reklama

Zlínský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Kde zaparkovat? Řidiči nemají ve Zlíně na sídlištích místo, komplikují průjezd hasičů
Zlínský kraj

Kde zaparkovat? Řidiči nemají ve Zlíně na sídlištích místo, komplikují průjezd hasičů

Zoufalství při snaze zaparkovat na přeplněném sídlišti prožívají řidiči v nejednom českém městě. Výjimkou není ani Zlín, kde chybí stovky parkovacích míst. Jejich nedostatek pak často nutí řidiče parkovat všemi možnými způsoby, a to i za cenu pokuty. Ohrožují přitom průjezd sanitek nebo hasičů. Město proto rychle buduje velká parkoviště, a uvažuje dokonce o nepopulárních „modrých zónách“.

Vyšetřování koryčanské tragédie pokračuje. Policie žádá veřejnost o záznamy výbuchu
Zlínský kraj

Vyšetřování koryčanské tragédie pokračuje. Policie žádá veřejnost o záznamy výbuchu

Policie žádá veřejnost o poskytnutí kamerových záznamů výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku. Dům explodoval ve středu 15. září. Neštěstí si vyžádalo život dvou zasahujících dobrovolných hasičů, další čtyři lidé včetně jejich dvou kolegů utrpěli zranění. Záznam, který má k dispozici redakce CNN Prima NEWS, můžete vidět v úvodním videu článku.

Kyanid do Bečvy unikl jinde, říká rybář po provedeném experimentu. K řece chodí se smutkem

17. září 2021 21:31

Případ otravy, která v září roku 2020 zabila na skoro 40 kilometrech řeky Bečvy více než 40 tun ryb, vzbuzuje od začátku kontroverze. Experiment s chloridem sodným, který provedl na vlastní pěst přírodovědec Jakub Hruška spolu s rybářem Stanislavem Pernickým, už dříve vyloučil, že by jedy unikly do řeky z kanálu u bývalé Tesly Rožnov. Sněmovní komise v pátek schválila závěrečnou zprávu z vyšetřování. Na její obsah netrpělivě čeká i Pernický, předseda Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou.

Hasiči se vrátili na místo, kde ztratili kolegy. Výbuch poškodil i sousední domy

17. září 2021 10:06

Jeden z rodinných domů v sousedství budovy v Koryčanech na Kroměřížsku, kterou zničil středeční výbuch, je podle statika neobyvatelný. Po explozi má poškozenou konstrukci, hasiči proto zajistili stabilizaci objektu. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Exploze si vyžádala životy dvou zasahujících dobrovolných hasičů, další čtyři lidé utrpěli zranění.

Tragický výbuch v Koryčanech vyšetřuje policie. Bum a něco letělo, popsal svědek

16. září 2021 16:10

Středeční výbuch plynu v řadovém rodinném domě v Koryčanech na Kroměřížsku prověřuje policie jako obecné ohrožení z nedbalosti. Právní kvalifikace se ještě může změnit. Před explozí majitelé prováděli v domě rekonstrukci. Mluvčí policie Simona Kyšnerová uvedla, že bylo poškozeno plynové potrubí, což vedlo k následnému výbuchu. Exploze si vyžádala životy dvou zasahujících dobrovolných hasičů a čtyři zraněné.

Hrdinové, ztratili jsme dvě obrovská srdce. Hasiči truchlí za zemřelé kolegy z Koryčan

16. září 2021 10:56

Dobrovolní hasiči nasazují život za druhé, často vyčerpaní po pracovních i rodinných povinnostech. Když ale uslyší sirénu, na únavu se neptají. I proto je právě jejich práce záslužná, shodují se kolegové. Na hrdiny, kteří zasahovali u zpočátku banálního případu v domě v Koryčanech na Kroměřížsku, nyní vzpomínají.

Hlavní zprávy

reklama

Zlínský kraj

Aktuální zpravodajství ze Zlínského kraje, který se rozkládá na Moravě. Žije zde zhruba 583 tisíc obyvatel. Najdete tu například města Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště nebo Vsetín. V tomto kraji se nachází několik národních památek, například Zámek Kroměříž s Květnou a Podzámeckou zahradou nebo hrad Buchlov.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.