móda

Výpis příspěvků ke štítku „móda“

Záhadné gesto stylisty českých celebrit. Co stálo za údajnou sebevraždou Jana Pokorného?

2. prosince 2022 16:04

Smrt jednoho z nejuznávanějších stylistů Jana Pokorného, který svůj život podle vyšetřovatelů zřejmě ukončil dobrovolným skokem z oka, otřásla českým šoubyznysem. Oblékal známé herečky i modelky, například Simonu Krainovou nebo Jitku Schneiderovou. Mohl to být zkrat, nebo dopředu naplánovaný čin? Pokorný, kterému bylo pouhých 39 let, před smrtí učinil záhadné gesto.

Oblíbený stylista hvězd spáchal sebevraždu. Jan Pokorný měl skočit z okna, bylo mu 39 let

2. prosince 2022 10:23

Velká tragédie otřásla světem české módy. Jeden z nejuznávanějších tuzemských stylistů, Jan Pokorný, údajně spáchal sebevraždu skokem z okna. Na informaci upozornil deník Blesk. Pokorný oblékal například modelky Simonu Krainovou nebo Renatu Langmannovou, moderátorku Petru Svobodu či herečku Jitku Schneiderovou. Zemřel v pouhých 39 letech.

Secondhandům roste nová konkurence. Do módy přichází ekologické a šetrné swapování

31. října 2022 22:13

Průměrný Čech zaplatí podle některých ekonomů až 15 tisíc korun ročně jen za oblečení a i to čeká další zdražení. Čím dál více lidí si proto vyměňuje obnošené oblečení s jinými. A to nejen přes internet, ale i díky takzvaném swapu. Na zatím poměrně málo známé konkurenci secondhandů si po zaplacení vstupného můžete vzít, co se vám zlíbí. A swapovat navíc můžete třeba i elektroniku nebo knihy.

Džíny Levi's: Nestárnoucí klasika i poslední trendy, teď se slevou 50 %

9. října 2022 09:09

Podzim je v plném proudu a přímo vybízí k obměně šatníku. Lehké svršky nahrazuje oblečení, které přece jen víc zahřeje. Jak být na sklonku roku 2022 in a přitom v teple a pohodlí? 21. století je, co se módy týče, zatím snad nejlepší dobou vůbec. Je velmi tolerantní, někdy až shovívavé. Bez ohledu na pohlaví nebo věk se většina z nás může oblékat podle posledních trendů a přitom se cítit maximálně komfortně. Za to mimochodem vděčíme i džínům, které alespoň občas oblékne drtivá většina lidí po celé planetě.

Být o pár centimetrů vyšší? Žádný problém

14. září 2022 07:10

Nechtěl být na plese nižší než partnerka v podpatcích. A tak si do svých společenských bot dával co nejvíce vložek. Tento způsob ale nebyl příliš praktický, a tak se rozhodl pro výrobu speciální boty. Viet Do Pham našel inspiraci ve Vietnamu a v České republice našel díru na trhu v podobě vyvyšujících bot. Dnes tento produkt vyrábí a pomáhá mužům o pár centimetrů „povyrůst“.

OBRAZEM: Panovnice i módní ikona. K Alžbětě II. patřily pestré barvy. V čem zářila?

9. září 2022 05:31

Královna Alžběta II. nebyla pouze ženou monarchie, ale také světovou módní ikonou. Svými zářivými a pestrobarevnými kostýmky byla proslulá. Vždy věděla, jak zaujmout, a to díky práci svých stylistů. Každý krok v oblasti módy byl precizně promyšlený, což dokazovaly i doplňky či gesta. Čím se nejdéle vládnoucí panovnice vyznačovala?

Když móda podá pomocnou ruku: Přehlídka mladé návrhářky upozornila na norování lišek

27. dubna 2022 15:30

Móda a životní prostředí jde ruku v ruce. Ne vždy si to uvědomujeme, ale dnešní cenová dostupnost a kvantita módních kousků staví módní průmysl na jedno z předních míst znečišťovatelů životního prostředí. Jsou ale i značky a návrháři, kteří se snaží svým přístupem na problematiku upozorňovat. Ať už mluvíme o takzvaných „Green fashion weeks“, tedy týdnech módy, kde mohou předvádět pouze návrháři dodržující výrobu z udržitelných materiálů nebo šíření určité osvěty či spolupráce s neziskovými organizacemi. Móda má obrovskou sílu, byla vždy hlasem, kterým může nejen návrhář, ale i konzument samotný vyjádřit svůj postoj.