CNN Prima News Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Moravskoslezský kraj“

Seniorku srazil do kolejiště, další lidi mlátil. Měl jsem špatnou náladu, hájil se muž z Ostravy

Šokující událost se odehrála na začátku dubna na tramvajové zastávce v Ostravě. Dvacetiletý agresivní muž zaútočil na každého, kdo se mu připletl do cesty. Na zastávce vrazil do chlapce a starší ženy, kterou shodil přímo do kolejiště. Poté ještě v amoku napadl staršího muže a ženu, která přistála obličejem na zemi. Na policii se později hájil, že měl nervy a špatnou náladu.

Cyklistická sezona je tady. Analýza ukázala proč a kde se nejvíce bourá

Hezké počasí posledních dní řadu lidí motivovalo, aby vytáhli kola a přivítali jaro v sedle. Než ale vyrazíte, nechte raději technický stav bicyklu po zimě zkontrolovat. Stejně tak, jako doplňky a to především helmu. Příprava kola na jarní vyjížďky je základem pro šťastný návrat domů. Statistiky dopravních nehod, na kterých se podílí cyklisté, jsou každoročně alarmující.

Síkela: Vláda nedá Liberty nic, dokud nevrátí peníze vyvedené do zahraničí. Kritizoval majitele

Aktualizováno

Jednání s majitelem hutní společnosti Liberty Ostrava Sanjeevem Guptou bylo neuspokojivé a nepřineslo odpovědi na otázky, které vláda má. Novinářům to ve středu řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN). Zatím nebyl naplněn požadavek vlády na vrácení peněz vyvedených do zahraničí. Dokud se tak nestane, vláda nebude huti poskytovat žádné prostředky daňových poplatníků, dodal. Podle něj jde o více než deset miliard korun. Gupta jednání při odchodu z ministerstva nechtěl komentovat.

Policie varuje před podvodníky s okapy. Seniorku z Ostravy připravili o peníze na pohřeb

Policisté varují, že se na Ostravsku, ale možná i v jiných částech Česka, pohybují podvodníci, kteří nabízejí levnou výměnu okapů. Hlavně senioři by se ale před nimi měli mít na pozoru, protože nepoctivci je nakonec po ledabyle odvedené práci připraví nátlakem o všechny peníze. Žena z Ostravy takto přišla o 55 tisíc korun, které si šetřila na pohřeb.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí hořela pila, hasiči evakuovali nákupní centrum. Okolí zahalil dým

Aktualizováno

Hasiči od rána zasahují u požáru pily a dřevovýroby ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Kolem 09:30 požár lokalizovali, oheň se tak přestal šířit. Na pile zůstanou hasiči až do večera, budou likvidovat následky požáru, řekl před 14:00 jejich mluvčí Jakub Kozák. Oheň způsobil podle odhadů škodu sedm milionů korun, požár likvidovalo až 20 jednotek hasičů. Kvůli hustému dýmu museli hasiči evakuovat z nedalekého nákupního střediska 75 lidí. Nikdo nebyl zraněn.

Horko v Havířově: Rakušan čelil ostrým výpadům. V debatách ho vystřídá Nerudová a Farský

Kdo vás platí? A nestydíte se za sebe? I těmto dotazům čelil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) během závěrečné debaty v havířovském domě Reneta. S kritiky se neshodl například v otázce Ukrajiny. Velké vášně vzbuzovala také diskuse o migraci. Debaty bez cenzury budou pokračovat dál. Rakušana vystřídají lídři STAN do europarlamentu Jan Farský a Danuše Nerudová.

Policisté vytáhli proti nebezpečnému předjíždění kamionů na D1. Podívejte se na záběry

Na nebezpečné předjíždění nákladních vozů na dálnici D1 se zaměřili moravskoslezští dopravní policisté. Ve spolupráci s kolegy z Letecké služby se jim podařilo zachytit celkem 16 šoférů, kteří se dopustili předjíždění v nedostatečné rychlosti či jiných dopravních prohřešků. Záběry hazardu za volantem policisté nyní zveřejnili. O celé akci informovali na svých stránkách.