reklama
CNN Prima News medaile

medaile

Výpis příspěvků ke štítku „medaile“

Rozparek a hluboký výstřih. Meghan ve vyzývavých rudých šatech uchvátila válečné veterány

11. listopadu 2021 21:22

Na slavnostním galavečeru v New Yorku s názvem Pozdrav svobodě (Salute Freedom), na němž se předávala vojenská vyznamenání, získala nejvíce pozornosti manželka prince Harryho Meghan Markleová. Oslnila vyzývavými rudými šaty s hlubokým výstřihem, rozparkem a holými zády. Harry oblékl smoking, na který si připnul své medaile z vojenské služby. Uniformu kvůli královským protokolům obléknout nesměl.

Paralympionik Petráček: Svatbu chci bez restrikcí. V Paříži medaile, pak Disneyland

25. října 2021 06:11

Díky stříbrné medaili z paralympiády v Tokiu ze znovu po pěti letech zapsal do povědomí Čechů. Plavec Arnošt Petráček, kterému od narození chybí pažní kosti, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradil, jak těžké bylo dvouměsíční odloučení od přítelkyně, proč měl před paralympiádou strach z nákazy koronavirem, jaké peprné otázky mu pokládají děti v debatách a proč musí jet na další paralympiádu.

Krpálek s Prskavcem nedostali miliony za olympiádu. Na uzdravení Zemana už čekat nemusí

16. října 2021 17:15

Olympijské zlato už se jim na krku pohupuje více než dva měsíce, ale naslibované miliony za fantastický úspěch pro Českou republiku stále nikde. Olympijští vítězové v čele s Jiřím Prskavcem a Lukášem Krpálkem přitom měli dostat každý necelých dva a půl milionu korun. Celý průběh předání ale údajně komplikuje zdravotní stav prezidenta republiky Miloše Zemana.

Nobelovu cenu za literaturu dostal spisovatel z Tanzanie. Píše o dopadech kolonialismu

7. října 2021 13:18
Aktualizováno

Nobelovu cenu za literaturu letos získal anglicky píšící tanzanský spisovatel Abdulrazak Gurnah. Ve Stockholmu to ve čtvrtek oznámila Švédská akademie. Autor, který se narodil v roce 1948 a trvale žije a vyučuje v Británii, na sebe upoutal pozornost například románem Paradise (Ráj). Ten se v roce 1994 dostal mezi finalisty při udílení Bookerovy ceny. Nyní akademici ocenili spisovatele zejména za zpracování tématu kolonialismu a jeho dopadů.

I přes Zemanovu kritiku. Vystrčil v Senátu vyznamenal šéfa BIS Koudelku

28. září 2021 20:44

Pověřený ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, architektka Eva Jiřičná a dramatik, skladatel, textař a režisér Jiří Suchý patří mezi 15 osobností, které v úterý v Senátu získaly stříbrnou medaili předsedy horní komory. Ocenění, které bylo udělováno už podesáté, jim předal předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Mohl jsem mít zlato. V Paříži to rozkoušu, burcuje se stříbrný olympionik Vadlejch

12. srpna 2021 16:22

V Paříži to chci rozkousat, burcoval se v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS atlet Jakub Vadlejch. Ten na olympijských hrách v Tokiu vybojoval stříbrnou medaili v hodu oštěpem. Přiznal, že je perfekcionista a že si s trenérem Janem Železným říkali, že mohl vyhrát zlato. To si uvědomoval i před posledním hodem, a možná proto se nestal olympijským šampionem. Medaile z her je ale jeho splněným snem.

Byl jsem rozlámaný jako staré hračky, popsal Dostál. Se Šloufem zajeli svou nejlepší jízdu

11. srpna 2021 09:13

Po závodu singlu jsem byl rozlámaný jak tři roky staré hračky na pískovišti, řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS rychlostní kanoista Josef Dostál. Ten po nepovedeném individuálním závodě na olympijských hrách v Tokiu získal bronzovou medaili v závodě deblkajaků se svým parťákem Radkem Šloufem. Shodli se, že zajeli svou nejlepší jízdu.

Krpálková: Dětem srážím sebevědomí, aby nebyly namyšlené. Syna jsem na judo dávat nechtěla

10. srpna 2021 15:08

„Mám strach o naše děti, aby zůstaly skromné,“ přiznala v rozhovoru pro CNN Prima NEWS manželka zlatého olympionika Eva Krpálková. Vysvětlila, že když jejich děti slyší, že jejich otec Lukáš Krpálek je nejlepší, automaticky si vsugerují, že jsou něco výjimečného. Proto jim jako máma trošku musí srážet sebevědomí. Syna navíc na judo dávat nechtěla.

reklama