CNN Prima News Miroslav Bobek

Miroslav Bobek

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Bobek“

Malý kočkodan rozzářil pražskou zoo. Kdy se roztomilý přírůstek představí veřejnosti?

10. srpna 2022 10:16

Z pražské zoologické zahrady přišla radostná novina. Obavy ze smrtelného sloního viru na čas zastínilo mládě kočkodana Brazzova, které přišlo na svět minulou středu v časných ranních hodinách. Dle chovatelů se mu daří dobře. Připravovaný nový pavilon goril zvaný Rezervace Dja, který bude otevřen již koncem září, tak má svého prvního zde narozeného obyvatele.

Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě

8. května 2021 16:23

Krásné počasí a víkend nalákaly řadu lidí do pražské zoo v Troji. Co však mnozí nečekali, je nekončící fronta, která se neustále natahuje. Počitadlo je navíc pro lidi matoucí. Namísto počtu návštěvníků, kteří se aktuálně v areálu pohybují, ukazuje, kolik jich během dne celkově přišlo. Lidé si tak zoufají, protože například na návštěvu oslavenkyně Amalee, roční slonice, si musejí ještě počkat.

Pražská zoo truchlí, zemřela gorila Bikira. Souvisely potíže s koronavirem?

10. dubna 2021 11:09

Pražskou zoo zasáhla smutná zpráva. Zemřela gorilí samice Bikira, která byla v Praze 11 let. Bikiru od čtvrtka provázely zdravotní komplikace a první známky poukazovaly na covid. Samice však prodělala masivní břišní krvácení a veterináři už jí nemohli pomoci. Bikira žila se samcem Richardem i jeho dcerou a první gorilou narozenou v Česku Mojou.

Další dvě gorily v pražské zoo mají covid. Stav jedné z nich je jako na houpačce

19. března 2021 15:54

V pražské zoologické zahradě testy prokázaly COVID-19 u dalších dvou goril. Vzorek trusu pozitivní na koronavirus mají samice Bikira a Kamba. Informovala o tom zoo na svém webu. Už dříve byla nákaza zjištěna u gorilího samce Richarda a samice Shindy. Infekce se v Troji nevyhnula ani několika kočkovitým šelmám, ale situace u nich se stabilizovala.

Gorilí samec Richard z pražské zoo má koronavirus. Nakažení jsou i lvi indičtí

25. února 2021 17:49
Aktualizováno

Gorilí samec Richard a dva lvi indičtí ze zoologické zahrady v Praze mají koronavirus. Potvrdil to test z jejich trusu. Téměř jistě se nakazili od chovatelů, příznaky mají zatím velmi mírné. Testování čeká i další zvířata, sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek. Zoologické zahrady v Česku jsou nyní kvůli pandemii koronaviru zavřené.

Nešťastní ředitelé zoo nechápou, proč musí uzavřít návštěvám i venkovní expozice

15. prosince 2020 17:33

Kvůli zpřísněním opatření musejí v pátek 18. listopadu znovu zavřít také zoologické zahrady. Podle ředitelů pražské a brněnské zoo Miroslava Bobka a Martina Hovorky to bude znamenat velké finanční ztráty. Navíc nechápou, proč se zavírají také venkovní prostory zahrad. „Co lidí za den přijde do velkého nákupního centra, to k nám chodí za měsíc,“ popsal situaci ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. S dotazy se oba obraceli na ministerstva i další instituce, avšak bezúspěšně.