Zlínský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Mynářovu hospodu někdo zapálil záměrně, myslí si vyšetřovatelé. Jaký hrozí pachateli trest?

5. května 2022 12:46

Vyšetřovatelé mají podezření, že hospodu Na Srubu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, kterou vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře, někdo zapálil úmyslně. Ve věci dosud nebyl nikdo obviněn, uvedl ve čtvrtek na dotaz mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. Dřevěná budova vyhořela koncem března. Po požáru pracovala policie se třemi možnými verzemi jeho možného vzniku, a to nedbalostí, technickou závadou a úmyslným založením.

Hlavní zprávy

Přesilovková jízda. Češi nad Němci vedou 2:0, semifinále přiblížil Pastrňák s Červenkou
MS v hokeji 2022

Přesilovková jízda. Češi nad Němci vedou 2:0, semifinále přiblížil Pastrňák s Červenkou

 • Aktualizováno
 • Sedm skupinových zápasů je pryč a začíná se od nuly. Hokejový šampionát ve Finsku vstupil do vyřazovací fáze a česká reprezentace by ráda po 10 letech ukořistila některou z medailí. Čtvrtfinálovou překážkou je pro tým kapitána Romana Červenky Německo. Klíčové utkání začalo v Helsinkách v 15:20 a Češi vedou po první třetině zásluhou gólů Davida Pastrňáka a Romana Červenky 2:0.

  ON-LINE: Ostřelování Charkova si vyžádalo čtyři mrtvé. Zůstaňte v krytech, prosí Ukrajinci
  Ukrajina

  Živě
  ON-LINE: Ostřelování Charkova si vyžádalo čtyři mrtvé. Zůstaňte v krytech, prosí Ukrajinci

  Invaze na Ukrajinu trvá už přes tři měsíce. Zelenskyj nechce postoupit území obsazené Ruskem, označil to za mnichovanství. Rusové dobyli 95 procent Luhanské oblasti, oznámil gubernátor. Ostřelování Charkova si vyžádalo 4 mrtvé a 7 zraněných. Podle Moskvy z přístavu v Mariupolu už odplulo pět cizích lodí. Kadyrov vyhrožuje Polsku. Putin prohlásil, že sankce Rusko posílily a stalo se největším vývozcem pšenice.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  15:51

  Macron: Turecko by mělo respektovat volbu Švédska a Finska připojit se k NATO

  15:35

  Ruský nejvyšší soud odročil jednání o Azovu na konec června

  15:17

  Dvěma Rusům hrozí na Ukrajině za porušení válečných zvyklostí dvanáctiletý trest

  15:01

  Záběry z Donbasu: Rusové mohli v boji využít bílý fosfor. Informace a pravost videa zatím nebyla oficiálně potvrzena

  Zlínský kraj

  Aktuální zpravodajství ze Zlínského kraje, který se rozkládá na Moravě. Žije zde zhruba 583 tisíc obyvatel. Najdete tu například města Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště nebo Vsetín. V tomto kraji se nachází několik národních památek, například Zámek Kroměříž s Květnou a Podzámeckou zahradou nebo hrad Buchlov.

  Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.