reklama
CNN Prima News Martin Kupka

Martin Kupka

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Kupka“

Další úprava zkoušek v autoškole: Přibyde víc otázek. Zkuste si, jak byste obstáli

18. ledna 2022 10:36

Dalších 38 nových otázek bude od poloviny února součástí zkoušek autoškol. Poprvé mezi nimi budou zařazeny i video otázky. Nová sada testů se věnuje například jízdě za snížené viditelnosti či řešení situací na různých typech křižovatek. Nové zkušební otázky v úterý představili zástupci ministerstva dopravy, autoškol a dopravní policie.

Ministr Kupka: Babiš je karikatura sebe sama. Měl projev uplakaného poslance

12. ledna 2022 20:55

Expremiér Andrej Babiš (ANO) přednesl projev uplakaného poslance, dštil oheň a síru, je to karikatura sebe sama. Tak okomentoval výstup bývalého předsedy vlády ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podle něj je úsměvné, že člověk, který má sám problémy s českým jazykem, doporučuje jinému politikovi tlumočníka. Babiš kritizoval verbální projev ministra zdravotnictví Válka (TOP 09).

Slevy na jízdném omezíme, dálniční známky podraží, potvrdil Kupka

4. ledna 2022 19:49

Slevy na jízdném 75 procent pro seniory a studenty stály jenom v loňském roce státní pokladnu přibližně 3,5 miliardy korun, odhady pro letošní rok hovoří dokonce o dvojnásobku. Strany vládní koalice proto dlouhodobě hovoří o nutnosti alespoň částečného zrušení tohoto – dle některých populistického – artefaktu kabinetu Andreje Babiše (ANO). Nový ministr dopravy Martin Kupka (ODS) potvrdil, že jeho resort omezení skutečně plánuje. Nastínil rovněž, jak by se mohla do budoucna změnit také cena dálniční známky.

ANKETA: Muži mají ve Sněmovně drtivou převahu. Který je vám nejsympatičtější?

29. prosince 2021 14:42

Ve 200členné Poslanecké sněmovně usedlo pro další volební období 149 mužů. Jsou mezi nimi poslanci za ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Pirátů, STAN, ANO i SPD. Jejich průměrný věk je 50 let. Nejstarším je sedmasedmdesátiletý bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS), nejmladším sedmadvacetiletý radní města Husinec Ondřej Babka (ANO). Redakce CNN Prima NEWS vybrala do ankety 20 poslanců, kteří získali v říjnových volbách nejvíce preferenčních hlasů. Kdo z nich je podle vás největším sympaťákem? Poslanci jsou řazeni podle abecedy.

Ví vil sí. Nejméně pět ministrů nezvládne jednání v angličtině, opřou se o tlumočníky

27. prosince 2021 14:56

Několik členů nové vlády nezvládne vést pracovní jednání v angličtině a bude využívat tlumočníka. Pondělní Hospodářské noviny (HN) napsaly, že nedostatečné jazykové schopnosti má nejméně pět ministrů. Strany současné vládní koalice přitom slibovaly, že do vrcholných funkcí obsadí lidi s výbornou znalostí světových jazyků. Zvláště angličtina a francouzština budou klíčové při blížícím se předsednictví Česka v EU.

Skoro 40 nových kilometrů dálnic za tři dny. Na které úseky se mohou řidiči nově těšit?

15. prosince 2021 06:17

Ministra dopravy v demisi Karla Havlíčka (ANO) čeká zřejmě vysněný odchod z úřadu. Od středy do pátku postupně otevře skoro 40 nových kilometrů dálnic. Největší revoluce čeká řidiče především kolem Hradce Králové. Nové úseky D11 uleví dopravě směrem na Polsko a úsek D35 zase přiblíží k dokončení sen o druhé dálnici na Moravu. Otevírat se bude také na chomutovské D7, kde dojde k dokončení obchvatu Panenského Týnce.

Fialova vláda chce vrátit PCR testy. Platit si je ale budete sami, přiznal Kupka

24. listopadu 2021 15:46

Vznikající vláda Petra Fialy (ODS) ve středu oznámila, že chce znovu zavést uznávání PCR testů. Lidé si je však budou muset nejspíše platit ze svého. Uvedl to člen Anticovid týmu Martin Kupka (ODS). Podle něj si stát nemůže dovolit zaplatit všechny nástroje. „Hradí nákladnou zdravotní péči i očkování,“ řekl Kupka v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Dernerová: Po očkování měly děti neurologické problémy i embolii. Pozitiva ale převažují

22. listopadu 2021 06:57

Senátorka za hnutí STAN a lékařka Alena Dernerová v pořadu Partie přiznala, že ve své ordinaci řeší i případy nežádoucích účinků po očkování u dětí. „Mám dvě děti, které mají neurologické problémy. Šestnáctiletá slečna má po očkování plicní embolii. Po vakcinaci mohou přijít nežádoucí účinky, ale stále jich je méně oproti benefitům,“ podotkla ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama