CNN Prima News Miloš Forman

Miloš Forman

Výpis příspěvků ke štítku „Miloš Forman“

Jana Brejchová otevřeně o svých slavných milencích: O panenství přišla s Trojanem

16. července 2022 06:58

Jana Brejchová patřila k nejkrásnějším herečkám a okouzlila řadu slavných mužů. Díky svému půvabu a šarmu si vysloužila přezdívku Česká Bardotka. Na začátku roku oslavila dvaaosmdesáté narozeniny a z veřejného života se kvůli špatnému zdravotnímu stavu stáhla do ústraní. Nyní o sobě dala vědět díky knize Moje máma Jana Brejchová, kterou o ní napsala její dcera Tereza Brodská. Herečka v ní zavzpomínala i na svůj milostný život.

Vážně nemocná Jana Brejchová po dlouhé době promluvila. Svých manželství lituje

10. června 2022 11:50

Herečka Jana Brejchová, která na začátku roku oslavila 82. narozeniny, patřila k nejkrásnějším ženám stříbrného plátna. Její život se ale v poslední době změnil v utrpení. Už sedm let pobývá v léčebně dlouhodobě nemocných, trvale je upoutána na lůžko a potřebuje nepřetržitou péči. Podle dcery Terezy Brodské ale stále dokáže být pozitivní a velmi vtipná. Právě díky ní se nyní o její mamince může veřejnost dozvědět více.

Na Češích se mi líbí černý humor, říká umělecký ředitel Opery Národního divadla Hansen

8. května 2022 23:14

Jeho nástup do funkce uměleckého ředitele Opery Národního divadla a Státní opery v roce 2019 vzbudil velké emoce. Umělci i zaměstnanci hrozili stávkou, 300 z nich se podepsalo pod protestní dopis. A to i přesto, že řediteloval Norské národní opeře, vedl Komische Oper v Berlíně nebo festival v norském Bergenu. Jak se se situací vypořádal a co si myslí o Češích, objasňuje Per Boye Hansen v otevřeném rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Zemřel legendární režisér Antonín Kachlík. Natočil pohádku Princ Bajaja

20. dubna 2022 12:10

Ve věku 99 let zemřel ve středu ráno filmový režisér Antonín Kachlík, který natočil mimo jiné pohádku Princ Bajaja. Zprávu webu Lidovky.cz potvrdil Jiří Srstka z agentury Dilia. K nejúspěšnějším Kachlíkovým dílům patřil snímek Já, truchlivý bůh natočený pode povídky Milana Kundery, film Pršelo jim štěstí či snímky Bylo nás deset a Náš dědek Josef. Některá Kachlíkova díla ze 60. let se zařadila mezi trezorové filmy, později točil prorežimní snímky.