reklama
CNN Prima News Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Moravskoslezský kraj“

Nevybuchlou munici se podařilo zneškodnit. Evakuovaní Ostravané se mohou vrátit domů

Aktualizováno

Pyrotechnici zneškodnili ve čtvrtek v podvečer v ostravské části Poruba nevybuchlou leteckou pumu z druhé světové války o hmotnosti zhruba 100 kilogramů. Asi tisícovka lidí, kteří byli v průběhu dne evakuováni, se tak může po několika hodinách vrátit zpět domů, řekli okolo 19:00 mluvčí radnice Martin Otipka a policejní mluvčí René Černohorský. Pumu o velikosti 60 na 90 centimetrů našli dělníci při kopání plynové přípojky mezi rodinnými domy okolo 10:00.

Najal trestance na vraždu obchodního partnera. Podnikatel z Frýdku-Místku dostal 12 let

Za přípravu nájemné vraždy si osmačtyřicetiletý frýdecko-místecký podnikatel Zbyněk Fabík definitivně odpyká 12 let vězení. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Zamítl odvolání obžalovaného, který vinu při procesu popíral. Podle rozsudku si najal muže ze zločineckého podsvětí na vraždu svého bývalého obchodního partnera. Najatý vrah nakonec vše oznámil policii a v případu vystupoval jako svědek.

Agresivní psi roztrhali samici klokana v zooparku. Nedaleko spalo čtyřicet dětí

Nešťastnou událost řeší majitelé zooparku Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Dva agresivní psi zaútočili na výběh s klokany. O život přišla samice, která ve svém vaku opečovávala nedávno narozené mládě, samec utekl. Je velkým štěstím, že se nikomu dalšímu nic nestalo. V těsné blízkosti totiž byly děti, které do oblíbené beskydské destinace jezdí na tábory.

reklama