CNN Prima News ministryně zahraničí

ministryně zahraničí

Výpis příspěvků ke štítku „ministryně zahraničí“

Žádost o vstup do NATO podepsána. Švédsko ji ve středu doručí spolu s Finskem

17. května 2022 10:38
Aktualizováno

Švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová a později i její finský kolega Pekka Haavisto v úterý podepsali žádosti svých zemí o vstup do Severoatlantické aliance. Finský parlament předtím ve stejný den drtivou většinou hlasů schválil návrh, aby se země ucházela o členství v alianci. Švédský parlament obdobný postoj zaujal v pondělí. Příslušné dokumenty zástupci obou skandinávských zemí předají v bruselském ústředí NATO ve středu, řekla ve Stockholmu švédská premiérka Magdalena Anderssonová na tiskové konferenci s finským prezidentem Saulim Niinistöem.

Pohřeb Madeleine Albrightové: Biden a Clinton mluvili o Česku i Havlovi

27. dubna 2022 17:58

Vzpomínáme na hrdou Američanku a dceru České republiky, řekl ve středu na pohřbu bývalé ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové americký prezident Joe Biden. Připomněl, že věděla, jaké to je snášet válku a prchat před pronásledováním, nikdo podle něj ve 20. a 21. století nebránil svobodu tak jako ona. Slova se ujal i jeden z jeho předchůdců Bill Clinton a jeho manželka Hillary.

Ministrem zahraničí USA bude Antony Blinken. Klimatické změny bude řešit John Kerry

23. listopadu 2020 19:31
Aktualizováno

Nově zvolený prezident USA Joe Biden plánuje jmenovat ministrem zahraničí svého dosavadního blízkého poradce Antonyho Blinkena a poradcem pro národní bezpečnost Jakea Sullivana. Bývalý ministr zahraničí John Kerry bude mít v Bidenově budoucím kabinetu na starosti boj s klimatickými změnami. Demokrat, který podle všech předpokladů usedne od ledna v Bílém domě, to dnes podle Reuters oznámil v prohlášení.