlostí větru 136 kilometrů v hodině. Bez proudu je nyní podle monitorovacího serveru PowerOutage přes 180 tisíc odběratelů. Prezident Joe Biden vyhlásil v pátek na žádost guvernéra Henryho McMastera v Jižní Karolíně stav nouze. Na rozdíl od Floridy, kde Ian udeřil výrazně větší silou, úřady v Jižní Karolíně nevydaly plošné nařízení k evakuaci. Domovy ale opustili lidé v nejvíce rizikových záplavových oblastech.

Živě
ON-LINE: Putinovy hrozby dokazují slabost Moskvy, prohlásil Stoltenberg. Anexi odsoudil

Válka na Ukrajině trvá už déle než sedm měsíců. Nejméně 23 lidí v pátek zahynulo a dalších 28 bylo zraněno při ruském raketovém útoku na civilní humanitární konvoj u jihoukrajinského města Záporoží. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili zástupci těchto Ruskem okupovaných a ovládaných oblastí. Kyjev a Západ anexi odmítá.

První den druhého kola senátních voleb skončil. Víc lidí přitáhl jen souboj Vystrčil–Nagyová

Aktualizováno

První den závěrečného kola letošních senátních voleb ve 22:00 skončil. Zájem ovlivnit složení horní komory byl zatím podle očekávání nižší než před týdnem, dorazila zhruba desetina voličů. Vyšší účast je pouze na Jihlavsku, kde proti sobě stojí předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a Jana Nagyová (za ANO), která je obžalovaná v kauze Čapí hnízdo.

Grande 100. Hrdličky Rolins a Nedvěd uspořádali velkolepou párty, pozvali hvězdné hosty

Pavel Nedvěd a Dara Rolins si užili společnou oslavu 50. narozenin. Bývalý fotbalista je měl na konci srpna a Daru čekají kulatiny na začátku prosince, teď si ale u italského jezera Lago Maggiore uspořádali velkolepý mejdan nazvaný Grande100. Pár se sladil do růžových kostýmků a personál restaurace přinesl pro každého jeden dort. Hrdličky si zazpívaly happy birthday, navzájem si padly do náruče a zasypaly se polibky. Zbytek večera strávili s přáteli – tančili a zpívali v klubu a na jachtě.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Domácí zpravodajství

Podporujme ruskou migraci do států mimo EU, nikoliv do Česka, říká Gregorová

Evropské země se neshodnou, zda ruské migranty přijímat, či nikoliv. České ministerstvo zahraničí rozhodlo, že Rusům prchajícím před mobilizací humanitární víza udělovat nebude. S tím souhlasí i europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Kromě ruské migrace se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozpovídala i o loutkových referendech na okupovaných územích Ukrajiny či o situaci v postsovětském prostoru.