CNN Prima News Median

Median

Výpis příspěvků ke štítku „Median“

Průzkum: ANO by ve volbách posílilo, podpora ODS klesla. Do Sněmovny by se dostala i ČSSD

15. listopadu 2022 07:46

Volby v říjnu by vyhrálo hnutí ANO s 31,5 procenta hlasů, jeho podpora proti září mírně vzrostla. Zisk ODS naopak klesl na 13,5 procenta. SPD by měla 12 procent a Piráti 11 procent, ukázal volební model, který poskytla agentura Median. Mezi osmi stranami a hnutími, které překonaly pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny, by v říjnu byli také sociální demokraté. U nich a také u KDU-ČSL, TOP 09 a STAN ale nelze podle Medianu spolehlivě určit, zda je jejich podpora nad touto hranicí, nebo pod ní.

Generála Pavla podpořilo přes 81 tisíc Čechů. Na kontrolu podpisy předá ještě v pondělí

7. listopadu 2022 10:55

Kandidaturu generála Petra Pavla na prezidenta ČR podpořilo podpisy 81 tisíc českých občanů. Pavlovu kandidaturu ještě v pondělí jeho tým podá na ministerstvu vnitra. Armádní generál ve výslužbě, který byl v letech 2015 až 2018 předsedou Vojenského výboru NATO, kandidaturu oficiálně ohlásil 6. září. Pavel to řekl novinářům v Buštěhradě na Kladensku, kde se zapojil do sázení 25 stromů. Označil to za symbolický počin vůči životnímu prostředí, které prezidentská kampaň zatěžuje například spotřebou papíru a dopravou.

Je jasno. Babiš se pustí do boje o Pražský hrad. Měl jsem a stále mám jeden cíl, řekl

30. října 2022 19:35

Expremiér a šéf nejsilnějšího opozičního hnutí ANO Andrej Babiš po několika odkladech potvrdil svůj záměr kandidovat v lednových prezidentských volbách. Oznámil to ve vysílání TV Nova a následně potvrdil i pro CNN Prima NEWS. Skončily tak měsíce spekulací, kdy sice jezdil obytným vozem po republice, zarputile ale tvrdil, že se o prezidentskou kampaň nejedná. Oznámení přišlo krátce poté, co se setkal s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Čím víc budete říkat, že prohraju, tím víc o Hradě budu přemýšlet. Babiš reagoval na průzkum

13. října 2022 13:55

Čím víc mi budete říkat, že prohraju, tím víc o Hradě budu přemýšlet, řekl na dotaz CNN Prima NEWS bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ve Sněmovně tím reagoval na průzkum agentury Median, dle kterého by v prvním kole prezidentské volby prohrál s generálem Petrem Pavlem. V případném druhém kole by dle výsledků šetření zveřejněných ve čtvrtek proti šéfovi hnutí uspěl jakýkoliv kandidát.

Volby by podle průzkumu vyhrálo hnutí ANO s 29 procenty. Do Sněmovny by pronikla i ČSSD

26. září 2022 10:56

Sněmovní volby by v srpnu vyhrálo ANO s 29 procenty hlasů před ODS se 16 procenty a SPD se 14 procenty, ukázal model Medianu. Piráti by získali 11,5 procenta a ČSSD pět procent. Další strany by pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny nepřekročily, a to včetně nyní sněmovních uskupení STAN, TOP 09 a KDU-ČSL. Vyplývá to z volebního modelu, který zveřejnila agentura Median. Průzkum dále ukázal, že roste ochota lidí zúčastnit se voleb.

Rakušan by měl kvůli Mlejnkovi rezignovat, ukázal průzkum. Důvěru lidí nemá celá vláda

10. září 2022 21:37

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan by měl kvůli kauze kolem jmenování šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka rezignovat na pozici ministra vnitra. Podle průzkumu agentury Median pro Český rozhlas je o tom přesvědčeno více než 50 procent Čechů. Zhruba čtvrtina lidí uvedla, že by Rakušan odstupovat neměl. Z průzkumu nevyšla dobře ani vláda jako taková. Šetření se uskutečnilo 6. a 7. září a zúčastnilo se ho více než tisíc lidí.

ANO má v záloze další dva kandidáty pro boj o Hrad. Jde o ženu a muže, naznačil Babiš

18. srpna 2022 11:56

Už jen za necelých pět měsíců si Češi budou volit nového prezidenta. Podle průzkumů patří mezi favority i expremiér Andrej Babiš, který však s oznámením své kandidatury stále váhá. V Novém dni na CNN Prima NEWS prozradil, že pokud by se o Hrad nakonec neucházel, jeho hnutí ANO má v záloze další dvě jména. O koho se jedná, ale přímo nepotvrdil.

Median: Babiš by v boji o Hrad vyhrál jen první kolo, ve druhém by triumfoval Pavel

18. srpna 2022 08:33

Pro první kolo prezidentské volby má stále největší podíl hlasů šéf hnutí ANO Andrej Babiš, ale v kole druhém by ho porazil někdejší vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury Median. V prvním kole se na společné třetí místo za Babišem a Pavlem posunuli senátor Marek Hilšer a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová.

Sněmovní volby by vyhrálo ANO, získalo by 30 procent hlasů. Druhá se drží ODS

12. srpna 2022 07:40

Sněmovní volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Oproti červnu posílilo o jeden procentní bod a získalo by 30 procent hlasů. Druhá se drží ODS, její podpora naopak v meziměsíčním srovnání klesla asi o 0,6 procentního bodu na 15,5 procenta. Třetí by i nadále skončilo hnutí SPD, kterému by dalo hlas stejně jako před měsícem 12,5 procenta voličů. Uvádí to aktuální volební model agentury Median. Průzkum nezahrnuje volební koalice z říjnových voleb, souhrnná podpora vládních stran podle Medianu čítá 41 procent.