mina

Výpis příspěvků ke štítku „mina“

Záběry katastrofického výbuchu. Video ukazuje chirurgicky přesnou práci ukrajinských dronů

Jedním z hlavních nepřátel ukrajinské letní protiofenzivy jsou bezpochyby ruské miny. Okupanti jich nastražili tisíce na východní i jižní frontě. O jejich eliminaci se nyní stará například ukrajinská 56. motorizovaná pěší brigáda. Ta pomocí dronů likviduje ruské výbušniny na centrálním Donbasu, a to s chirurgickou přesností. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

ANALÝZA: Krvavé lázně u Bachmutu i postup na Melitopol. Ukrajinský tlak se stupňuje

Ukrajinci od začátku červnového protiútoku osvobodili na jihu území o rozloze více než 200 kilometrů čtverečních. Zároveň se jim daří u doněckého Bachmutu. Na svém Telegramu to uvedla náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová. Z dat amerického Institutu pro studium války (ISW) vyplývá, že ukrajinské zisky z posledních dvou měsíců téměř odpovídají ruskému ofenzivnímu úsilí z období od ledna 2023 do současnosti.

Dostal jsem druhou šanci, děkuje mladý fotbalista za protézu. Bomba mu utrhla nohu a ochrnul

Sedmnáctiletému Arťomu Svěrgonovi z ukrajinského města Mariupol se obrátil život naruby. Krátce po začátku ruské invaze vyrazil s několika kamarády trénovat fotbal na místní hřiště. Na místo dopadla bomba z dronu okupantů. Výbuchem mladík přišel o část nohy a ztratil v dolní polovině části těla cit. V americké Minnesotě dostal podle svých slov druhou šanci. V USA mu lékaři vyrobili speciální protézu, která mu pomohla znovu se postavit na vlastní nohy.

Miny na zvířatech či ukryté do těl padlých. Zákeřné výbušné pasti ohrožují miliony Ukrajinců

Z Ukrajiny se stalo nejzaminovanější území světa, vyplývá ze zprávy nevládní organizace Globsec, která byla vydána koncem dubna. Proti Rusy nastraženým pastím se obráncům jen těžko bojuje. Okupanti jsou totiž velmi vynalézaví, výbušná zařízení instalují na zvířata, do těl padlých či na veřejně přístupná místa. S prosbou o pomoc se tak Ukrajinci obrací na zahraniční partnery, zejména Ázerbájdžán, který má s minovým terorismem a následným odminováním bohaté zkušenosti.

Záběry katastrofální exploze. Ukrajinci u Marjinky demolují jeden ruský obrněnec za druhým

Ukrajinci u Marjinky nadále vzdorují ruskému tlaku, přičemž ničí jeden obrněnec okupantů za druhým. Nově zveřejněné video například ukazuje demoloci ruského bojového vozidla pěchoty BMP-3. Likvidaci tohoto stroje způsobila protitanková mina i sebevraždený dron. Stroj poté zasáhl ještě další ukrajinský bezpilotní letoun, který na BMP svrhl výbušninu, což vedlo ke katastrofální explozi. Okolnosti zveřejněných záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Ukrajinské drony seslaly zkázu na okupanty. Po přesné trefě následovala katastrofální exploze

Ukrajinská 79. vzdušná výsadková brigáda provedla další údery proti ruským vojákům. Obávaná vojenská skupina z Mykolajivu často využívá bezpilotní letouny, pomocí nichž svrhává bomby do ruských zákopů a dalších úkrytů. Některé granáty padaly do bezprostřední blízkosti od okupantů. Okolnosti nově zveřejněných záběrů, které ukazují i katastrofální explozi vojenského materiálu, je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Záběry z bojů: Ukrajinci drtí ruské obrněnce. Z pole u Vuhledaru se stalo velké šrotiště

Pole u ukrajinského Vuhledaru jsou plná ruského šrotu. Obrovské ruské ztráty u tohoto doněckého města jsou způsobeny mimo jiné tím, že se okupanti na Donbase snaží postoupit za každou cenu. V otevřených polích však obrněnce útočníků často drtí nastražené miny či samotní Ukrajinci pomocí dělostřelectva a protitankových střel. Po sociálních sítích kolují nová videa, která drsný boj na východě Ukrajiny zobrazují. Okolnosti takových záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Fatální exploze speciálního ruského stroje. Vozy okupantů měníme ve šrot, vzkázal Kyjev

Ukrajinská 72. mechanizovaná brigáda zaznamenala další vojenský úspěch u Vuhledaru. Tentokrát se jí podařilo zdemolovat ruské vozidlo UR-77, které primárně slouží k odstraňování nastražených min. Skupina sdílela video, na němž je vidět výbuch stroje okupantů. Okolnosti záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Brutální záběry: Ukrajinci rozdrtili konvoj Rusů. Prchající okupant pocítil „ohnivý pozdrav“

Rusové nadále pokračují v masivních útocích na Donbase. Ukrajinci ale podle všeho většinu těchto úderů odrážejí. Katastrofou měl pro okupanty skončit například pondělní útok ve směru na doněcký Vuhledar. Ukrajincům se kromě jiného povedlo rozdrtit konvoj ruské těžké techniky, což dokládají velmi brutální záběry, které se šíří po sociálních sítích. Video zachycuje i ruského vojáka, který začal zaživa hořet. Okolnosti záběrů je v době válečného konfliktu nemožné nezávisle ověřit.