CNN Prima News ministr dopravy

ministr dopravy

Výpis příspěvků ke štítku „ministr dopravy“

Babiš mával ve Sněmovně rohlíkem a zkoušel ministry z cen. Kupku obvinil z nehorázných lží

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš (ANO) vystoupil s bizarním projevem v Poslanecké sněmovně. U řečnického pultu se objevil se suchým rohlíkem v ruce a snažil se zkoušet ministra dopravy Martina Kupku z jeho ceny. Odpovídal si ale hned sám a na názorném příkladu se snažil vysvětlit, o kolik zdražilo pečivo během prudké inflace z posledních let.

Poslední šance na záchranu ikonického pražského mostu. Změní britští inženýři Kupkův názor?

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) se má do konce roku rozhodnout, zda bude zbourán, či zachován proslulý železniční most pod Vyšehradem. Do Prahy přicestovali britští inženýři, kteří chtějí dokázat, že lze most navzdory špatnému technickému stavu zachránit. Pokud však chtějí ministrovo rozhodnutí ovlivnit, musí jej nejdříve přesvědčit, aby finální verdikt o několik měsíců odložil.

Kupka: Potraviny zlevní, řetězcům hrozí pokuty. Vládě se nepovedlo nic, opáčil Kolovratník

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) doufá, že potraviny v příštím roce nebudou zdražovat. Pokud by ale řetězce společně zvyšovaly ceny, tak se mohou připravit na pokuty od antimonopolního úřadu. Kupka to řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Jeho oponent Martin Kolovratník (ANO) uvedl, že vládě Petra Fialy (ODS) se nic nedaří a se snížením cen potravin ani nemohla počítat.

Stávkoval milion lidí, dezinformátory jsme ale nezvali, tvrdí Středula. Kupka volá po smíru

Pondělní stávky se zúčastnil až milion zaměstnanců, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Zároveň se distancoval od pozvání dezinformátorů. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) míní, že požadavky odborů vedou k většímu zadlužení. Podle něj je k sociálnímu smíru potřeba zapojení obou stran.

Vysokorychlostní trať za bilion? Potřebujeme ji, říká Kupka. Nastínil, kde stát vezme peníze

Železniční doprava praská ve švech a už nemohou vzniknout další spoje. S vysokorychlostní tratí se zkrátí cesta nejen mezi Prahou a Brnem, potřebujeme ji, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Celý projekt má podle odhadů stát bilion korun. Kde na to ale stát vezme peníze? Šéf resortu vidí odpověď v tzv. PPP projektech. „Soukromí investoři to zafinancují. Jenom zdůrazním, že je to důležitá forma, kterou využívají ještě v mnohem větší míře ve Francii nebo Velké Británii,“ podotkl Kupka v pořadu Co na to ministr.

Havlíček: Neschopnost vlády? Vidí to lidé od Šumavy k Tatrám. Čtvrtina Pirátů je na úřadech

Lidé vidí, že je vládní koalice nesourodá a mimořádně neschopná. Je to od Šumavy k Tatrám, uvedl místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček v nedělní Partii Terezie Tománkové. Podle něj voliči vnímají „elitářství a vysmívání“ ze strany kabinetu Petra Fialy (ODS), což má za důsledek rostoucí preference opozičního subjektu. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) uznal, že je potřeba zlepšit komunikaci s veřejností, jelikož vláda musí dělat nepopulární kroky. „Těm v tuto chvíli nemůže společnost tleskat, ale znamenají pozitivní vývoj pro Českou republiku,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.