reklama

tanec

Výpis příspěvků ke štítku „tanec“

Epidemie zpomaluje: Méně nakažených než před týdnem, hygienici kontrolují kluby

Za pátek přibylo v Česku 233 potvrzených případů onemocnění COVID-19. Bylo to o 49 méně než ve stejný den předchozího týdne. V mezitýdenním srovnání klesají počty nových případů třetí den v řadě. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel připadá v Česku necelých 15 nově nakažených za posledních sedm dní. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Proticovidový zátah na pražské kluby skončil pokutami. Nechyběli ani agresivní opilci

Od pátku po celém Česku probíhá avizovaná víkendová akce kontrol nočních podniků. Hygienici za asistence policistů zjišťují, zda lidé dodržují nařízená opatření. V Praze se kontroly neobešly bez agresivních opilců či udělování pokut. Naopak v Brně, kde kontroloři prověřili zhruba deset podniků, měli všichni návštěvníci platné testy proti koronaviru nebo byli očkovaní. Akce se tak obešla bez pokut.

Zákaz tance? Z parketu lidi tahat násilně za ruku nebudeme, říká majitel klubu

Od pátku začíná víkendové organizované kontrolování nočních klubů po celé České republice. Více než sto policistů s hygieniky bude zjišťovat, zda návštěvníci i personál nočních podniků dodržují nastavená protikoronavirová opatření. Majitel hudebního klubu v pražských Dejvicích, Tomáš Weigl uvedl, že se opatření snaží dodržovat, ale nebude lidi z parketu násilně tahat za ruku.

V centru Brna očesal břečťan z cihlové zdi, pak odtančil. Mladík přiznal, že se opil

Podivného chování mladého muže si v noci všimly kamery brněnských strážníků. U jedné ze stěn v centru města totiž začal z ničeho nic trhat břečťan. A jeho podivná zábava ho rozhodně bavila, během chvíle totiž popínavý keř z části cihlové zdi v podstatě očesal. Následně z místa odešel, během procházky ulicemi Brna ale i nadále otrhával, co mu přišlo pod ruku a u toho si ještě tančil.

reklama