CNN Prima News marihuana

marihuana

Výpis příspěvků ke štítku „marihuana“

Také řidiči pod vlivem marihuany by mohli brzy preventivně „foukat do balonku“

22. října 2022 11:15

Stejně jako jízda pod vlivem alkoholu je řízení pod vlivem drog krajně nebezpečné. Zatímco přítomnost alkoholu mohou policisté celkem snadno zjistit orientační dechovou zkouškou, u drog je situace komplikovanější. Vědci z kalifornské univerzity nově vyvinuli přístroj podobný alkoholtesteru, který je schopen detekovat stopy THC, tedy především marihuany, v dechu.

Biden omilostní tisíce Američanů odsouzených za držení marihuany. Maří to životy, řekl

7. října 2022 01:01

Americký prezident Joe Biden oznámil, že udělí milost tisícům Američanů, kteří byli na federální úrovni odsouzeni za „prosté držení marihuany“. Šéf Bílého domu v této souvislosti uvedl, že by „nikdo neměl být ve vězení jen za užívání nebo držení marihuany“ a vyzval guvernéry amerických států, aby jeho příkladu následovali. Podle agentury AP jde o významný krok k dekriminalizaci této drogy, za jejíž držení jsou v USA častěji trestáni černoši.

VIDEO: Tanec s marihuanou stál florbalistky reprezentační dres. Byla to hloupost, uznávají

15. června 2022 20:32

Reprezentanti by měli jít dětem příkladem jak na poli sportovním, tak v běžném životě. Tímto odůvodnil Český florbal vyřazení dvou mladých florbalistek z reprezentačních kádrů. Veronika Kopecká a Karolína Stůjová umístily na sociální sítě video, kde mají v ruce jointa, tedy cigaretu marihuany. K tvrdému trestu sáhnul i jejich současný klub Tatran Střešovice, obě dívky se za příspěvek omluvily.

V EU se objeví až jedna nová omamná látka za týden. Jakým drogám Češi holdují nejvíce?

15. června 2022 18:15

Dostupnost drog v zemích Evropské unie zůstává vysoká a v některých případech je dokonce vyšší než před pandemií covidu, uvádí ve své letošní zprávě Evropské monitorovací centrum pro drogy a závislosti (EMCDDA). V loňském roce se v unijních státech objevilo 52 nových psychotropních látek, tedy v průměru jedna za týden. Zdaleka nejvíce používanou omamnou látku je marihuana a konopí, s velkým odstupem následují kokain a extáze. V České republice se nadměrně užívá marihuana, ale také LSD a halucinogenní houby.

Piráti vyzývají k legalizaci konopí. Podporu budou hledat složitě v koalici i v opozici

30. dubna 2022 21:21

Při příležitosti Světového dne marihuany vytáhli znovu Piráti své tradiční téma, tedy legalizaci konopí, která by podle nich mohla do státní kasy přinést až dvě miliardy korun ročně. Od chvíle, kdy usedli ve vládních lavicích, je to poprvé, kdy Piráti s tímto kontroverzním tématem přišli. Koaliční partneři se debatě nebrání, připomínají však, že legalizace není součástí vládního programu. Těžko budou Piráti hledat případnou podporu i mezi opozičními poslanci.

Malta kývla na legalizaci marihuany. Na veřejnosti a před dětmi bude konzumace zakázána

14. prosince 2021 21:31

Maltský parlament v úterý odhlasoval legalizaci pěstování a užívání marihuany pro vlastní potřebu a rekreační účely. Pokud zákon podepíše prezident George Vella, bude povoleno na Maltě pěstovat až čtyři rostliny marihuany a držet až sedm gramů sušiny bez postihu, uvedla agentura Reuters. V tom případě by byla Malta první evropskou zemí, která by toto povolila. Zakázáno ale zůstává kouřit marihuanu na veřejnosti či před dětmi.

Vražda jako z filmu Vřískot: Muž 30krát bodl a přejel autem partnerku. Žena si to nahrála

20. listopadu 2021 12:55

Anglií rezonuje případ sedmadvacetiletého Jakea Notmana, který před rokem v anglickém městě Tamworth zavraždil svou přítelkyni Lauren Bloomerovou. Soud nyní v případu rozhodl a mladíka obvinil. Pachatel měl sníst před hrůzným činem brownie s konopím a pod vlivem drogy pak svou družku třicetkrát bodnout nožem. Následně ji přejel autem.