CNN Prima News Martin Kupka

Martin Kupka

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Kupka“

Horko ve Sněmovně: Chudák Klaus, pustil se Babiš do ODS. Ohradili se Kupka i Blažek

Jste stále ta ODS, kterou založil 20. dubna 1991 Václav Klaus? Chudák, musí být z toho na prášky. Během pátečního jednání Sněmovny to občanským demokratům vzkázal šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Zároveň zkritizoval nepřítomného premiéra Petra Fialu i ministra dopravy Martina Kupku (oba ODS). Druhý jmenovaný se proti kritice ohradil. Do debaty se vložil také ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).

Babiš mával ve Sněmovně rohlíkem a zkoušel ministry z cen. Kupku obvinil z nehorázných lží

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš (ANO) vystoupil s bizarním projevem v Poslanecké sněmovně. U řečnického pultu se objevil se suchým rohlíkem v ruce a snažil se zkoušet ministra dopravy Martina Kupku z jeho ceny. Odpovídal si ale hned sám a na názorném příkladu se snažil vysvětlit, o kolik zdražilo pečivo během prudké inflace z posledních let.

Langer: V ODS vyprchává instinkt zabijáka. Fiala zaplatí za vládu s Piráty obrovskou daň

Pro dnešní ODS není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Ve straně vyprchává instinkt zabijáka. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl někdejší dlouholetý člen nejvyššího vedení ODS Ivan Langer. Ten kromě jiného zhodnotil působení některých členů vlády. Zatímco Ivana Bartoše a Víta Rakušana podrobil ostré kritice, Mariana Jurečku a Jana Lipavského naopak pochválil. Bývalý ministr vnitra se zároveň rozmluvil o tom, jak se politika za poslední roky změnila. Podpořil by Miroslava Kalouska v založení nové strany? A co mají podle něj společného hnutí ANO a STAN?

KOMENTÁŘ: Rakušan evropskou maturitu zvoral. Migrační pakt pro nás není výhodný

Někdo sbírá známky, jiný plechovky od piva, mince nebo krabičky od sirek. Od nástupu Fialovy vlády jsme se ale všichni stali (tak trochu nedobrovolně) sběrateli nesplněných politických slibů. Jak to dopadlo, když se vládní strany dušovaly, že nebudou zvedat daně – víme. Jak to dopadlo, když pětikoalice slibovala, že bude snižovat rozpočtové deficity nebo počty státních zaměstnanců – víme. A teď víme už i to, jak je to slavným migračním paktem, v němž ministr Rakušan údajně vyjednal pro Česko jakousi výjimku.

Hádka o Babiše: Je hrozbou a chce se mstít, varoval Kupka. Jste zbabělci, opáčil Nacher

Ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka označil v nedělní Partii expremiéra Andreje Babiše (ANO) za bezpečnostní riziko, a to kvůli jeho údajně nejasným postojům k válce na Ukrajině a přátelství se slovenským premiérem Robertem Ficem. Patrik Nacher (ANO) jeho slova naopak vyvracel. Pětikoalice podle něj jen kope kolem sebe, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Sledujte politickou debatu v Partii. Diskutují Kovářová, Decroix, Pokorná Jermanová a Konečná

Kdo je pro Česko bezpečnostním rizikem? A skončila hrozba zdražování? V Partii Terezie Tománkové o tom budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a poslanec Patrik Nacher (ANO). Následovat bude velká politická diskuse. Současná témata proberou Věra Kovářová (STAN), Eva Decroix (ODS), Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO a Kateřina Konečná z KSČM. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Ostrá hádka politiků ve studiu: Nesnažte se Slováky vychovávat, opřel se Hrnčíř do Kupky

Přerušením mezivládních konzultací českého a slovenského kabinetu vysíláme slovenskému premiérovi Robertu Ficovi jasnou zprávu, že nejsme schopni smířit se s jeho relativizací Ruska jako agresora, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ministr dopravy Martin Kupka (ODS). To ale místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř (SPD) označil za naprostý nesmysl. Česká vláda by se podle něj měla přestat snažit vychovávat tu slovenskou.

Řidiči mají poslední šanci ušetřit na dálniční známce. Od března její nákup významně prodraží

Lidé mají poslední možnost výrazně ušetřit při nákupu dálniční známky. Od prvního března roku 2024 si motoristé za vjezd na rychlostní komunikaci připlatí několik set korun, a to včetně hybridních aut, která byla dosud od poplatku osvobozena. Vedle motocyklů a přípojných vozidel budou moci dálnici bezplatně využívat už jen elektromobily. Ostatní mají aktuálně možnost na známce pro příští rok ušetřit 800 korun.