CNN Prima News migranti

migranti

Výpis příspěvků ke štítku „migranti“

Kontroly na hranicích se Slovenskem se prodlouží o 14 dnů. Původně Rakušan navrhoval měsíc

7. prosince 2022 12:25

Kontroly na českých hranicích se Slovenskem budou pokračovat dalších 14 dní, uvedl ve středu po jednání vlády ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Bez prodloužení by skončily 12. prosince. Česko obnovilo kontroly kvůli migrantům přicházejícím do EU takzvanou západobalkánskou cestou v závěru září. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) před zasedáním kabinetu navrhoval jejich prodloužení o 30 dní.

Migranti si stříhají doklady do krabiček od cigaret. Mezi převaděči jsou také Češi

2. listopadu 2022 10:56

Prudký nárůst nelegální migrace je problém nejen na hranicích se Slovenskem. Policisté s ním mají zkušenost i na Vysočině. Ve srovnání s loňským rokem zaznamenali dvojnásobek zadržených migrantů. Podle Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) přišlo letos do Evropské unie o 70 procent více lidí než za stejné období vloni.

Převaděč u Břeclavi ujížděl policii. Vůz s migranty naboural, zraněno je 21 lidí včetně dětí

1. října 2022 08:35
Aktualizováno

Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, v sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti. Uvedla to mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Ruská realita: Odsouzený vrah jel bojovat na Ukrajinu, v rakvi se vrátil jako válečný hrdina

24. září 2022 09:23

Už dlouhé týdny či měsíce se ve veřejném prostoru objevují zprávy, že Rusům vzhledem k vojenským neúspěchům na Ukrajině dochází lidské síly v armádě. Ještě před mobilizací Kreml nabízel poměrně lukrativní nabídky zločincům včetně masových vrahů, aby výměnou za svobodu vstoupili do bojů na Ukrajině. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to potvrdil rusista Jiří Just.