CNN Prima News Minnesota

Minnesota

Výpis příspěvků ke štítku „Minnesota“

Dostal jsem druhou šanci, děkuje mladý fotbalista za protézu. Bomba mu utrhla nohu a ochrnul

Sedmnáctiletému Arťomu Svěrgonovi z ukrajinského města Mariupol se obrátil život naruby. Krátce po začátku ruské invaze vyrazil s několika kamarády trénovat fotbal na místní hřiště. Na místo dopadla bomba z dronu okupantů. Výbuchem mladík přišel o část nohy a ztratil v dolní polovině části těla cit. V americké Minnesotě dostal podle svých slov druhou šanci. V USA mu lékaři vyrobili speciální protézu, která mu pomohla znovu se postavit na vlastní nohy.

Rasisté a násilníci. Vyšetřování po smrti Floyda ukázalo strašné chování policie v Minneapolisu

Americké ministerstvo spravedlnosti v pátek obvinilo policejní sbor města Minneapolis ze systematického porušování zákonů, když oznamovalo výsledky dvouletého vyšetřování jeho práce. Podle prověrky spuštěné v návaznosti na smrtící zákrok proti Georgi Floydovi se město a jeho policisté běžně dopouštěli diskriminace vůči černochům a potomkům původních obyvatel USA, nepřiměřeného užívání síly nebo porušování práva na svobodu projevu. Ministerstvo se s lokálními úřady předběžně dohodlo na snaze zavést reformy.

Skandál Bidenova nebinárního poradce v podpatcích. Na letišti ukradl kufr s ženskými šaty

Velkému průšvihu aktuálně čelí jedna z nejvýraznějších postav poradenského sboru amerického prezidenta Joea Bidena. Expert na energetiku Sam Brinton, který se označuje jako nebinární a veřejnost zaujal neobvyklou vizáží, totiž čelí hrozbě až pětiletého pobytu za mřížemi. Důvod možná leckoho překvapí. Brinton měl podle vyšetřovatelů ukrást na letišti zavazadlo.

Policisté oněměli, napadlo je polonahé batole. Vzduchem dle záběrů létaly pěstičky i nadávky

Nečekané „zpestření“ svých služebních povinností zažili policisté v americké Minnesotě. O rozruch se zde postarala skupinka na první pohled neškodně vypadajících dětí, které mužům zákona nesahaly ani po pas. O to větší bylo překvapení a bezradnost strážníků v okamžiku, kdy je jedno z polonahých batolat surově napadlo. Nejprve do uniformovaného muže začalo strkat a následně přidalo i kopance a údery pěstičkami. To vše za bezostyšného doprovodu nadávek toho nejvulgárnějšího ražení. Informoval o tom britský deník Daily Mail s tím, že zatímco se policisté snažili dítě uklidnit, jeden z přihlížejících malého agresora ještě povzbuzoval.

Pocitově minus 25 stupňů. Krutý mráz donutil fotbalisty utéct ze zápasu kvalifikace na MS

V Hondurasu se průměrná únorová teplota pohybuje kolem 20 stupňů Celsia. Proto většina kádru fotbalové reprezentace země ze Střední Ameriky zažila krutý šok, když nastoupila k zápasu kvalifikace mistrovství světa proti USA. Hrálo se v Minnesotě, kde teploměr ukazoval 17 pod nulou. Do toho foukal silný vítr, který pocitově srazil teplotu ještě hlouběji. A hned dva honduraští hráči museli být v poločase kvůli klimatickým podmínkám vystřídáni.