reklama
CNN Prima News Minnesota

Minnesota

Výpis příspěvků ke štítku „Minnesota“

Američtí žáci museli vyplnit „dotazník rovnosti“. Rodiče se o tom neměli dozvědět

2. srpna 2021 15:44

„Nepochopení“ a „zmatení“ – tak popsala dívka z minnesotské základní školy své pocity při vyplňování „dotazníku rovnosti“. Spolu se svými spolužáky musela odpovědět na otázky související s genderovou identitou. Dívka si zároveň postěžovala, že jim učitelka zakázala otázky přeskakovat. Studenti je museli vyplnit i přesto, že jim neporozuměli. Vyučující měla navíc žákům zakázat mluvit o dotazníku s rodiči.

Richardovi dávali lékaři nulovou šanci na přežití. Teď oslavil první narozeniny

22. června 2021 13:51

Když přišel Richard Scott William Hutchinson 5. června minulého roku na svět, nevážil ani půl kilogramu. Chlapec se totiž narodil o 131 dní dříve, než bylo plánováno. Kvůli zdravotním komplikacím porodila matka předčasně, dítě se jí vešlo do jedné ruky. Lékaři Richardovi předpovídali nulovou šanci na přežití, teď ale oslavil své první narozeniny.

Rekordní mimosoudní vyrovnání. Za smrt George Floyda dostane rodina miliony dolarů

12. března 2021 22:37
Aktualizováno

Vedení města Minneapolis souhlasilo, že zaplatí 27 milionů dolarů (592 milionů korun) za urovnání civilní žaloby. Tu podala rodina Afroameričana George Floyda kvůli jeho květnovému úmrtí po policejním zásahu. Právní zástupce Floydovy rodiny Ben Crump uvedl, že jde o historicky nejvyšší částku v mimosoudním urovnání v občanskoprávním řízení, napsala agentura AP.

Policistům obviněným z vraždy George Floyda hrozí až 40 let vězení

4. června 2020 09:00

Demonstrace v USA kvůli úmrtí Geroge Floyda, který zemřel poté, co mu policista klečel dlouhé minuty na krku, pokračují, ale pomalu se stávají poklidnějšími. V Minneapolisu se na čtvrtek a pátek chystají pietní akce, v pondělí pak proběhne poslední rozloučení. Mužům obviněným z vraždy Floyda hrozí až 40 let vězení.

reklama