CNN Prima News ministr životního prostředí

ministr životního prostředí

Výpis příspěvků ke štítku „ministr životního prostředí“

Euro 7 je frontální útok na automobily, říká Brabec. Přichází moc brzy, souhlasí Hladík

27. února 2023 23:33

Česko podle Petra Hladíka (KDU-ČSL) jednoznačně směřuje k odklonu od uhlí k čisté energetice. Náměstek ministra životního prostředí to uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Ovšem přijetí nové normy Euro 7 považuje za příliš brzký krok. To bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) si stojí za tím, že se jedná o jasný frontální útok proti autům.

Slovenský ministr musí znovu vysvětlovat spolupráci s StB. Chtěl jsem je oklamat, tvrdí

9. února 2023 20:52

Ministr životního prostředí Ján Budaj měl spolupracovat s komunistickou Státní bezpečností. Jedna z tváří sametové revoluce na Slovensku musí nařčení znovu vysvětlovat poté, co český historik Prokop Tomek našel v Olomouci další dokumenty. Politik se brání, že chtěl policisty oklamat a nikdy neplnil žádné úkoly. Opozice v čele s expremiérem Robertem Ficem požaduje kvůli tomu jeho rezignaci. O kauze informoval slovenský deník Sme.

Hladík vyvrátil pouze jednu z výhrad, řekl Zeman a představil zbylé tři. Lidovce zkritizoval

8. ledna 2023 06:58

Není pravda, že mi Petr Hladík (KDU-ČSL) vysvětlil všechny mé výhrady. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to uvedl prezident Miloš Zeman. Zdůraznil, že kandidát na ministra životního prostředí vyvrátil pouze jednu z výtek, a to navíc tu nejméně důležitou. Zeman následně body, které mu na lidoveckém politikovi vadí, představil a připojil také kritiku celé KDU-ČSL.

Kolem Hladíka to vře. Ať hledají jinde, míní poslanec. Zeman si asi dělá p*del, říká další

6. ledna 2023 05:49

Mají lidovci trvat na nominaci Petra Hladíka na ministra životního prostředí? Ve vládní koalici se o tom vede vášnivá debata. Názory politiků se různí – někteří nechtějí prezidentovi Miloši Zemanovi ustupovat, další mlží, a jiní by resort chtěli co nejdříve obsadit odborníkem na plný úvazek. Aby lidovci místo Hladíka našli někoho jiného, jim doporučuje například poslanec hnutí STAN Josef Flek. Některé zákonodárce ale spíše znepokojilo jednání dosluhující hlavy státu Miloše Zemana. „Svým zdůvodněním/nezdůvodněním nejmenovat pana Hladíka ministrem si asi dělá ze všech p*del,“ kroutil hlavou zástupce TOP 09 Ondřej Kolář.

Na Hladíkovi trvám, vzkázal Fiala. Nevyloučil ani kompetenční žalobu na prezidenta Zemana

5. ledna 2023 21:18

Na nominaci Petra Hladíka (KDU-ČSL) do čela resortu životního prostředí trvám. Kompetenční žalobu na prezidenta Miloše Zemana nevylučuji, sdělil předseda vlády Petr Fiala (ODS) v pořadu Co na to premiér na CNN Prima NEWS. Posléze podotkl, že by takový krok ale zřejmě nepřinesl výsledek dostatečně rychle – již za osm týdnů bude na Pražském hradě sedět nová hlava státu. Zdůraznil, že odpovědnost za to, kdo je členem kabinetu, nese vláda. Prezident má proto výběr ministrů respektovat.

Sledujte Co na to premiér: Jak chce Fiala vyřešit Hladíka a co čeká od 1. kola voleb?

5. ledna 2023 19:16

Jak chce vláda vyřešit problém s Petrem Hladíkem (KDU-ČSL), kterého prezident Miloš Zeman nechce jmenovat ministrem životního prostředí? Stáhne jeho přihlášku, nebo na něm bude kabinet Petra Fialy (ODS) i nadále trvat? A jak na předsedu vlády působí horká fáze prezidentské kampaně těsně před prvním kolem voleb? Nejen to bude tématem pořadu Co na to premiér. První letošní vysílání s šéfem kabinetu můžete sledovat od 21:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku.

Exministryně Hubáčková je po operaci. Sdílela „nervózní“ fotku, kolegové ji podpořili

23. listopadu 2022 16:38

Bývalá ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) podstoupila plánovanou operaci. Informovala o tom na sociálních sítích, kde také sdílela fotografii. V komentářích jí brzké uzdravení popřála řada politických kolegů, včetně europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), ministra kultury Martina Baxy (ODS) nebo místopředsedy Senátu Tomáše Czernina (TOP 09).

Komentátor: Můžeme se dočkat ministra v poutech. Zabavení Hladíkova PC svědčí o problému

24. října 2022 17:44

Prohledání kanceláře Petra Hladíka (KDU-ČSL) a zabavení jeho počítače a mobilu svědčí o problému, uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS komentátor MF Dnes Miroslav Korecký. Je přesvědčený, že prostému svědkovi se policie takto nevěnuje. Podle Koreckého může kauza na brněnském magistrátu znamenat další reputační problém vlády.

Jakob: Nekádruju, Hladíka ale nemůžu ani bránit. Ta debata vůbec neměla nastat, dodal Peksa

20. října 2022 23:18

Ačkoliv se lidovci rozhodli podpořit nominaci místopředsedy strany Petra Hladíka na ministra životního prostředí, další zástupci vlády tento krok zcela nesdílí. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob i europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) uvedli v pořadu 360°, že potencionálního šéfa resortu nechtějí poškodit, ale ani hájit. Kritikou na jeho adresu pak nešetřili místopředseda sněmovního hospodářského výboru Martin Kolovratník (ANO) ani místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř (SPD).

Ministerstvo životního prostředí dočasně povede Jurečka. Lidovci ale dál stojí za Hladíkem

20. října 2022 20:16

Lidovci si dál stojí za tím, že do čela ministerstva životního prostředí postaví Petra Hladíka. Současná ministryně Anna Hubáčková potřebuje ze zdravotních důvodů ale koncem října na resortu skončit, a tak jej dočasně povede šéf KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, dokud se nevyřeší formality. Zástupci strany to oznámili na tiskové konferenci ve čtvrtek večer. Ministrem by se měl Hladík stát podle Jurečky do konce listopadu.