CNN Prima News Matthew Perry

Matthew Perry

Výpis příspěvků ke štítku „Matthew Perry“

Dojemné loučení na Oscarech. Sál skončil v slzách, oplakával Matthewa Perryho i Navalného

Oscarová noc nepřinesla jen radostné momenty. Velkolepý galavečer se kromě předávání prestižních zlatých sošek dočkal také dojemného momentu, kdy se přítomní za zpěvu Andrea a Mattea Bocelliových rozloučili se zesnulými ikonami filmového a seriálového světa i s dalšími osobnostmi. V krátkém klipu se objevil například herec Matthew Perry z Přátel, rockerka Tina Turnerová či ruský opozičník Alexej Navalnyj, který se objevil v loni oceněném dokumentu.

Prezident Pavel, smrt Perryho i spaní na levém boku. Co Češi letos nejvíce googlili?

Internetový vyhledávač Google prostřednictvím aplikace Google Trends zveřejnil nejhledanější výrazy roku 2023 v Česku. Příliš nepřekvapí, že mezi osobnostmi kraloval prezident Petr Pavel či jeho rival z voleb a expremiér Andrej Babiš (ANO). Ze smutných událostí se lidé zajímali o smrt americko-kanadského herce Matthewa Perryho. Češi zároveň hojně zjišťovali, proč nespat na levém boku, či informace ke sbírce na nemocného Martínka.

Nejen ketamin, ale i další léky. Český expert popsal smrtelný koktejl v Perryho těle

Trvalo více než měsíc a půl, než se svět dozvěděl, co způsobilo smrt herce Matthewa Perryho. Představiteli Chandlera z kultovního seriálu Přátelé se stalo osudným předávkování ketaminem. Společně s tímto anestetikem, který Perry užíval pro svůj boj s depresemi, jsou v pitevní zprávě zmíněny další léky. „Pokud se potkaly tyto látky dohromady a pak byl nalezen v bazéně, tak bohužel asi nebylo možné nic dalšího dělat,“ konstatoval Tomáš Páleníček, psychiatr a výzkumník z Národního ústavu duševního zdraví.

Perrymu se stala osudnou populární droga 80. let. Dal jsem si a cítil, že umírám, napsal dřív

Krátce poté, co svět obletěla pitevní zpráva o příčině smrti Matthewa Perryho, média poukázala na hercovy paměti. V nich psal mimo jiné o ketaminu, na jehož účinky podle soudních lékařů koncem letošního října zemřel. Když anestetikum užíval, měl často pocit, že umírá, připomíná web Page Six. „Je to jako dostat do hlavy obrovskou lopatou štěstí,“ uvedl herec.

Rok 2023 ve vyhledávači: Ovládla ho válka v Gaze nebo Barbie. Co dál otřáslo internetem?

Izralesko–palestinský konflikt, smrt herce Matthewa Perryho, panenka Barbie nebo zpěvačka Shakira. To lidé po celém světě nejčastěji zadávali do vyhledávače Google v roce 2023, vyplývá z dat, které server Google Trends každoročně zveřejňuje. I letos výsledky přinesly mnohá překvapení – například mezi globálně nejvyhledávanějšími osobnostmi není jediná žena.

Byl součástí naší DNA. Díky tobě se z nás stala rodina, vzkázali Perrymu Rachel a Ross

Seriáloví kolegové z Přátel vzpomínali na zesnulého Matthewa Perryho, který ztvárnil legendárního Chandlera Binga. „Díky tvému srdci jsme ze šesti cizích lidí vytvořili rodinu,“ napsal herec David Schwimmer alias Ross. Poprvé se veřejně vyjádřila také Jennifer Anistonová. Přiznala, že loučení s Matthewem Perrym pro ni bylo nesmírně bolestné, protože „byl součástí našich DNA".