CNN Prima News ministerstvo obrany

ministerstvo obrany

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo obrany“

Protivzdušná obrana v Moskvě? Není to kvůli Ukrajině, v Kremlu už začal převrat, tvrdí expert

25. ledna 2023 06:28

Politický expert a spisovatel Mikhail Sheitelman se domnívá, že instalace systému protivzdušné obrany Pancir-S1 na střechy moskevských administrativních budov nemusí souviset s tím, že by se Kreml obával útoků z Ukrajiny. Podle něj se představitelé Ruské federace chrání spíše před možnou občanskou válkou. Řekl to v rozhovoru pro televizní stanici Freedom.

Na střechách v Moskvě se objevily protiletecké systémy. Způsob instalace pobavil Ukrajince

20. ledna 2023 13:36

Na střechách několika moskevských budov se ve čtvrtek objevil armádní systém Pancir-S1, který slouží ke zneškodnění letadel či raket. Konkrétně byl spatřen na střeše ruského ministerstva obrany a administrativní budově poblíž stanice metra Taganskaja. Dokazují to fotografie a videa, která od středy kolují na sociálních sítích. Moskevské úřady zatím tyto zprávy nepotvrdily.

Rusové zahájili masivní útok na Soledar, hlásí Kyjev. Bachmutu hrozí obklíčení

9. ledna 2023 07:11

Ruské síly podle Kyjeva zahájily mohutný útok na město Soledar, které představuje jedno z klíčových míst pro ukrajinskou obranu Bachmutu. Ukrajinci nadále odráží ruské útoky na Avdijivku. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v telefonickém rozhovoru s českým premiérem Petrem Fialou (ODS) poděkoval Česku za vojenskou podporu. Mimo jiné uvedl, že očekává její posílení.

Špičkové tanky Leopard 2: Co všechno umí obrněné bestie, které míří do české armády?

21. prosince 2022 19:46

Světová tanková špička, která skokově překonává zastaralou českou techniku ze sovětských dob. Česká armáda konečně obdržela první bojový tank Leopard 2, který v některých aspektech předčil i americké protějšky M1 Abrams. Postupně by moderní německé obrněné šelmy měly nahradit výrazně dosluhující, ale stále bojeschopné tanky T-72M4CZ. Co vše dokážou stroje od našich západních sousedů?

Operujeme i na území Ruska, přiznal velitel ukrajinské rozvědky a popsal novou fázi války

20. prosince 2022 06:04

Ruský prezident Vladimir Putin měl podle informací ukrajinské vojenské rozvědky odložit invazi na Ukrajinu celkem třikrát, uvedl podle agentury Unian zástupce šéfa zpravodajské služby Vadym Skibickyj. Do ofenzívy ho měli přitom tlačit představitelé Federální bezpečnostní služby (FSB). Skibickyj v rozhovoru také řekl, že po osvobození Chersonu vstoupila válka do nové fáze. Nyní se ruské jednotky soustředí kolem Luhanské a Doněcké oblasti.

Ukrajina potřebuje jasnou perspektivu vstupu do NATO a EU, prohlásil Fiala

31. října 2022 06:35

Rusko ráno opět ostřelovalo ukrajinská města včetně Kyjeva. Právě v hlavním ukrajinském městě už se nachází čeští ministři. Český premiér Petr Fiala (ODS) po jednání s ukrajinskou vládou mimo jiné uvedl, že se obě země shodli na prohloubení vzájemné spolupráce. Rovněž řekl, že Ukrajina dělá jasné kroky v naplňování podmínek cesty do EU.

Zničili jsme systém elektronického boje a další ruskou techniku, hlásí Ukrajinci

16. října 2022 07:19

Rusové pomalu postupují ke klíčovému městu Bachmut na Donbasu. V ruské Belgorodské oblasti východně od ukrajinských hranic v sobotu propukl požár v ropném skladu. Večer stejnou oblastí otřásl i útok ve výcvikovém táboře. „Teroristé“ zde zastřelili jedenáct dobrovolníků, informovalo ruské ministerstvo obrany. Elon Musk na Twitteru oznámil, že jeho firma SpaceX bude internetové služby na Ukrajině platit i nadále.

Zrada ruských velitelů? Někteří raketové útoky sabotovali a varovali nás, tvrdí Ukrajinci

12. října 2022 07:07

Tak masivní raketový útok, jaký provedlo Rusko toto pondělí, je spíše výjimkou. Nebude schopno s takovou intenzitou neustále ostřelovat ukrajinské území. Uvedl to mluvčí rozvědky ukrajinského ministerstva obrany Andrij Jusov pro web Unian. Dodal, že část velení ruské armády s raketovými útoky nesouhlasila a Ukrajince předem varovala. Některé rakety pak měli poslat jinam.

Za fiasko na Krymu padají hlavy. Putin vyhodil velitele Černomořské flotily

18. srpna 2022 17:23

Černomořská flotila ruského vojenského námořnictva má nového velitele, viceadmirála Viktora Sokolova, který donedávna velel námořní akademii. O personálních změnách informovala ruská média. Jde o jeden z nejvýznamnějších „vyhazovů“ od začátku invaze na Ukrajinu, píše web Express. Agentura Reuters dává jmenování nového velitele do souvislosti se sérií výbuchů na ruských základnách na poloostrově Krym.