reklama
CNN Prima News marihuana

marihuana

Výpis příspěvků ke štítku „marihuana“

Brněnská nemocnice má vlastní pěstírnu konopí. Je na utajeném místě, slouží k výzkumu

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně zahájila tříměsíční zkušební provoz experimentální pěstírny konopí. Stala se prvním zdravotnickým zařízením v České republice, které bude léčebné konopí pěstovat. Rostliny budou sloužit pro výzkum, později by je zařízení chtělo po splnění všech legislativních norem užít v praxi. Novinářům to řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

V Tokiu měla útočit na medaili. Sprinterská hvězda ale přijde o hry kvůli marihuaně

Letos v dubnu zaběhla 100 metrů v čase 10,72 a stala se šestou nejrychlejší ženou všech dob. Americká sprinterka Sha'Carri Richardsonová patřila mezi nejvážnější adeptky na zlatou medaili z olympijských her v Tokiu, ovšem na akci pod pěti kruhy musí zapomenout. Před domácím šampionátem užívala marihuanu, za což nyní dostala měsíční trest, a očekávaná sportovní událost v Japonsku se jí tak týkat nebude.

Marihuana pomáhá, některé běžné léky jsou daleko nebezpečnější, tvrdí expert

Česko je marihuanová velmoc. Ani ne tak kvůli častému ilegálnímu užívání, jako spíš kvůli masovému rozšíření povolených konopných přípravků. Prospěšné vlastnosti marihuany v rozhovoru pro CNN Prima NEWS chválí i lékař-informatik a adiktolog Pavel Kubů. „Podle pravidel medicíny založené na důkazech prokazatelně účinkuje minimálně na čtyři diagnózy,“ říká.

reklama