mina

Výpis příspěvků ke štítku „mina“

Jdete na záchod a přijdete o nohu. Ruské drony shazují miny na Ukrajince, ti slibují odplatu

Přiletí, shodí několik min a odletí pod rouškou tmy pryč. Ukrajinské obránce trápí ruské „nálety“ dronů. Okupanti se pomocí nich snaží zaminovat důležité přístupové cesty, okolí zákopů i vytipované a často užívané pěší trasy. Někteří Ukrajinci kvůli tomu přišli o své končetiny, ruské minometné výpady navíc sahají čím dál hlouběji na ukrajinské území. „Stačí si odskočit na záchod a cestou přijdete o nohy,“ řekl redakci ukrajinský voják Anatolij. Na zákeřnou ruskou taktiku upozornili také bývalí čeští bojovníci na Ukrajině. Okolnosti konkrétních záběrů z bojiště ovšem nejde nezávisle ověřit.

Záběry ničivé exploze na vlnách Dněpru: Námořní mina rozházela posádku ruského člunu po okolí

Ukrajinci provedli úspěšný úder na ruské okupanty u levého břehu Dněpru v Chersonské oblasti. Posádka vojenského člunu očividně nepočítala s námořní minou, kterou měla nastražit ukrajinská 123. brigáda územní obrany. Následující výbuch vojáky doslova katapultoval několik metrů do vzduchu. Zveřejněné video se stalo hitem sociálních sítí. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Nepovedený úklid min. Ruskému vojákovi jedna vybuchla přímo pod rukama, kolega utekl pryč

Trojice ruských vojáků se na vlastní kůži přesvědčila, že odstraňování protitankových min je nejen nevděčná, ale také mimořádně nebezpečná práce. Zřejmě kvůli neopatrnému zacházení jim totiž jedna vybuchla přímo pod rukama. Ze záběrů ukrajinského průzkumného dronu je vidět, jak se jeden z ruských vojáků rozletěl na kusy a jeho bezvládné torzo dopadlo opodál na zem. Okolnosti videa z ukrajinského bojiště nelze nezávisle ověřit.

Momenty války: Hon divočáků na ruské sabotéry a krutá léčka ukrajinských partyzánů

Ruská invaze na Ukrajinu je bezpochyby nejkrvavějším konfliktem v Evropě od druhé světové války. Součástí ničivé agrese, která se naplno rozjela v únoru 2022, jsou kuriózní, až bizarní situace. CNN Prima NEWS vzhledem ke dvouletému výročí konfliktu přináší druhou sérii pořadu s názvem Momenty války. První díl nabízí podivný příběh ruských sabotérů u Černobylu i léčku ukrajinských partyzánů v Mariupolu.