reklama
CNN Prima News Median

Median

Výpis příspěvků ke štítku „Median“

ANO je opět nejsilnější, Přísaha poráží komunisty a ČSSD, potvrzují průzkumy

Aktualizováno

Podpora hnutí ANO se zvýšila a podle modelu agentury Median by volby do Sněmovny v červnu vyhrálo s 26 procenty hlasů. Po čtyřech měsících se tak opět dostalo v průzkumu do pozice lídra, kde vystřídalo koalici Pirátů a Starostů. Tu by podpořilo 21,5 procenta lidí. Následovala by koalice Spolu, kterou tvoří ODS, lidovci a TOP 09, s 20 procenty hlasů. Do dolní parlamentní komory by se ještě dostalo SPD a hnutí Přísaha před KSČM a ČSSD se zhruba pěti procenty hlasů. Tento trend potvrdil i aktuální volební model agentury Ipsos.

ANO se dál propadá. Babiše drtí Piráti a STAN, posílila i ČSSD

Volby by v dubnu vyhrála koalice Pirátů a STAN s 27,5 procenty hlasů. Hnutí ANO dále ztrácí na síle, skončilo by na druhém místě s 21 procenty. ČSSD naopak posílila na 6,5 procenta, a pronikla by tak do Poslanecké sněmovny. Vyplývá to z dubnového volební průzkumu agentury Median. Do preferencí se nepromítl poslední vývoj v kauze Vrbětice.

Průzkum: 83 procent Čechů nezná nikoho, kdo by měl koronavirus

Osmdesát tři procent respondentů květnového průzkumu mezi českou populací uvedlo, že nezná jediného člověka, který by se nakazil COVID-19. Na otázky společnosti Median odpovídalo kolem tisíce Čechů, průzkum ukazuje, že Česká republika byla ve srovnání s některými zeměmi postižena pandemií méně. Přesto až 10 procent dotázaných přiznalo obavy z toho, že mají příznaky koronaviru.

reklama