CNN Prima News Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Moravskoslezský kraj“

Ostrava bojuje s menstruační chudobou. Školám nakoupí hygienické potřeby za půl milionu

Ostrava se jako první město v Česku rozhodla řešit takzvanou menstruační chudobu. Podle odhadů a zkušeností pedagogů tam zhruba 500 školou povinných dívek ze sociálně slabších rodin nemá na hygienické potřeby peníze. Magistrát se proto rozhodl, že je nakoupí a školám poskytne. Vložky a tampony za půl milionu korun by měly vystačit asi na deset měsíců.

Česko čelí vlně nákazy černého kašle. Hygienici hlásí strmé nárůsty, ohrožena jsou miminka

Roky bez významnějšího nárůstu případů černého či dávivého kašle skončily. Hygienické stanice napříč republikou hlásí jeho záchyt po desítkách případů, nejvíce ve Středočeském a Jihočeském kraji, Praze či na Vysočině. Na pozoru by se měly mít zejména rodiny, které očekávají příchod miminka, právě pro ně je onemocnění velmi rizikové. Dospělí by se měli přeočkovat, imunita nabytá v dětství může být nedostatečná.

Návrat ocelářů z Liberty do práce se posedmé odkládá. Podle odborů ale jednání nestojí

Návrat zaměstnanců hutní společnosti Liberty Ostrava do práce se opět odkládá o týden, potvrdil redakci CNN Prima NEWS předseda odborové organizace ocelárny Liberty Roman Bečica. Doma jsou zaměstnanci od loňského 22. prosince, přičemž jejich nástup se každý týden posouvá, protože většina provozů v huti stojí. Aktuální odklad je již sedmý. Huť se stále nedohodla s firmou Tameh Czech na dodávkách energií. Zástupci ostravské ocelárny potvrdili, že většina zaměstnanců nadále pokračuje se stoprocentní náhradou mzdy na základě takzvaných jiných překážek na straně zaměstnavatele, a to až do 19. února.

Spor studentů v Ostravě skončil pobodáním. Policie obvinila mladého cizince z pokusu o vraždu

Kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu čtyřiadvacetiletého zahraničního studenta, který podle nich v pátek v noci v areálu studentských kolejí v Ostravě pobodal dalšího, o dva roky mladšího cizince. Obviněnému hrozí od deseti do 18 let vězení, policie pro něj navrhuje vazbu. Na policejních internetových stránkách to v neděli uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Piráti, nebo STAN? Na rozdíl od Starostů jsme autentičtí liberálové, říká Klusová

Hnutí STAN je pro nás pořád partnerem první volby. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla zastupitelka Moravskoslezského kraje Zuzana Klusová (Piráti). Kandidátka na europoslankyni nicméně bývalé spojence ze sněmovních voleb 2021 podrobila i kritice. Podle Klusové Starostové – na rozdíl od Pirátů – nejsou konzistentní v prosazování liberálních hodnot. Cesty Víta Rakušana (STAN) po regionech pak karvinská rodačka považuje spíše za marketingové divadlo než skutečný zájem vicepremiéra o životy místních obyvatel.

Po zuby ozbrojený farmář střílel na ostrahu nemocnice v Třinci. Soud rozhodl nekompromisně

Za střelbu v krajské nemocnici v Třinci na Frýdecko-Místecku si pětačtyřicetiletý Miroslav Bolec odpyká ve vězení sedm let. Trest uložený ostravským krajským soudem mu ve čtvrtek potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Pětačtyřicetiletý dosud bezúhonný soukromý zemědělec podle rozsudku po předchozím fyzickém konfliktu v červnu 2022 dorazil do zdravotnického zařízení vyzbrojen samonabíjecí puškou a pistolí a s téměř 600 náboji, ohrožoval ostrahu nemocnice a vystřelil jejich směrem. Odsouzen byl za zločin vydírání, výtržnictví a řízení pod vlivem alkoholu. Jeho odvolání ve čtvrtek soud zamítl.

Klusová: Rakušanova cesta do Karviné mě naštvala. Image o městě plném lůzy nám škodí

Cesta Víta Rakušana do Karviné možná pomohla marketingu STAN, našemu regionu zcela jistě ne. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla zastupitelka Moravskoslezského kraje a karvinská rodačka Zuzana Klusová (Piráti). Kandidátka na europoslankyni se kromě jiného rozpovídala o kampani Pirátů do evropských voleb, rozporech s hnutím STAN i o konkrétních krocích, jejichž prostřednictvím by mohlo dojít ke zlepšení životní úrovně lidí v méně rozvinutých regionech.