Miami

Výpis příspěvků ke štítku „Miami“

CNN: Motýli, včely i netopýři jsou v ohrožení. Bez nich by zmizela jablka, dýně i tequila

27. srpna 2022 16:01

Více než polovina druhů netopýrů ve Spojených státech je na seznamu ohrožených druhů. Populace včel se zmenšuje a vědci nedávno oznámili, že monarcha stěhovavý, motýl z čeledi babočkovitých, je také nebezpečně blízko vyhynutí. Tito živočichové jsou přitom důležití pro opylování rostlin, bez nichž by byly zásadně ohroženy potravinové zásoby na světě, uvedl web CNN.

Hispánci jsou jako snídaňové tacos. Bidenova manželka se omluvila za stereotypní výroky

13. července 2022 05:49

Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová se omluvila za stereotypní výroky, které v pondělí pronesla na adresu Hispánců. Jejich komunitu přirovnala k snídaňovým tacos, které se podávají v texaském městě San Antonio, či k obchodům spojovaným se španělsky mluvícími komunitami v newyorské čtvrti Bronx, takzvaným bodegas. Podle kritiků Bidenová ukázala, že má omezené kulturní obzory, napsala agentura AP.

Žraloci stále častěji vyhledávají rušné pláže, zjistili vědci. Kde je největší hrozba útoku?

27. června 2022 10:06

Výskyt žraloků u turisticky oblíbených pláží není během letních dovolených v určitých destinacích nic výjimečného. Američtí vědci ale zjistili, že obávaný predátor se u rušných pláží objevuje stále častěji. Přesný důvod zatím neznají, ale pro návštěvníky některých lokalit jde o silné varování. Přehled míst, kde žraloci útočí nejčastěji, naleznete níže v článku.

Zničené domy, oběti na životech a tisíce evakuovaných: Floridu a Kubu zasáhly silné deště

5. června 2022 06:49

Jih Floridy a Kubu zasáhly v sobotu silné deště, které způsobily záplavy a škody na majetku. Na Kubě zahynuly nejméně tři osoby. Počasí v oblasti ovlivňují zbytky tropické bouře Agatha, která minulý víkend zasáhla tichomořské pobřeží Mexika. Meteorologové očekávají, že by během neděle mohla vzniknout v Atlantickém oceánu první tropická bouře za letošní sezónu, uvedla agentura AP.

Cirkus Miami: Formule 1 chce definitivně okouzlit Američany, nabídne i umělý přístav

7. května 2022 07:32

Formule 1 dlouho neměla v USA na růžích ustláno, Američané jevili o královnu motorsportu minimální zájem. Teď ale popularita seriálu v zámoří roste raketovým tempem, což dokazuje pozadí víkendové Grand Prix v ulicích Miami, kde se pojede vůbec poprvé. Tolik očekávání i podle bývalého pilota a nyní oblíbeného experta stanice Sky Sports Martina Brundla kolem jednoho závodu nikdy nebylo.

Bitcoin jako platidlo v Mexiku? Konference v Miami nastínila rychlejší adopci kryptoměn

13. dubna 2022 16:00

Bitcoinová konference v Miami je v kontextu kryptoměn tradičně nejdůležitější akcí roku. Předpokládalo se, že by mohl na akci nějaký stát oznámit, že přijme bitcoin jako oficiální platidlo. To se nestalo. Myšlenkou se ale chtějí zabývat v Mexiku. Co dalšího přinesl uplynulý týden – o tom v dalším dílu pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

České sestry Williamsovy? Nové tenisové hvězdy tuzemska trénují i s koučem Sereny

29. března 2022 08:39

Bude mít český tenis své sestry Williamsovy? Už dvojčata Plíškova udělala docela díru do světa. Teď se ale v zámoří píše o nové hvězdě. Teprve šestnáctiletá Linda Fruhvirtová udivila na turnaji v Miami celý svět. Skalpy velkých hráček získávala jeden za druhým. Zastavila ji až šestá hráčka světa Badosaová. A to jí prý její o dva roky mladší sestra už teď pořádně šlape na paty.