reklama
CNN Prima News marihuana

marihuana

Výpis příspěvků ke štítku „marihuana“

Místo hřibů našel houbař v lese políčko s marihuanou. „Pěstitelům“ hrozí až 10 let vězení

24. září 2021 18:57

Muž z Ústecka vyrazil na houby, místo nich ale našel konopné pole. Rostlinky marihuany byly zasazené i s kbelíkem v zemině a bylo evidentní, že se o ně někdo stará. To dosvědčoval také improvizovaný příbytek, ve kterém bylo nářadí i další rostliny. Policistům se pěstitele následně podařilo dopadnout, hrozí jim až deset let za mřížemi.

Kokain, pervitin, extáze. Desítky lidí vyrazily s drogami na festival, policii neunikly

21. srpna 2021 19:06

Desítky účastníků tanečního festivalu Mácháč Forever v Doksech na Českolipsku měly u sebe drogy. Policisté objevili zejména marihuanu, kokain, pervitin nebo extázi. Informovala o tom policejní mluvčí Ivana Baláková. Menší verze tradičního festivalu začala v pátek odpoledne a potrvá do neděle. Držitelům drog hrozí až rok za mřížemi.

Brněnská nemocnice má vlastní pěstírnu konopí. Je na utajeném místě, slouží k výzkumu

21. července 2021 22:59

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně zahájila tříměsíční zkušební provoz experimentální pěstírny konopí. Stala se prvním zdravotnickým zařízením v České republice, které bude léčebné konopí pěstovat. Rostliny budou sloužit pro výzkum, později by je zařízení chtělo po splnění všech legislativních norem užít v praxi. Novinářům to řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

V Tokiu měla útočit na medaili. Sprinterská hvězda ale přijde o hry kvůli marihuaně

2. července 2021 15:35

Letos v dubnu zaběhla 100 metrů v čase 10,72 a stala se šestou nejrychlejší ženou všech dob. Americká sprinterka Sha'Carri Richardsonová patřila mezi nejvážnější adeptky na zlatou medaili z olympijských her v Tokiu, ovšem na akci pod pěti kruhy musí zapomenout. Před domácím šampionátem užívala marihuanu, za což nyní dostala měsíční trest, a očekávaná sportovní událost v Japonsku se jí tak týkat nebude.

Jan Martin Paďouk: Konopí je zázračná rostlina s úžasnými léčebnými schopnostmi

2. června 2021 08:21

Konopí může pomoci mimo jiné onkologickým pacientům a možná i lidem s covidem, zde však výsledky nejsou zatím průkazné, říká Jan Martin Paďouk, jehož společnost CannaFamily přináší na trh přípravky s vysokým obsahem kanabinoidů. Založil také neziskovou organizaci, která se zaměřuje na výzkum v oblasti léčebných účinků kanabinoidů v konopí.

reklama