CNN Prima News ministr životního prostředí

ministr životního prostředí

Výpis příspěvků ke štítku „ministr životního prostředí“

Až napotřetí prošla úprava systému emisních povolenek. Výnosy půjdou na ekologii

Vláda ve středu napotřetí schválila novelu zákona, která upravuje systém emisních povolenek. Peníze utržené z jejich prodeje bude v budoucnu možné použít výhradně jen na opatření, která budou snižovat nebo kompenzovat důsledky změny klimatu. Výnosy z povolenek budou v příštím roce příjmem státního rozpočtu, od roku 2026 bude hlavním příjemcem Státní fond životního prostředí (SFŽP), menší část příjmů si rozdělí také ministerstvo průmyslu a obchodu a ministerstvo životního prostředí. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Letošní výnosy z povolenek budou podle odhadů činit kolem 40 miliard korun.

Neumí počítat. Odborářský balíček nechápu, jde proti zaměstnancům, řekl ministr Hladík

Odbory ani Josef Středula neumí počítat. Vůbec nechápu jejich návrhy, některé jdou i proti zaměstnancům. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS takto hodnotil koncept odborářského úsporného balíčku ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Návrh by údajně mohl ušetřit až 163 miliard. Hladík přesto zdůraznil, že se vláda nebrání relevantní diskuzi.

Plynové kotle? Podporu vrátíme, zvažuje Hladík. Nastínil i pomoc pro nízkopříjmové a seniory

Podpora nákupu kondenzačních plynových kotlů se zřejmě vrátí, připustil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Po začátku války na Ukrajině vláda zmíněnou pomoc seškrtala. Podle šéfa resortu jsou rovněž ve hře až stoprocentní dotace na výměnu starých kotlů na uhlí pro seniory a nízkopříjmové občany, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Euro 7 je frontální útok na automobily, říká Brabec. Přichází moc brzy, souhlasí Hladík

Česko podle Petra Hladíka (KDU-ČSL) jednoznačně směřuje k odklonu od uhlí k čisté energetice. Náměstek ministra životního prostředí to uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Ovšem přijetí nové normy Euro 7 považuje za příliš brzký krok. To bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) si stojí za tím, že se jedná o jasný frontální útok proti autům.

Slovenský ministr musí znovu vysvětlovat spolupráci s StB. Chtěl jsem je oklamat, tvrdí

Ministr životního prostředí Ján Budaj měl spolupracovat s komunistickou Státní bezpečností. Jedna z tváří sametové revoluce na Slovensku musí nařčení znovu vysvětlovat poté, co český historik Prokop Tomek našel v Olomouci další dokumenty. Politik se brání, že chtěl policisty oklamat a nikdy neplnil žádné úkoly. Opozice v čele s expremiérem Robertem Ficem požaduje kvůli tomu jeho rezignaci. O kauze informoval slovenský deník Sme.

Hladík vyvrátil pouze jednu z výhrad, řekl Zeman a představil zbylé tři. Lidovce zkritizoval

Není pravda, že mi Petr Hladík (KDU-ČSL) vysvětlil všechny mé výhrady. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to uvedl prezident Miloš Zeman. Zdůraznil, že kandidát na ministra životního prostředí vyvrátil pouze jednu z výtek, a to navíc tu nejméně důležitou. Zeman následně body, které mu na lidoveckém politikovi vadí, představil a připojil také kritiku celé KDU-ČSL.

Kolem Hladíka to vře. Ať hledají jinde, míní poslanec. Zeman si asi dělá p*del, říká další

Mají lidovci trvat na nominaci Petra Hladíka na ministra životního prostředí? Ve vládní koalici se o tom vede vášnivá debata. Názory politiků se různí – někteří nechtějí prezidentovi Miloši Zemanovi ustupovat, další mlží, a jiní by resort chtěli co nejdříve obsadit odborníkem na plný úvazek. Aby lidovci místo Hladíka našli někoho jiného, jim doporučuje například poslanec hnutí STAN Josef Flek. Některé zákonodárce ale spíše znepokojilo jednání dosluhující hlavy státu Miloše Zemana. „Svým zdůvodněním/nezdůvodněním nejmenovat pana Hladíka ministrem si asi dělá ze všech p*del,“ kroutil hlavou zástupce TOP 09 Ondřej Kolář.

Na Hladíkovi trvám, vzkázal Fiala. Nevyloučil ani kompetenční žalobu na prezidenta Zemana

Na nominaci Petra Hladíka (KDU-ČSL) do čela resortu životního prostředí trvám. Kompetenční žalobu na prezidenta Miloše Zemana nevylučuji, sdělil předseda vlády Petr Fiala (ODS) v pořadu Co na to premiér na CNN Prima NEWS. Posléze podotkl, že by takový krok ale zřejmě nepřinesl výsledek dostatečně rychle – již za osm týdnů bude na Pražském hradě sedět nová hlava státu. Zdůraznil, že odpovědnost za to, kdo je členem kabinetu, nese vláda. Prezident má proto výběr ministrů respektovat.

Sledujte Co na to premiér: Jak chce Fiala vyřešit Hladíka a co čeká od 1. kola voleb?

Jak chce vláda vyřešit problém s Petrem Hladíkem (KDU-ČSL), kterého prezident Miloš Zeman nechce jmenovat ministrem životního prostředí? Stáhne jeho přihlášku, nebo na něm bude kabinet Petra Fialy (ODS) i nadále trvat? A jak na předsedu vlády působí horká fáze prezidentské kampaně těsně před prvním kolem voleb? Nejen to bude tématem pořadu Co na to premiér. První letošní vysílání s šéfem kabinetu můžete sledovat od 21:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku.