reklama
CNN Prima News Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Moravskoslezský kraj“

Další dodavatel energií končí. Zkrachovalá firma Lumius má 1500 odběratelů

11. ledna 2022 12:45

Společnost Lumius ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku ukončí dodávky elektřiny a plynu zákazníkům. Firma uvedla, že v poslední době měla zhruba 5 500 odběrných míst, kterým poskytovala dodávky elektřiny a plynu. Znamená to přibližně 1 500 zákazníků. Většina z nich je chráněna institutem dodavatele poslední instance, a mají tak dodávky elektřiny a plynu zajištěny.

Překvapení v Ostravě. Poprvé zde přistálo letadlo Emirates z Dubaje, let zaujal celý svět

10. ledna 2022 14:58

Letiště Ostrava zažilo v neděli večer kuriózní situaci v podobě nečekané premiéry. Na vzletové dráze přistál Boeing 777-300ER společnosti Emirates. Nešlo přitom o žádnou pravidelnou linku z Dubaje, jak si v minulosti mnozí regionální politici přáli. Důvodem přistání letu EK177 v Ostravě byla mimořádná situace na letišti ve Varšavě. Právě polské hlavní město bylo původním cílem.

Olinku odloženou do babyboxu chce její matka zpět. Byl to neskutečný zkrat, kaje se

10. ledna 2022 08:37

Nevěděla, jak vyřešit svou tíživou situaci, a tak se 7. prosince rozhodla svou několikaměsíční dceru odložit do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě. Jenže už po hodině svého činu litovala. Nyní žena bojuje, aby svou holčičku, která dostala jméno Olinka, dostala zpět do své péče. „Byl to z mé strany neskutečný zkrat, jenž si nikdy neodpustím,“ popsala nešťastná matka webu Blesk.cz.

Reportáž z covidária: I na Silvestra se u nás umíralo, neočkovaná žena přišla příliš pozdě

1. ledna 2022 12:42

Také poslední den roku 2021 COVID-19 zabíjel. „Bohužel, jedna pacientka nám tady na oddělení umřela hned na Silvestra ráno,“ vypráví sestra Alena Krajíčková z covidového oddělení Nemocnice AGEL v moravském Novém Jičíně. A uvede reportéra CNN Prima NEWS na jeden z pokojů. Muž, kterému se díky přístrojům na podporu dýchání právě podařilo překonat kritickou fázi nemoci, přitom stále tvrdí: „Určitě se nenechám očkovat nějakou experimentální vakcínou.“

Karvinou mělo zasáhnout zemětřesení o síle 3,5 stupně. Šlo ale o chybu přístrojů

10. prosince 2021 23:35
Aktualizováno

Měřicí přístroje na Karvinsku v pátek zaznamenaly důlní otřes okolo jednoho stupně na Richterově škále. Při automatizovaném zpracování dat ale vznikla chyba a v údajích Evropsko-středozemního seismologického centra ve Francii se pak objevil údaj 3,5 stupně. Tuto hodnotu v sobotu odmítl vedoucí seismické služby Geofyzikálního ústavu Akademie věd Jan Zedník.

reklama