reklama

Mladý tanečník z Nigérie oslnil svět. Dostal stipendium na taneční škole v USA

Jedenáctiletý tanečník z Nigérie miluje balet celým svým srdcem a tanci věnuje každou volnou chvíli. Poctivě trénuje i doma a nezastaví ho ani déšť. Video, na kterém je zjevný jeho obrovský talent a píle, obletělo svět. Dokonce mu díky němu bylo nabídnuto stipendium na prestižní taneční škole v USA.

reklama

Video, na kterém jedenáctiletý Anthony Mmesoma Madu z Nigérie tancuje balet v dešti bosky v blátě, obletělo svět. Na internetu si vysloužil nespočet chvály. Jeho talentu si všimla i prestižní taneční škola v New Yorku American Ballet Theatre, která mu nabídla stipendium. Do konce léta dostal navíc z newyorkské školy on-line kurzy.

Mladý tanečník navštěvuje baletní kroužek v Lagosu. Je jedním z 12 studentů taneční školy Leap of Dance Academy, kterou založil tanečník samouk Daniel Ajala Owoseni teprve v roce 2017. Akademie nemá ani taneční sál. Po sdílení Anthonyho videa ale sklízí ovoce i škola. Taneční akademie zaznamenala záplavu potřebných darů pro chod výuky klasického tance.

Při tanci mám pocit, jako bych snil...

„Když se řekne balet, lidé si ho spojují pouze s dívkami. Chci, aby, když se podívají na mě při tanci, viděli mužského tanečníka baletu,“ svěřil se zahraničním médiím jedenáctiletý Anthony. „Při tanci mám pocit, jako bych snil,“ dodal.

Taneční školička v Lagosu funguje v provizorních podmínkách. Děti učí sám zakladatel, tanečník samouk, Daniel Ajala Owoseni:

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama