CNN Prima News mučení

mučení

Výpis příspěvků ke štítku „mučení“

Masakr v Izjumu: Rusové zavraždili více žen než mužů. Oběti i kastrovali, tvrdí vyšetřovatelé

9. listopadu 2022 11:06

Ukrajinské úřady postoupily ve vyšetřování izjumského masakru, kterého se měla před svým odchodem z Charkovské oblasti dopustit ruská armáda. V masových hrobech Ukrajinci dosud našli 447 těl. Kromě poprav se okupanti podle všeho dopouštěli i mučení či kastrací. Informoval o tom úřad náčelníka obrany Ředitelství strategické komunikace ukrajinských ozbrojených sil.

Svědectví z okupovaných území: Volání Sláva Ukrajině zachránilo synovi život, vypráví Oleg

3. listopadu 2022 17:43

Zruinované domy, vyrabované obchody i nelidské chování. Sedm měsíců musela vesnice Kozača Lopan v Charkovské oblasti trpět pod ruskou nadvládou. Poté, co ruská vojska oblast opustila, se začalo hovořit o tom, že zde docházelo i k mučení. Takovou zkušenost si měl na vlastní kůži prožít i Oleg, který se coby pracovník na místním zastupitelstvu dostal na „seznam do sklepa“.

Tělo 12leté dívky našli v kufru, čtvrtí obchází strach. Podezřelá nabízela sousedům peníze

17. října 2022 22:23

Pařížskou čtvrť, kde byla zavražděna dvanáctiletá dívka, obchází strach. Děti se bojí samy chodit ven, rodiče je doprovází nejen do školy. Lola v pátek domů nedošla, její tělo našli ve dvoře domu. Ve vazbě zůstávají dva lidé. Prokuratura zahájila vyšetřování vraždy v souvislosti se znásilněním a trestnými činy mučení a barbarství. Hlavní podezřelá se k činu přiznala, jenže pak vše odvolala.

Nálezy jako v Osvětimi: Rusové Ukrajince pohřbívali zaživa a trhali jim zubní korunky

5. října 2022 20:21

Ukrajinci shromažďují další důkazy o tom, že se ruská armáda na okupovaných územích dopouštěla válečných zločinů. Obzvlášť šokující nález čekal ukrajinské vojáky a policisty ve vesnici Pisky-Radkivski v Charkovské oblasti. Okupanti po sobě v jedné z mučíren nechali krabici plnou zlatých či stříbrných zubních implantátů, které pravděpodobně předtím trhali z úst Ukrajincům. Ruská armáda rovněž čelí vážným podezřením, že vězně pohřbívala zaživa.

Mučení v opavské nemocnici? Pacientku 12 let kurtovali k posteli, jiné metody nezkoušeli

27. září 2022 18:06

Jako mučení či v lepším případě nelidské zacházení zhodnotila komise ministerstva zdravotnictví případ mladé ženy, která byla v opavské psychiatrické nemocnici od dětství poutána k lůžku. Podle personálu byla pacientka kurtována k lůžku 12 let. Případ prošetřuje policie na základě trestního oznámení od Jindřicha Jašíka, pracovníka Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ). Podání oznámení bylo podle ústavu Jašíkovou soukromou aktivitou.

Bodali mě a slibovali „krásnou“ smrt, brečet jsem nemohl. Brit popsal peklo v ruském zajetí

25. září 2022 12:36

Britský občan Aiden Aslin v prvním rozhovoru po propuštění ze zajetí britskému deníku The Sun popsal, jak ho ruští vojáci v bojích na východě Ukrajiny zajali a pak týrali. Na Ukrajině ho drželi pět měsíců, propuštěn byl tento týden v rámci velké výměny zajatců. Řekl, že s ním zacházeli hůř než se psem, bili ho, pobodali a že každé ráno musel zpívat ruskou hymnu.

Hroby v Izjumu odhalují kruté praktiky okupantů. V mučírnách obětem uřezávali i genitálie

23. září 2022 23:41

Masové hroby v okolí osvobozeného Izjumu připomínaly situaci v Buči. Na provizorních pohřebištích se nalezlo 440 obětí, a to jak z řad civilistů, tak i ukrajinských vojáků. S postupem vyšetřování však Ukrajinci odhalují otřesné praktiky ruských okupantů. Mnohá těla nesou známky mučení, některým obětem Rusové uřezali i genitálie.