CNN Prima News Ministerstvo obrany ČR

Ministerstvo obrany ČR

Výpis příspěvků ke štítku „Ministerstvo obrany ČR“

Armáda a policie vydávaly navíc stovky milionů korun za budoucí kádry, zjistil NKÚ

Aktualizováno

Policejní akademie České republiky a Univerzita obrany v Brně, jediné státní vysoké školy silových resortů v republice, vynaložily v letech 2016 až 2018 o 188 milionů korun více, přestože jim klesal počet studentů. Nejvyšší kontrolní úřad v pondělí zveřejnil výsledky prověrky fungování obou institucí. Stanovisko příslušných ministerstev zjišťujeme.

Obrana koupí protiletadlový raketový systém z Izraele. Chránit má elektrárny i letiště

Aktualizováno

Ministerstvo obrany chce koupit protiletadlový raketový systém SHORAD přímo od izraelské vlády. Osloví ji s nabídkou přímého jednání. V pátek ráno ministerstvo také podepsalo rámcovou smlouvu na servis bojových vozidel Pandur na příští čtyři roky. Je ve výši až 2,39 miliardy korun s DPH, oznámil na Twitteru ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Je libo vlastní pevnost? Řopík stojí pár desítek tisíc. Armáda hlásí prodeje

Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku, které zahrnuje také 20 zcela nových, dosud neinzerovaných nemovitostí. Je libo například pohraniční pevnost řopík? V nabídce jich je hned několik. Minimální kupní cena se pohybuje od zhruba 27 tisíc korun, ale liší se u každé konkrétní pevnosti.