reklama
CNN Prima News ministr dopravy

ministr dopravy

Výpis příspěvků ke štítku „ministr dopravy“

Ministr Kupka: Babiš je karikatura sebe sama. Měl projev uplakaného poslance

12. ledna 2022 20:55

Expremiér Andrej Babiš (ANO) přednesl projev uplakaného poslance, dštil oheň a síru, je to karikatura sebe sama. Tak okomentoval výstup bývalého předsedy vlády ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podle něj je úsměvné, že člověk, který má sám problémy s českým jazykem, doporučuje jinému politikovi tlumočníka. Babiš kritizoval verbální projev ministra zdravotnictví Válka (TOP 09).

Havlíček: Koalice jsou, jako když pejsek s kočičkou dělali dort. Premiérem má být Babiš

1. října 2021 05:03

V ODS se děsí toho, že by vládli s Piráty. Tu stranu to torpéduje a rozštěpí, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vicepremiér za hnutí ANO Karel Havlíček. Zkritizoval opoziční koalice, že spolu chtějí vládnout, ale přitom mají úplně rozdílné programy. Mluvil i o vládě s SPD či o tom, proč je Česko rozkopané jako nikdy dřív.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Karlem Havlíčkem: Čekají dálnici D1 za rok další komplikace?

29. září 2021 06:45

Postávání v dlouhých kolonách na dálnici D1, které trápí řidiče už osm let, má brzy skončit. Modernizace nejvytíženější české dálnice míří do finále. Hladce průjezdná bude podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nejpozději 15. října. Práce na dálnici však definitivně nekončí, příští rok začne oprava mostu Šmejkalka. Čekají dálnici další dopravní komplikace? Sledujte pořad Nový den s Karlem Havlíčkem na CNN Prima NEWS ve středu 29. září v 7:15 ráno.

Havlíček: Vláda pomůže rodinám s výdaji za elektřinu. Šeky začne vyplácet už v listopadu

26. září 2021 13:17

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl v neděli v pořadu ČT ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Neštěstí na železnici se nedá vyhnout. O jízdě strojvůdců na červenou víme, říká Havlíček

13. srpna 2021 11:47

Tragická srážka vlaků na Domažlicku začátkem srpna si vyžádala tři oběti a desítky zraněných. Přesto ministr dopravy a průmysl Karel Havlíček (za ANO) označuje železniční dopravu za nejbezpečnější. „Ročně při těchto nehodách umírají dva až čtyři lidé, stejnou – jen denní – bilanci mají oběti autonehod. Tato neštěstí nemůžeme bagatelizovat, ale nedá se tomu vyhnout. Máme nejhustší síť tratí v Evropě,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Karlem Havlíčkem: Proč finální úsek D4 dokončují soukromníci?

7. června 2021 07:04

Stavbaři v pondělí začnou s dokončováním úseku dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem. V provozu má být do konce roku 2024. Stát si na ní chce vyzkoušet úplné přenesení odpovědnosti za výstavbu i údržbu na soukromé firmy. Co si od výstavby na dluh v režii soukromých firem ministerstvo dopravy slibuje? A proč k takovému kroku vůbec přistoupilo? Sledujte pořad Nový den s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem (za ANO) od 7:15 na CNN Prima NEWS, nebo v tomto článku.

reklama