CNN Prima News medaile

medaile

Výpis příspěvků ke štítku „medaile“

Nohavica slaví sedmdesát: Napište, že zuby ještě mám a v hospodě si dávám utopence

Až se nám poslední zub vykotlá, / nebudem nadávat z beznaděje, zpíval Jaromír Nohavica v osmdesátých letech. „Písnička s názvem K našim sedmdesátinám vznikla v roce 1984,“ prozrazuje zpěvák pro CNN Prima NEWS. Tehdy mu bylo jednatřicet, 7. června 2023 se dožívá sedmdesátin. V textu z roku 1984 s humorem předpovídal, jak na tom s manželkou Martinou budou právě se sedmi křížky na hrbu. „Jó až nám poslední vlas vypadne / oba se změníme v čaroděje,“ prorokoval písničkář.

KOMENTÁŘ: Fanoušci, sněte dál o medaili. Hokejisté i přes prohru ukázali, že to může cinknout

Čeští hokejisté absolvovali na šampionátu v Rize první větší zkoušku, a i když pomyslná maturita je daleko, ukázali před vyřazovacími boji své možnosti. Ačkoliv se Švýcarskem prohráli 2:4, v jejich hře se dá najít spoustu pozitiv, která naznačují, že snít o medaili je stále reálné. Redakce CNN Prima NEWS přináší několik postřehů.

Koulař Staněk vybojoval na mistrovství Evropy stříbro. Z HME má už čtvrtou medaili

Koulař Tomáš Staněk prodloužil svou medailovou sérii na halovém mistrovství Evropy. V Istanbulu při obhajobě titulu z Toruně získal stříbro a má čtvrtý cenný kov z této vrcholné akce za sebou. V kvalitní soutěži k tomu potřeboval výkon 21,90 metru, který je jeho nejlepším v hale od českého rekordu 22,17 z roku 2018. Porazil ho jen Ital Zane Weir, jenž jako první Evropan v této sezoně překonal dvaadvacetimetrovou hranici, a to o šest centimetrů. Jan Friš obsadil osmé místo v běhu na 1 500 metrů v sezonním maximu 3:40,86.

Oslavenkyně Neumannová: Že mě hokejisté v Naganu zastínili? Jsem jim za to vděčná

Pět medailí vybojovala na mistrovství světa, šest jich ulovila pod pěti olympijskými kruhy. Díky této úctyhodné sbírce se bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová řadí mezi nezpochybnitelné české sportovní ikony. A od středy také mezi padesátnice. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS se vrací k tomu, jak ji na hrách v Turíně vítala v cíli malá dcera nebo jak úklidová služba z letadla mířícího z Nagana domů vymetala plechovky od piva.

Starostové cítí v Pavlovi příležitost. Chtějí vyznamenání pro Michalika či youtubera Kovyho

Během letošních oslav 28. října bude státní vyznamenání udělovat již nově zvolený prezident Petr Pavel, který v březnu na Hradě vystřídá Miloše Zemana. Někteří politici očekávají, že v případě státních vyznamenání se postoj i preference nové hlavy státu výrazně změní. Starostové již prostřednictvím poslankyně Barbory Urbanové navrhli několik konkrétních jmen. Nechybí mezi nimi Jiří Brady, Věslav Michalik či Karel Kovář (lépe známý jako Kovy).

Stříbrní hokejisté jsou doma. Radujeme se, ale stále nás bolí finále, přiznávají

Osmička hráčů a tým trenérů, kteří se stříbrem zasloužili o ukončení medailového půstu českých juniorů na světových šampionátech po dlouhých 18 letech, se v sobotu ráno vrátila do Česka. Na hokejistech byla patrná únava z dlouhé cesty navazující na náročný turnaj i částečně přetrvávající zklamání z těsné finálové porážky s Kanadou, ale jak sami připustili, s přibývajícím časem narůstá také vnitřní radost z velkého úspěchu. Týmu přímo na letišti poděkoval šéf hokejového svazu Alois Hadamczik.

Bez ostatních by Jirka gól nedal. Kluci musí Kanadu srazit, vzkázal otec hokejisty Kulicha

Nebylo to jen díky Jirkovi. Těmito slovy reagoval otec hokejisty Jiřího Kulicha na úspěch české reprezentace na mistrovství světa v hokeji do dvaceti let. Naprostou senzaci vykouzlili hráči v semifinále proti Švédsku, kdy napínavý zápas ukončili až v prodloužení. Byl to právě Kulich, který svou brankou zajistil juniorům postup do finále. Jeho otec Jaroslav ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, jaký si představuje výsledek v zápase o vytoužené zlato proti domácí Kanadě.