CNN Prima News Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Výpis příspěvků ke štítku „Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary“

Voráček ukončil kariéru. Na led už nemůžu, smířil jsem se s tím, říká v exkluzivním rozhovoru

Hokejista Jakub Voráček oznámil konec kariéry. Jeden z nejlepších českých hokejistů to prozradil už v březnu v exkluzivním rozhovoru s Martinou Jandovou pro pořad Showtime na stadionu v Kladně, kde se fotil pro charitativní kampaň své nadace v rámci karlovarského filmového festivalu. Na ledě už si dle svých slov nemůže dovolit odehrát další zápasy kvůli svému zdraví. Voráček ale ničeho nelituje, naopak je rád, že má teď více času na rodinu.

Vzkaz v lahvi? Nese ho každá PETka odložená do zálohomatu

Z lahve do lahve. To je název videa, které poměrně podrobně ukazuje další cestu, na níž se vydají PET lahve odložené do zálohomatů. Jeho autoři se tak mezi obyvateli Česka snaží zvýšit povědomí o recyklaci a jejím vlivu na udržitelný způsob života. Minutu a půl krátký sestřih názorně dokazuje, že díky recyklaci se do oběhu může vrátit drtivá většina plastových lahví i plechovek. S trochou nadsázky se dá říct, že vzkaz o výhodách recyklace PETek přímo v nich samotných může budoucím uživatelům poslat každý.

Prožívám perné dny, přiznal Vémola. Za týden musí zhubnout přes deset kilogramů

Už v sobotu čeká Karlose Vémolu další zápas. Na turnaji Oktagon 45 se střetne s Argentincem Lucasem Alsinou. Do duelu jde český Terminátor coby jasný favorit, aktuálně však svádí nelehký souboj s hmotností. Zároveň poskytl CNN Prima NEWS obsáhlý rozhovor, během nějž se poprvé podíval i na záznam odvety s Patrikem Kinclem. „To, že tam bylo milion chyb, samozřejmě všichni víme,“ připustil bijec.

Křišťálový glóbus ve Varech dostal bulharsko-německý film Blažiny lekce režiséra Komandareva

Velkou cenu v hlavní soutěži karlovarského filmového festivalu v sobotu dostal bulharsko-německý film Blažiny lekce režiséra Stephana Komandareva. Za sociální drama zaměřené na zranitelnou generaci seniorů převzal režisér Křišťálový glóbus z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Velká cena hlavní soutěže je spojena s odměnou 25 tisíc dolarů (přibližně 600 tisíc korun) a patří rovným dílem režisérovi a producentovi filmu.

Morávková: Nejsem manekýnka, ale na módní molo ve Varech půjdu. Kdy se dostává do postele?

Na festivalu v Karlových Varech si užíváme chodit na filmy, na kterých potkáme spoustu známých lidí. V pořadu Oplatky se nepečou to řekla herečka Dana Morávková, která na mezinárodní akci zavítala spolu se svým mužem Petrem Maláskem. Prozradila také, proč je často viděna na večírcích až do pozdních hodin, v kolik se obvykle dostane do postele a proč vystoupí na módní přehlídce.

Divokým dnům ve Varech i rolím princezen odzvonilo, říká Podzimková. Má nečekanou zálibu

Když jsem jezdila do Karlových Varů za svobodna a s batohem, tak bývaly divoké, letos je to takové klidnější a chci s nimi seznámit maminku a dceru. V pořadu Oplatky se nepečou to uvedla herečka Eva Podzimková, fanouškům spíše známá pod svým jménem za svobodna Josefíková. Nejedná se však o jedinou změnu, kterou dnes maminka dvouleté dcery zažívá. „Už je asi konec princezen a možná nastal začátek potvor, což mě herecky baví. Myslím, že jsem to podpořila i účesem – princezna už nebude,“ konstatovala. Prozradila i svou neobvyklou zálibu.