CNN Prima News migranti

migranti

Výpis příspěvků ke štítku „migranti“

REPORTÁŽ: Romy z rozstříleného Donbasu nikdo nechce. Azyl našli v cikánské hospodě v Užhorodě

Nemají se kam vrátit. „Naše město Vuhledar už neexistuje, prostě není,“ vypráví 48letý Jura Nikolajenko v humanitárním centru Blaho v ukrajinském Užhorodě. V ruinách Vuhledaru nedaleko Doněcka se stále bojuje. Každý den, a to stejně intenzivně jako třeba ve známější Avdijivce. „Máma už se návratu na Donbas nedočká, zemřela nám tady v uprchlickém zařízení,“ líčí Nikolajenko. Táborem Blaho, který vznikl v romské restauraci a penzionu Romani Jag v Užhorodě, už během ruské invaze prošlo na 2 500 romských uprchlíků, většinou z frontových zón. V jiných migračních zařízeních na Ukrajině je prý nepřijímají.

Migranti z Afriky terorizují bavorské město. Dívky nemají chodit samy, obchody řeší krádeže

Bavorské město Řezno terorizují bandy migrantů. Podle dat tamních supermarketů Edeka razantně narostl počet krádeží a 80 procent jich mají na svědomí migranti, uvedl manažer Ferat Nuha. Kromě krádeží cizinci napadají zaměstnance obchodu a jsou velmi agresivní. V dalších oblastech Bavorska se lidé bouří a odmítají stavby ubytoven pro žadatele o azyl.

V Londýně to vře kvůli brutálnímu útoku žíravinou. Afghánec s podivnou minulostí stále uniká

Velkou Británií cloumá brutální útok žíravinou na matku s dětmi, k němuž došlo v Londýně. Podle policie se brutálního činu dopustil 35letý Abdul Ezedi. Podezřelý do země podle deníku Telegraph nelegálně přicestoval v roce 2016 z Afghánistánu. Po dvou neúspěšných žádostech získal azyl poté, co údajně konvertoval ke křesťanství a přimluvil se za něj kněz. Již dříve dostal podmíněný trest za sexuální násilí. Konzervativní britští politici volají po zpřísnění imigrace i deportacích přistěhovaleckých kriminálníků. Policie po domnělém pachateli marně pátrá.

Kontroly na hranicích se Slovenskem nekončí, oznámil Rakušan. Vláda je o měsíc prodloužila

Česká republika prodlouží namátkové kontroly podél hranice se Slovenskem o dalších 30 dní, tj. do 2. února. Na tiskové konferenci po jednání vlády to oznámil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Důvod je stále stejný – zabránění nelegální migraci na české území a boj s převaděči. V souvislosti s tím už policisté zadrželi desítky lidí, více než tisícovce neumožnili vstup do ČR. Kontroly fungují už od loňského podzimu. Podle posledního rozhodnutí měly trvat do středeční půlnoci.

Berlín se děsí násilí na silvestra a chystá obří manévry. Tisíce policistů mají chránit i Židy

Berlínská policie se připravuje na možné pouliční nepokoje během oslav spojených s koncem roku. Kvůli loňské zkušenosti a zvýšenému napětí způsobenému palestinsko-izraelským konfliktem chystá podle místní policejní prezidentky Barbary Slowikové největší silvestrovskou operaci za několik desetiletí. Policie kvůli bezpečnosti posílí své hlídky o stovky mužů, někteří přijedou kolegy z hlavního města podpořit i z okolních regionů. Kromě násilí ve veřejném prostoru se strážci zákona obávají i útoků na židovské obyvatele a instituce.

Tisíce deportovaných migrantů se i přes zákaz vrátily do Německa. Je to katastrofa, píší média

Katastrofa. Tak nazývá deník Bild situaci kolem vypovídání zamítnutých azylantů z Německa. Deportace nejenže váznou, ale ti, kteří jsou ze země vypovězeni, se během pár měsíců opět vrátí. Mnozí z nich dokonce ze státního rozpočtu inkasovali tisíce eur za „dobrovolný odchod“, píše Bild s odkazem na informace spolkové policie a tamějšího úřadu pro migraci.