reklama
CNN Prima News Miroslav Bobek

Miroslav Bobek

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Bobek“

Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě

Krásné počasí a víkend nalákaly řadu lidí do pražské zoo v Troji. Co však mnozí nečekali, je nekončící fronta, která se neustále natahuje. Počitadlo je navíc pro lidi matoucí. Namísto počtu návštěvníků, kteří se aktuálně v areálu pohybují, ukazuje, kolik jich během dne celkově přišlo. Lidé si tak zoufají, protože například na návštěvu oslavenkyně Amalee, roční slonice, si musejí ještě počkat.

Nešťastní ředitelé zoo nechápou, proč musí uzavřít návštěvám i venkovní expozice

Kvůli zpřísněním opatření musejí v pátek 18. listopadu znovu zavřít také zoologické zahrady. Podle ředitelů pražské a brněnské zoo Miroslava Bobka a Martina Hovorky to bude znamenat velké finanční ztráty. Navíc nechápou, proč se zavírají také venkovní prostory zahrad. „Co lidí za den přijde do velkého nákupního centra, to k nám chodí za měsíc,“ popsal situaci ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. S dotazy se oba obraceli na ministerstva i další instituce, avšak bezúspěšně.

Pražská zoo musela hodinu po poledni zavřít. Počet návštěvníků přesáhl koronavirový limit

Pražská zoologická zahrada v sobotu před polednem otevřela návštěvníkům novou expozici Darwinův kráter. Lidé mají možnost se v ní seznámit s více než 20 druhy australské fauny. Nejvýznamnějšími obyvateli jsou tasmánští čerti. Kvůli současným protikoronavirovým opatřením je denní počet návštěvníků pražské zoo omezen na 8 500 lidí. Dosáhla ho už ve 13:00, kdy musela zavřít.

reklama