reklama
CNN Prima News migranti

migranti

Výpis příspěvků ke štítku „migranti“

Evropa se připravuje na migrační vlnu. Řešit ji budou během svého předsednictví Češi

21. prosince 2021 15:05

Nová vláda premiéra Petra Fialy možná bude mít na stole nový evropský pakt o migraci a azylu. Téma by totiž mohlo přijít na přetřes právě v době českého předsednictví v čele Evropské unie. Shodli se na tom europoslanci napříč politickými stranami. Ti zároveň přiznávají, že Visegrádská čtyřka, kam náleží i Česko, je u nás značně přeceňována.

Hromadné znásilnění v covidové karanténě. Migranti využili bezbrannosti nezletilých dívek

12. prosince 2021 13:53

Nemyslitelné chvíle hrůzy provázely každý večer deset dívek z migračního centra na Sicílii, které byly kvůli covidu v karanténě. Šest Egypťanů, z nichž pěti nebylo ještě osmnáct let, za nezletilými chodili uprostřed noci a hromadně dívky znásilňovali. I přes vyhrožování a vydírání se informace o jejich činech dostala k policii, která „znásilňovací gang“ zadržela.

Cesta za svobodou skončila nárazem do mostu. Při dopravní nehodě zemřely desítky migrantů

10. prosince 2021 05:42

Při dopravní nehodě v mexickém státě Chiapas zemřelo nejméně 53 lidí, většina obětí byli migranti ze sousední Guatemaly. V nákladním autě, které havarovalo na dálnici, byla zhruba stovka lidí, kteří chtěli bez patřičných povolení překročit hranici do Spojených států. O nehodě informovaly zahraniční agentury. Lítost nad neštěstím vyjádřili prezidenti Mexika i Guatemaly.

Polákům by mohlo na hranicích pomáhat až 150 českých vojáků, řekl Babiš

8. prosince 2021 15:32
Aktualizováno

Česká republika by mohla poslat na pomoc do Polska až 150 vojáků na 180 dní kvůli migrační krizi na hranici s Běloruskem. Společný návrh ministerstev obrany a zahraničních věcí na středečním zasedání podpořila vláda ANO a ČSSD v demisi, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Mandát musí ještě schválit poslanci i senátoři. Podporu plánu vyjádřili politici nastupující koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN).

reklama