Miami

Výpis příspěvků ke štítku „Miami“

Pět bazénů, fotbalové hřiště i heliporty. Podívejte se na projekt Messiho paláce za miliardy

Sedminásobný držitel Zlatého míče Lionel Messi žije ve svém penthousu za 5 milionů dolarů v Miami, nicméně se zdá, že to mu je málo. Architekt Jose Veliby mu tedy navrhl jiné bydlení, pro fotbalovou hvězdu by si představoval značně pompéznější sídlo než to současné. Jeho návrh „Messi Mansion“ v hodnotě 80–100 milionů dolarů má tři heliporty, fotbalové hřiště a pět bazénů.

Luxus platila z covidových fondů. Za Bentley, byt i plastiky půjde influencerka do vězení

Realitní agentka a influencerka Daniela Rendonová z Miami byla odsouzena na tři a půl roku ve vězení za financování svého luxusního stylu života z peněz získaných ze státních fondů během epidemie covidu, které měly sloužit jako pomoc podnikatelům zasaženým ekonomickou krizí. U soudu vypověděla, že ji ke zpronevěření více než osmi milionů korun motivovala neukojitelná chamtivost, uvedla zahraniční média.

Messi dokázal, co nikdo před ním. Po finálovém dramatu má nejvíc trofejí v historii

Argentinský fotbalista Lionel Messi získal s Interem Miami první titul. Vítězstvím v turnaji se zároveň stal fotbalistou s nejvíce trofejemi v historii. Sedminásobný vítěz Zlatého míče skóroval i v sedmém zápase za svůj nový tým a přispěl k výhře ve finále Leagues Cupu. Miami zvítězilo v sobotu na hřišti Nashvillu po dramatickém rozstřelu 10:9 na penalty. V normální hrací době skončil zápas 1:1.

Zahynula nejosamělejší velryba světa. Lolita měla být brzy propuštěna z akvária na svobodu

Lolita, která byla označována za „nejosamělejší velrybu na světě“, v pátek zahynula v akváriu v Miami. Sedmapadesátiletý predátor zemřel poté, co v posledních dnech vykazoval podle veterinářů „vážné známky nepohody“. V zajetí Lolita strávila přes 50 let. Její smrt aktivisty trápí o to víc, že se plánovalo její brzké vypuštění do volné přírody.

Je to odporné zneužití moci a zásah do voleb, odmítl Trump federální obvinění. Cítí se nevinen

Aktualizováno

Bývalý americký prezident Donald Trump označil proti němu vznesené federální obvinění v kauze neoprávněného přechovávání utajovaných dokumentů za „odporné zneužití moci“ a „zásah do voleb“. Podle agentury AFP tak učinil v projevu ke svým příznivcům v New Jersey, kam přicestoval v úterý večer místního času z Miami, kde u soudu prohlásil, že se cítí nevinný ve všech 37 bodech obžaloby. Trump také podle agentury Reuters řekl, že v případě svého opětovného zvolení prezidentem jmenuje zvláštního prokurátora, který bude vyšetřovat současného prezidenta Joea Bidena.