CNN Prima News Minnesota

Minnesota

Výpis příspěvků ke štítku „Minnesota“

Skandál Bidenova nebinárního poradce v podpatcích. Na letišti ukradl kufr s ženskými šaty

30. listopadu 2022 11:43

Velkému průšvihu aktuálně čelí jedna z nejvýraznějších postav poradenského sboru amerického prezidenta Joea Bidena. Expert na energetiku Sam Brinton, který se označuje jako nebinární a veřejnost zaujal neobvyklou vizáží, totiž čelí hrozbě až pětiletého pobytu za mřížemi. Důvod možná leckoho překvapí. Brinton měl podle vyšetřovatelů ukrást na letišti zavazadlo.

Policisté oněměli, napadlo je polonahé batole. Vzduchem dle záběrů létaly pěstičky i nadávky

17. července 2022 01:04

Nečekané „zpestření“ svých služebních povinností zažili policisté v americké Minnesotě. O rozruch se zde postarala skupinka na první pohled neškodně vypadajících dětí, které mužům zákona nesahaly ani po pas. O to větší bylo překvapení a bezradnost strážníků v okamžiku, kdy je jedno z polonahých batolat surově napadlo. Nejprve do uniformovaného muže začalo strkat a následně přidalo i kopance a údery pěstičkami. To vše za bezostyšného doprovodu nadávek toho nejvulgárnějšího ražení. Informoval o tom britský deník Daily Mail s tím, že zatímco se policisté snažili dítě uklidnit, jeden z přihlížejících malého agresora ještě povzbuzoval.

Trest za zakleknutí Floyda. Expolicista Chauvin stráví více než 20 let ve vězení

7. července 2022 22:45

Bývalý policista Derek Chauvin z Minneapolisu byl na základě federální žaloby pro porušení občanských práv George Floyda odsouzen ke 20 letům a pěti měsícům vězení, informovaly tiskové agentury. Incident, během kterého policista klečel Afroameričanovi na krku, se stal v květnu 2020. Z následné vlny masivních protestů vzešlo hnutí Black Lives Matter.

V americké zoo uhynul Putin. Tygr se narodil v Česku, zplodil několik mláďat

25. března 2022 15:51

V minnesotské zoologické zahradě uhynul tygr jménem Putin. Zvířecímu jmenovci po kremelském vládci bylo 12 let, přesnou příčinu úmrtí nyní vyšetřují ošetřovatelé. Podle americké stanice CNN se samec tygra narodil v České republice. Putin pobýval šest let v dánské zoo, než byl převezen do Minnesoty. Stihl zplodit několik tygřích mláďat.

Pocitově minus 25 stupňů. Krutý mráz donutil fotbalisty utéct ze zápasu kvalifikace na MS

4. února 2022 14:19

V Hondurasu se průměrná únorová teplota pohybuje kolem 20 stupňů Celsia. Proto většina kádru fotbalové reprezentace země ze Střední Ameriky zažila krutý šok, když nastoupila k zápasu kvalifikace mistrovství světa proti USA. Hrálo se v Minnesotě, kde teploměr ukazoval 17 pod nulou. Do toho foukal silný vítr, který pocitově srazil teplotu ještě hlouběji. A hned dva honduraští hráči museli být v poločase kvůli klimatickým podmínkám vystřídáni.

Střelba před školou v Minnesotě si vyžádala dva životy. Policie zadržela podezřelého

1. února 2022 22:10
Aktualizováno

Při útoku na univerzitu v americkém státě Virginia v pondělí odpoledne místního času zemřeli dva lidé. Policie později ohlásila, že se jí podařilo zadržet jednoho podezřelého, napsala ve středu agentura AP. V rozmezí několika málo hodin se jedná o druhý smrtelný útok ve školském zařízení v USA. V Minnesotě při střelbě zemřel jeden student a další je vážně zraněn. I v tomto případě policie tvrdí, že zadržela údajné pachatele.

Spletla si pistoli s paralyzérem. Expolicistka je vinna ze zastřelení mladého černocha

24. prosince 2021 00:15

Porota v americkém státě Minnesota ve čtvrtek shledala bývalou policistku Kimberly Potterovou, která v dubnu při silniční kontrole zastřelila mladého černocha Daunteho Wrighta, vinnou ze zabití v obou bodech obžaloby. Potterová při zákroku omylem použila pistoli místo elektrického paralyzéru. Výše trestu by měla být oznámena 18. února, informovaly zahraniční agentury.

Zbraň střelce z Michiganu koupil jeho otec. Chlapec se ve škole vydával za policistu

1. prosince 2021 12:34

Spojené státy se vzpamatovávají ze střelby na střední škole v Michiganu, kde pravděpodobně patnáctiletý chlapec zavraždil tři studenty a osm dalších lidí zranil. Nově zveřejněné video odhaluje, jak se útočník snažil dostat do zabarikádovaných tříd plných dětí a vydával se za policistu. Vražednou zbraň koupil pachatelův otec jen pár dní před tragédií.