reklama

Mladý tanečník z Nigérie oslnil svět. Dostal stipendium na taneční škole v USA

Jedenáctiletý tanečník z Nigérie miluje balet celým svým srdcem a tanci věnuje každou volnou chvíli. Poctivě trénuje i doma a nezastaví ho ani déšť. Video, na kterém je zjevný jeho obrovský talent a píle, obletělo svět. Dokonce mu díky němu bylo nabídnuto stipendium na prestižní taneční škole v USA.

reklama

Video, na kterém jedenáctiletý Anthony Mmesoma Madu z Nigérie tancuje balet v dešti bosky v blátě, obletělo svět. Na internetu si vysloužil nespočet chvály. Jeho talentu si všimla i prestižní taneční škola v New Yorku American Ballet Theatre, která mu nabídla stipendium. Do konce léta dostal navíc z newyorkské školy on-line kurzy.

Mladý tanečník navštěvuje baletní kroužek v Lagosu. Je jedním z 12 studentů taneční školy Leap of Dance Academy, kterou založil tanečník samouk Daniel Ajala Owoseni teprve v roce 2017. Akademie nemá ani taneční sál. Po sdílení Anthonyho videa ale sklízí ovoce i škola. Taneční akademie zaznamenala záplavu potřebných darů pro chod výuky klasického tance.

Při tanci mám pocit, jako bych snil...

„Když se řekne balet, lidé si ho spojují pouze s dívkami. Chci, aby, když se podívají na mě při tanci, viděli mužského tanečníka baletu,“ svěřil se zahraničním médiím jedenáctiletý Anthony. „Při tanci mám pocit, jako bych snil,“ dodal.

Taneční školička v Lagosu funguje v provizorních podmínkách. Děti učí sám zakladatel, tanečník samouk, Daniel Ajala Owoseni:

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Martin Klus před jednáním krizového štábu uvedl, že se bude zabývat mimo jiné uzavíráním hranic. Podle informací slovenské televize JOJ by měl začít platit částečný lockdown od nasledujícího pondělí. Slovenské televizi JOJ to potvrdilo hned několik zdrojů. O tom, jak bude lockdown vypadat a probíhat, jedná Ústřední krizový štáb. Informaci přinesl web noviny.sk.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama