CNN Prima News Median

Median

Výpis příspěvků ke štítku „Median“

A dost! V životě jsem takhle nekřičela. Hádka v Partii vybičovala Tománkovou k nevídané reakci

Nevídanou hádku v Partii na CNN Prima NEWS musela doslova krotit moderátorka Terezie Tománková. Do střetu se dostali šéf SPD Tomio Okamura s místopředsedou ODS Alexandrem Vondrou a kandidátkou do Evropského parlamentu za STAN Danuší Nerudovou. Tománková jejich vyhrocený konflikt utnula velmi důrazně a hlasitě. Přiznala, že takto ve studiu ještě v životě nekřičela.

ANO drtivě dominuje průzkumům. KDU-ČSL by po posledních kauzách skončila mimo Sněmovnu

Pokud by se sněmovní volby konaly v uplynulém prosinci, jasně by v nich zvítězilo hnutí ANO se ziskem 35 procent hlasů. Druhá by podle volebního modelu agentury Median skončila ODS, kterou by volilo 13 procent lidí. Následují Piráti s podporou 10,5 procenta a hnutí SPD s devíti procenty. Pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny by překonaly ještě STAN a TOP 09. KDU-ČSL by podle aktuálního modelu dostala jen 2,5 procenta hlasů.

Ani Biden, ani Trump. Češi by v prezidentských volbách v USA hlasovali pro synovce Kennedyho

Koho by Češi poslali do Bílého domu, kdyby se mohli zúčastnit prezidentských voleb v USA? Největší podporu v průzkumu agentury Median získal Robert F. Kennedy jr., synovec bývalé hlavy Spojených států Johna F. Kennedyho. Takzvaný kandidát třetí strany přesvědčil téměř třetinu respondentů, bývalý republikánský prezident Donald Trump a jeho současný nástupce v úřadu Joe Biden se dočkali shodné podpory.

Volby by v listopadu vyhrálo ANO. Vládní strany ale posílily, SPD se propadla

Volby do Sněmovny by v listopadu vyhrálo hnutí ANO se ziskem 34,5 procenta hlasů, druhá ODS by získala 15,5 procenta. Hnutí ANO si oproti říjnovému průzkumu mírně pohoršilo, naopak ODS si o dva procentní body polepšila. Na třetí místo se vrátili Piráti, dostali by 11 procent hlasů, o dva procentní body více než v říjnu. Naopak podpora SPD o dva procentní body klesla, v říjnu by činila 8,5 procenta. Do Sněmovny by se dostaly ještě STAN se šesti procenty a TOP 09 s 5,5 procenta hlasů. Vyplývá to z listopadového volebního modelu, který ve čtvrtek zveřejnila agentura Median.

Kam mizí voliči ODS? Vzniká prostor pro novou středopravicovou stranu, ukazují průzkumy

Občanští demokraté v posledních volebních modelech začínají ztrácet svou voličskou podporu. Přestože bývalí voliči ODS příliš nepřechází k opozici, jsou podle expertů z vlády frustrovaní a aktuálně nevědí, koho volit. Podle průzkumů se tak otevírá teoretické okno pro vznik nového politického subjektu, který by mohl nespokojené hlasy posbírat. Experti však upozorňují, že jsou sněmovní volby ještě poměrně daleko a mnoho se může změnit.

Exkluzivní průzkum: Ofenzivu Izraele schvaluje bez výhrad třetina Čechů. Názory mužů a žen se liší

Ofenzivu izraelské armády v Pásmu Gazy bez výhrad schvaluje téměř třetina Čechů. Výsledky exkluzivního průzkumu agentury MEDIAN pro CNN Prima NEWS ukazují například výrazné rozdíly v odpovědích žen a mužů. Téměř třetina lidí situaci nedokáže nebo nechce posuzovat. Na otázku ohledně vojenských operací izraelské armády na území Pásma Gazy po událostech ze 7. října odpovídala více než tisícovka respondentů.

KOMENTÁŘ: Náčelník Tupá kudlička a pán, který sebral lidem důchody aneb Lidovecké vzhůru dolů

Dvě procenta hlasů. Přesně tolik lidovcům přisoudil aktuální průzkum společnosti Median, čímž se tato strana zařadila po bok irelevantních a často obskurních politických straniček, věčně neúspěšných čekatelů na vstup do Sněmovny. Když máte z jedné strany Šlachtovu Přísahu a z druhé Rajchlovo PRO, tak vám náladu nevylepší ani relaxační jízda na traktoru, a asi nezbývá než se dát na modlení. U etablované strany s dlouhou historií je to samo o sobě velký špatný. Ještě větší špatný je to pak u strany, která je součástí vlády. Tohle velký špatný má ale své jasné příčiny a lidovci si na ně zadělali úplně sami.

Median: Volby by nyní vyhrálo ANO. Lidovci by se do Sněmovny vůbec nedostali

Sněmovní volby by podle aktuálního volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 35,5 procenta hlasů. V dolní parlamentní komoře by tak obsadilo 87 křesel. Strany současné vládní koalice mají v součtu podporu 37,5 procenta lidí. Součet zahrnuje i lidovce, jejichž podpora v průzkumu klesla na dlouhodobé minimum dvou procent a kteří by se v případě samostatné kandidatury do dolní parlamentní komory nedostali. Ve Sněmovně by zasedli zástupci šesti politických stran a hnutí. I bez lidovců by strany nynější vládní koalice měly 92 poslaneckých mandátů.

Volby by ovládlo hnutí ANO. Jeho preference v květnu vzrostly, druhá ODS stagnovala

Ve volbách do Sněmovny by v květnu vyhrálo opoziční hnutí ANO s 34,5 procenta hlasů. Jeho podpora po dubnovém mírném poklesu opět stoupla. S odstupem by následovala ODS, kterou by volilo 15 procent lidí, a drží si tak stejnou podporu jako v dubnu. Třetí by skončili Piráti, kteří by získali 10,5 procenta, a čtvrtá SPD s 8,5 procenta. Také výsledky Pirátů a SPD se za měsíc nezměnily. Vyplývá to z volebního modelu, který v pátek zveřejnila agentura Median.