reklama
CNN Prima News Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Výpis příspěvků ke štítku „Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary“

České a světové filmové festivaly v roce 2022: Na jaké a kdy přesně se můžeme těšit?

2. ledna 2022 10:57

Kdy se můžete těšit na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech? Kdy se se projdou největší hvězdy světových kin po červeném koberci v Cannes? A kdy a kam můžete vyrazit na festival krátkých filmů? Podívejte se na velký přehled českých a světových filmových festivalů, které nás čekají v roce 2022. Termíny samozřejmě může ovlivnit pandemie koronaviru.

Zákulisí filmového festivalu: Depp je ještě v Česku. Jak novináři zjišťují příjezd hvězd?

30. srpna 2021 10:41

55. ročník filmového festivalu v Karlových Varech se od čtvrtečního večera točil především kolem hollywoodské hvězdy Johnnyho Deppa. Jak se novináři o příletu zahraničních hvězd dozvídají? To prozradila v Novém dni reportérka pořadu Showtime televize CNN Prima NEWS Michaela Švarcová. Podle jejích informací by měl být známý pirát z Karibiku ještě v Česku.

Hlavní cenu ve Varech získal film o migrantech. Oceněni byli i Ethan Hawke a Jan Svěrák

28. srpna 2021 20:07

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se pomalu chýlí ke konci. Návštěvnost diváků byla i přes nezvyklé datum konání vysoká. K sobotnímu ránu se prodalo přes sto tisíc vstupenek. Herci Johnny Depp a Ethan Hawke se v sobotu opět setkali s nadšenými fanoušky. V Hlavní soutěži pak zvítězil koprodukční film Strahinja srbského režiséra Stefana Arsenjeviče. Oceněni byli i Hawke a Jan Svěrák.

V Thermalu respirátory neřešili. Hostům filmového festivalu hrozí až desetitisícová pokuta

28. srpna 2021 16:36

Se zahájením Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se strhla i vlna kritiky. Ve Velkém sále hotelu Thermal většina z 1200 hostů protikoronavirová opatření neřešila a roušky s respirátory nechala odložené. Za tento prohřešek nyní mohou dotyční dostat až desetitisícovou pokutu. Přestupek totiž řeší karlovarská hygienická stanice. S informací přišel Radiožurnál.

Frühlingová popírá kontakt s Deppem, hvězdného herce ale zve na kuře na paprice

27. srpna 2021 16:51

V uplynulých dnech českými médii projela informace, že zpěvačka Iva Frühlingová usiluje o setkání s hvězdným americkým hercem Johnnym Deppem. Prý se totiž znají z dob, kdy Češka působila ve Francii a účinkovala s Deppovou exmanželkou Vanessou Paradisovou. Nyní však Frühligová říká, že jde o počin její „šílené kamarádky“ a o akci prý neměla tušení. Deppa ovšem pozvala, ať přijede za ní na kuře na paprice. Ale bez knedlíků, pouze s rýží.

Na bouřliváka Deppa ve Varech čekali fanoušci hodiny. Fotkami a podpisy nešetřil

27. srpna 2021 13:22
Aktualizováno

Amerického herce, producenta a muzikanta Johnnyho Deppa přivítaly u Thermalu v Karlových Varech stovky fanoušků. Mnozí tam stáli několik hodin před tím, než dorazil. Ve 14 hodin se objevil na červeném koberci před hotelem. Mnohé obdaroval fotkou či podpisem. Později pak uvedl film Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem, který produkoval.

Další filmová hvězda dorazila do Varů. Ethana Hawka přivítal Bartoška i davy fanoušků

27. srpna 2021 11:52

Americký herec, spisovatel a režisér Ethan Hawke v pátek dopoledne přiletěl do Karlových Varů na filmový festival. Odpoledne osobně uvede film Zoufalství a naděje, ve kterém hraje hlavní roli. V sobotu se pak Hawke zúčastní diskuse na festivalových KVIFF Talk. Na slavnostním zakončení festivalu také převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.

Kolečko o filmu Zbožňovaný: Inspiroval jsem se dědou. Oslovit Bartošku bylo drzé

24. srpna 2021 14:47

Proslavil se především jako scenárista odlehčených komedií, nyní se však Petr Kolečko podruhé v životě postavil za kameru a režíroval svůj nový film Zbožňovaný. Příběh o oblíbeném pediatrovi, který má jedinou vadu – záletné tendence, je přitom odkazem na jeho rodinu. „Film je částečně o mém dědovi, ten pro mě byl pro jednu třetinu filmu inspirací,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Kolečko přiznal, že oslovení prezidenta karlovarského festivalu Jiřího Bartošky bylo drzé.

Jákl: Musel jsem Cainea přemlouvat. Do Varů jel pod podmínkou, že mu pustím Žižku

24. srpna 2021 11:45

Britský herec Michael Caine, který je jednou z hvězd na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, přijel na pozvání režiséra Petra Jákla mladšího. Společně natáčeli film Jan Žižka, který se na plátna kin dostane v roce 2022. „Cainae jsem musel přemlouvat, aby do Karlových Varů přiletěl,“ přiznal režisér v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Opatření je hodně, lidé nemají chuť je stále sledovat, přiznává „provinilá“ Maláčová

24. srpna 2021 08:12

Protikoronavirových opatření je v Česku stále hodně a lidé už nemají chuť pravidelně sledovat, co platí a co se změnilo. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to přiznala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Ta se nedávno sama provinila, když seděla u stolu v restauraci s větším množstvím lidí, ačkoliv pravidla v té době umožňovala pouze čtyři u jednoho stolu. Ministryně si za to sype popel na hlavu a omlouvá se, ale dodává, že opatření neporušila vědomě.

reklama