Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

Metro

Výpis příspěvků ke štítku „Metro“

Tříletého chlapce zabil opar. Lékaři odmítli testy, zdrcení rodiče volají po změně systému

Rodiče tříletého Raffyho, který v březnu zemřel po nákaze oparem, volají po větší prevenci ve zdravotnických zařízeních. Chceme, aby lidé pochopili závažnost viru, uvedla jeho matka Imogen. Chlapec v londýnské nemocnici podlehl následkům lidského herpesviru, který mu přivodil zánět mozku. K provedení potřebných testů nebyly dle lékařů splněny běžné podmínky. Pochybení odmítají s tím, že se řídili evropskými doporučeními. Informují o tom britské deníky Metro a Mirror.

Šetří se všude, v obchodních centrech čekejte 18 stupňů. V zimě to může být i méně

Nákupní centra v Česku se zapojují do úsporného režimu. Šetří se na osvětlení, provozu eskalátorů, a hlavně na vytápění. Některá centra stáhla teplotu až na 18 stupňů, jiná to teprve čeká. To by se ale mohlo podepsat na nižších tržbách obchodů. Lidé by totiž v chladnějších prostorách nechtěli trávit tolik času, a tím by tu i méně utráceli.

Pracoval do roztrhání těla. Zdravotník měl 259 hodin přesčas, na WC se předávkoval léky

Coby zdravotní bratr dal své práci všechno, ve Velké Británii byl během pandemie v první linii. Nakonec se už ale pětatřicetiletý Philip Pengson za svou manželkou a dětmi nevrátí – kvůli mimořádnému pracovnímu nasazení začal spoléhat na léky proti bolesti, kterými se předávkoval. Že za úmrtím stojí silná anestetika, nyní potvrdila i soudní pitva, informoval britský deník Metro.