CNN Prima News Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Moravskoslezský kraj“

RADAR: Nebezpečný vítr a silné sněžení se ženou na Česko. Podívejte se, co u vás hrozí

2. února 2023 08:36
Aktualizováno

Meteorologové očekávají ve čtvrtek dešťové i sněhové přeháňky. V platnosti jsou hned tři výstrahy – před silným větrem, sněhovými jazyky i závějemi. Varování před silným větrem navíc Český hydrometeorologický ústav prodloužil až do soboty a hrozit může i vysoké nebezpečí. Situaci nejen ve svém kraji můžete sledovat na radaru. Na místech, kde se vyjasní, hrozí navíc i tvorba náledí.

Vondrákova „rebelie“? Budeme se tím určitě zabývat. Jsme ale jednotní, tvrdí poslanci ANO

29. ledna 2023 17:32

Vzhledem k okolnostem posledních dnů nebylo příliš velkým překvapením, že se moravskoslezský hejtman a poslanec Ivo Vondrák (ANO) neobjevil ve volebním štábu stranického šéfa Andreje Babiše. Místopředseda hnutí ANO totiž v prezidentské volbě vyslovil podporu generálu Petru Pavlovi. I když Vondrákův postoj očividně uvnitř hnutí zvedá velké vášně, zákonodárci z ANO oslovení redaktory CNN Prima NEWS tvrdí, že je jejich poslanecký klub jednotný.

Děsivé okolnosti nehody v Ostravě: Mrtvé děti z auta vytáhl jejich otec. Jde o přejezd smrti

24. ledna 2023 10:34

Zamýšlený výlet k řece se pro otce s dětmi změnil v tragédii. Auto s posádkou smetl v sobotu na železničním přejezdu v Ostravě-Třebovicích vlak. Nehoda si vyžádala život dvouleté holčičky a jejího o deset let staršího bratra. Jejich otec se štěstím vyvázl jen s lehkými zraněními. Lidé nyní k místu nehody nosí květiny a plyšáky.

Zapadlé autobusy a nehody. Sníh komplikuje dopravu v Česku, na Trutnovsku zabil řidiče strom

21. ledna 2023 09:36
Aktualizováno

Zapadlé autobusy, sypače nebo osobní auta. Dopravu v Česku komplikuje od sobotního rána sníh. Hasiči už evidují dvě desítky událostí. Problémy na silnicích hlásí i další kraje. Silničáři z preventivních důvodů v poledne uzavřou úsek silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny. Na Radotínském mostě na Pražském okruhu po srážce dodávky a nákladního auta zemřel člověk. V Hertvíkovicích na Trutnovsku v Krkonoších spadl na osobní auto strom, řidič nepřežil.

Den s Babišem a Pavlem. Nejdřív vzájemný střet, pak si kandidáti vyslechli potlesk i pískot

19. ledna 2023 20:47

Druhé kolo prezidentské volby se uskuteční již 27. a 28. ledna. CNN Prima NEWS tak pečlivě sleduje každý krok obou kandidátů na novou hlavu státu. Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel ve čtvrtek vyrazil do Ostravy, kde ho přivítaly davy podporovatelů. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zase odcestoval do Benešova. Expremiérova návštěva tohoto města vyvolala velké vášně.

Jedině Babiš. Bude lepší než Zeman, tvrdí Romové z vyloučené lokality, dali mu 79 % hlasů

16. ledna 2023 09:19

Kdyby se v celé republice volilo jako v romské čtvrti v okolí Jílové ulice v Ostravě, Babiš by se stal pánem Pražského hradu již po prvním kole prezidentských voleb. V okrsku číslo 8013 totiž získal 78,89 procenta hlasů. „Celý náš barák volil Babiše,“ tvrdí Marie Holubová. Ve vyloučené lokalitě žije 743 voličů, tedy jako ve středně velké vesnici. Romští předáci se ale na podpoře Babiše pro druhé kolo neshodnou.

Popadané stromy a létající plechy. Silný vítr dorazil na Moravu a do Slezska

15. ledna 2023 14:32

Silný vítr zaměstnává hasiče na jihovýchodě země. V Moravskoslezském kraji měli jen do 10:00 v souvislosti s počasím 53 výjezdů. Ve Zlínském kraji pak museli do 14:00 řešit následky větru v pětadvaceti případech. V převážné většině hasiči odstraňují polámané stromy či uvolněné plechy. Meteorologové varují před nebezpečím úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, místním doporučují zvýšenou opatrnost.