CNN Prima News mistrovství Evropy

mistrovství Evropy

Výpis příspěvků ke štítku „mistrovství Evropy “

Drsný pád na hlavu a bezvědomí. Kolem bezvládného atleta slavil soupeř, schytal kritiku

Halové mistrovství Evropy v tureckém Istanbulu mělo děsivé zakončení. Dvaadvacetiletý Španěl Enrique Llopis zakopl při nedělním finále na šedesát metrů na poslední překážce a utrpěl ošklivé poranění hlavy, po němž se octl v bezvědomí. Kolem jeho bezvládného těla slavil zlato švýcarský soupeř. Podle španělské atletické federace je mladý atlet v pořádku a byl v pondělí propuštěn z nemocnice.

Obrovský úspěch 23leté české tyčkařky. Švábíková si z HME veze bronzovou medaili

Tyčkařka Amálie Švábíková vybojovala bronz na halovém mistrovství Evropy. Juniorská mistryně světa z roku 2018 získala svou první medaili na velké seniorské akci. 23letá atletka ve finále skočila 470 centimetrů a zaostala jen o dva centimetry za svým čerstvým národním rekordem z domácího šampionátu. Porazily ji jen Finka Wilma Murtová (480) a Slovinka Tina Šutejová (475). Po stříbru koulaře Tomáše Staňka přidala druhou medaili do české sbírky na HME v Istanbulu.

Hvězdný lezec Ondra. Na mistrovství Evropy bere bronz z boulderingu

Lezec Adam Ondra získal na mistrovství Evropy bronzovou medaili v boulderingu a postaral se o druhý cenný kov pro české reprezentanty na multisportovním šampionátu v Mnichově po zlatu Ivety Miculyčové ve freestyle BMX. Vyhrál Rakušan Nicolai Uznik před Samem Avezouem z Francie. Eliška Adamovská obsadila na Königsplatzu šesté místo v disciplíně obtížnost.

Sáblíková si pořezala nohu a přijde o mistrovství Evropy. Stihne olympiádu v Pekingu?

V klíčové fázi sezony přichází pro českou rychlobruslařskou hvězdu Martinu Sáblíkovou komplikace. Během soustředění v Itálii upadla a bruslí se pořezala na levém stehně, kvůli čemuž přijde o mistrovství Evropy, které se koná o víkendu v nizozemském Heerenveenu. Nejde ale o vážné zranění, proto by trojnásobná olympijská vítězka na hrách v Pekingu neměla chybět.