CNN Prima News Martin Kupka

Martin Kupka

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Kupka“

Úspory smete pořizovací cena. Elektromobil se v Česku takřka nevyplatí, chybí dotace

16. ledna 2023 17:01

Česká republika se podle analýzy Car Cost Indexu zařadila mezi několik málo zemí, kde je provoz a vlastnictví elektromobilů nákladnější než u konvenčních aut. Klíčovou roli přitom hrají chybějící dotace ze strany státu. Ovšem podle některých ekonomů nemají takové dotace příliš smysl. Obávají se, že chudší lidé by dotovali ty bohaté.

Placení za šíření blbé nálady, volební průzkumy v hospodách i mlaskání. Co zaznělo v Partii?

9. ledna 2023 05:11

Předvolební nedělní Partie Terezie Tománkové se nesla ve znamení překřikování a ostrých výměn názorů. Pod palbu ze strany všech zbylých hostů se dostal šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Ten pobavil zbytek osazenstva diskuzní relace snahou vysvětlit své interní předvolební průzkumy i sdílení volebního modelu od neexistující výzkumné agentury. Na jeho výroky a tvrzení reagovali exministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) a ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podívejte se na nejlepší hlášky z Partie.

Výstavba Gigafactory u Plzně: Navzdory vládnímu prohlášení provádí geologové průzkumné vrty

9. ledna 2023 00:23

Plán výstavby Gigafactory v Líních na Plzeňsku je třaskavým tématem. Ministerstvo průmyslu a obchodu loni ujišťovalo, že dokud nebude jasné, zda Volkswagen továrnu na baterie do aut v Česku postaví, nebudou se na letišti provádět žádné práce. Navzdory tomu tam nyní němečtí geologové dělají průzkumné vrty.

Hádka i smích. Okamura vysvětloval sdílení smyšleného průzkumu, ve studiu plály emoce

8. ledna 2023 15:29

Kroucení hlavou, hlasitý smích i skákání do řeči. Takových reakcí se dočkal šéf opozičního hnutí SPD Tomio Okamura, když se snažil vysvětlit, proč sdílel na svých sociálních sítích předvolební průzkum k prezidentským volbám od neexistující agentury STAR Research. Ta připisovala poslanci Jaroslavu Baštovi přes 18 procent hlasů. „Já nevím u žádné agentury, jestli existuje. Žádnou jsem nikdy nepotkal,“ nechal se slyšet Okamura v Partii Terezie Tománkové, čímž pobavil zbytek hostů ve vysílání.

Okamura: Babiš nemá šanci. Děláme vlastní průzkumy, naši lidé chodí do restaurací, je nás víc

8. ledna 2023 11:52

Andrej Babiš (ANO) nemá ve druhém kole šanci. Říkají to i naše interní průzkumy, uvedl šéf hnutí SPD Tomio Okamura v nedělní Partii Terezie Tománkové. Podle něj se členové a podporovatelé SPD chodí ptát do restaurací a mezi přáteli, přičemž má jít o vzorky tisíců lidí. Podotkl, že by v hypotetickém duelu mezi generálem Petrem Pavlem a poslancem Jaroslavem Baštou většina voličů pětikoalice nedala hlas bývalému náčelníkovi generálního štábu.

Změna trestů pro řidiče: Vyšší pokuta za jízdu pod vlivem, domluva za špatné parkování

4. ledna 2023 15:45

Bodový systém pro řidiče se od příštího roku změní. Vláda ve středu schválila návrh novely zákona o provozu na pozemních komunikacích, která systém bodů zjednodušuje. Nově například zavádí pouze tři skupiny trestných bodů, zvyšuje ale také pokuty za závažné přestupky. Nově zavádí možnost řídit auto od 17 let pod dohledem či řidičský průkaz na zkoušku. Po jednání vlády to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Novelu musí ještě schválit Parlament.

Vzácná shoda ODS a ANO. Kupka i Havlíček chválí dostavbu D1 u Přerova, táhne se desítky let

27. prosince 2022 05:11

Stavbaři v těchto dnech začali po mnohých útrapách konečně pracovat na posledním chybějícím úseku nejstarší české dálnice – D1. Přestože se jedná o pouhých deset kilometrů u Přerova, stavba naprosto změní dopravní návyky řidičů v Česku. Výrazně se zkrátí cesta z Prahy do Ostravy a uvolní se dálnice D46 a D35 na Olomoucku. Velkou pomocí pak dokončení stavby bude především pro obyvatele samotného Přerova. Přípravu projektu provázely mnohaleté spory, proto je takřka zázrakem, že konečně stavba započala. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) hovoří o historickém okamžiku.

Řidiči mají k dispozici další úsek D35. Druhá dálnice na Moravu má být hotová do roku 2029

23. prosince 2022 15:36

Dokončení dálnice D35 mezi Hradcem Králové a Mohelnicí je jednou z dopravních priorit státu – komunikace bude ve výsledku představovat alternativu k přetížené D1, a to jako druhá spojnice z Čech na Moravu. Není proto divu, že si čtvrteční otevření nejnovějšího úseku z Časů do Ostrova na Chrudimsku nenechali ujít ani volení zástupci lidu v čele s premiérem Petrem Fialou (ODS). Ministerstvo dopravy slibuje dokončení celé dálnice do roku 2029.

Lidem dochází trpělivost s Českými dráhami. Ty slibují automatické odškodnění za zpoždění

19. listopadu 2022 05:11

České dráhy s novým jízdním řádem zdražují jízdenky přibližně o 15 procent. Národní dopravce však slibuje alespoň automaticky vracet peníze za zpoždění, které bude více než 60 minut. Má to však jeden háček, musíte mít aplikaci Můj vlak. Cestování na železnici chtělo během letošního roku hodně trpělivosti. Především v létě trápila cestující série výluk na hlavních koridorech a také řada nehod, kvůli kterým vlaky nejezdily celé hodiny, což se dělo i v minulých dnech. Proto se lidé dívají na zdražování s nelibostí. A to i přesto, že vzhledem k inflaci nejde o žádné překvapení.

Zdraží dálniční známky? Jejich cena nerostla přes deset let, to není v pořádku, řekl Kupka

14. listopadu 2022 08:07

Je třeba zvýšit poplatky za využívání tuzemské dálniční sítě? Jde o jeden z návrhů Národní ekonomické rady vlády (NERV) ke konsolidaci veřejných rozpočtů. Vedle zdražení dálničních známek NERV navrhuje rovněž výkonové zpoplatnění dálnic, a to i pro osobní automobily. „Že se více než deset let nezvyšovala cena dálniční známky, není v pořádku,“ řekl ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.