CNN Prima News ministr dopravy

ministr dopravy

Výpis příspěvků ke štítku „ministr dopravy“

Vzácná shoda ODS a ANO. Kupka i Havlíček chválí dostavbu D1 u Přerova, táhne se desítky let

27. prosince 2022 05:11

Stavbaři v těchto dnech začali po mnohých útrapách konečně pracovat na posledním chybějícím úseku nejstarší české dálnice – D1. Přestože se jedná o pouhých deset kilometrů u Přerova, stavba naprosto změní dopravní návyky řidičů v Česku. Výrazně se zkrátí cesta z Prahy do Ostravy a uvolní se dálnice D46 a D35 na Olomoucku. Velkou pomocí pak dokončení stavby bude především pro obyvatele samotného Přerova. Přípravu projektu provázely mnohaleté spory, proto je takřka zázrakem, že konečně stavba započala. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) hovoří o historickém okamžiku.

Střídání stráží u Českých drah. Ministr dopravy Kupka vymění část dozorčí rady

8. února 2022 20:02

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) chce ve čtvrtek vyměnit minimálně dva z pěti členů dozorčí rady Českých drah (ČD). Kupka to v úterý řekl televizi Nova. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v pondělí oznámil, že odvolal osm členů patnáctičlenné dozorčí rady České pošty. Personální změny se po nástupu nové vlády dají čekat i v dalších klíčových státních institucích a podnicích.

Ministr Kupka: Babiš je karikatura sebe sama. Měl projev uplakaného poslance

12. ledna 2022 20:55

Expremiér Andrej Babiš (ANO) přednesl projev uplakaného poslance, dštil oheň a síru, je to karikatura sebe sama. Tak okomentoval výstup bývalého předsedy vlády ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podle něj je úsměvné, že člověk, který má sám problémy s českým jazykem, doporučuje jinému politikovi tlumočníka. Babiš kritizoval verbální projev ministra zdravotnictví Válka (TOP 09).

Havlíček: Koalice jsou, jako když pejsek s kočičkou dělali dort. Premiérem má být Babiš

1. října 2021 05:03

V ODS se děsí toho, že by vládli s Piráty. Tu stranu to torpéduje a rozštěpí, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vicepremiér za hnutí ANO Karel Havlíček. Zkritizoval opoziční koalice, že spolu chtějí vládnout, ale přitom mají úplně rozdílné programy. Mluvil i o vládě s SPD či o tom, proč je Česko rozkopané jako nikdy dřív.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Karlem Havlíčkem: Čekají dálnici D1 za rok další komplikace?

29. září 2021 06:45

Postávání v dlouhých kolonách na dálnici D1, které trápí řidiče už osm let, má brzy skončit. Modernizace nejvytíženější české dálnice míří do finále. Hladce průjezdná bude podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nejpozději 15. října. Práce na dálnici však definitivně nekončí, příští rok začne oprava mostu Šmejkalka. Čekají dálnici další dopravní komplikace? Sledujte pořad Nový den s Karlem Havlíčkem na CNN Prima NEWS ve středu 29. září v 7:15 ráno.

Havlíček: Vláda pomůže rodinám s výdaji za elektřinu. Šeky začne vyplácet už v listopadu

26. září 2021 13:17

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl v neděli v pořadu ČT ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.