CNN Prima News mučení

mučení

Výpis příspěvků ke štítku „mučení“

Rusové si na frontu vozí mučící nástroje, které mohou jednou použít i v Česku, varují svědkové okupace

Bratra zatkli a umučili k smrti. A také mě už dali na hlavu kápi a odvedli do mučírny, ale pak se mi podařilo utéct, vypráví pro CNN Prima NEWS Oksana Suprunová, nyní šéfka jedné z vojenských administrativ v Charkovské oblasti. Ukrajinci aktuálně žijící na okupovaných územích stále čelí domovním prohlídkám, výslechům a fyzickému násilí. A kdyby ruská invazní vojska přece jednou překonala hranice České republiky, nebudou prý ohleduplnější. „Rusové se chovají všude stejně,“ vzkazují do Prahy ukrajinští lokální politikové, kteří žili pod ruskou správou nebo udržují kontakty s příbuznými, kteří na zabraných územích zůstávají.

Vzdal se a prosil o pomoc, vojáci pak Rusa „prostě střelili do hlavy“, přináší svědectví NYT

Někteří příslušníci bojových skupin tvořených dobrovolníky ze zahraničí se na Ukrajině měli dopouštět násilí na zajatých ruských vojácích. Podle výpovědí bývalých členů zahraničních jednotek docházelo od počátku ruské agrese k porušování Ženevských úmluv, včetně vraždění vzdávajících se bojovníků. Svědectví přinesl americký deník The New York Times (NYT). Z usmrcování zajatců jsou podezřelí také ruští okupanti.

Kopance, ponižování a hůlka vražená do rekta. Slovenští policisté měli mučit zadrženého muže

V první polovině června měli strážci zákona z Košic brutálně trýznit zadrženého muže. Po příjezdu na služebnu podle vyšetřujícího spisu do zadrženého kopali a posléze jej ponižovali. Následně mu dokonce do rekta vrazili hůlku pro mažoretky. Případem se zabývá slovenský Úřad inspekční služby (obdoba českého GIBS). O incidentu informoval slovenský Denník N.

Horší než Guantánamo: CNN exkluzivně ve vězení pro bojovníky ISIS. Čekáme tu na smrt, říkají

V táboře Al-Hol na severu Sýrie žije zhruba 40 tisíc žen a dětí zajatých po porážce Islámského státu (ISIS). I pět let po pádu chalífátu zde ideologie ISIS přežívá dál a panují obavy, že se tu rodí nová generace islámských teroristů. Reportérka CNN Clarissa Wardová získala vzácný přístup jak do obrovského tábora, tak do nechvalně proslulé věznice Panorama, kde jsou zadržováni lidé podezřelí z přímé podpory ISIS. Celou exkluzivní reportáž CNN najdete v úvodním videu článku.

Krvavý rekord: Počet poprav ve světě roste. Loni jich bylo nejvíce za posledních 10 let

Počet vykonaných trestů smrti byl v roce 2023 celosvětově nejvyšší za posledních deset let. Podle oficiálních údajů bylo minulý rok popraveno 1 153 lidí, toto číslo však nezahrnuje tisíce předpokládaných exekucí, ke kterým došlo v Číně a některých dalších tajnůstkářských státech. Na čele žebříčku se drží Čína, Irán a Saúdská Arábie. Naopak bez hrdelního trestu se minulý rok obešly například Bělorusko či Jižní Súdán.

V ruském zajetí 93 dnů. Mučili mě elektřinou a přivázali na transportér, líčí ukrajinský starosta

Během tříměsíčního zajetí zhubl o 20 kilogramů, zpřelámali mu žebra a omrzly mu nohy. Vyhrožovali mu zastřelením, ruská tajná služba FSB si ho ale nakonec vybrala jako cennou trofej vhodnou pro výměnu zajatců. A také byl svědkem likvidace jiných zajatců. „Prostě jsem to přežil. Někdo tam nahoře asi rozhodl, že tu mám ještě další úkoly,“ vypráví pro CNN Prima NEWS Oleg Pilipenko, starosta střediskové obce Ševčenkove nedaleko ukrajinského Chersonu. A on ty úkoly „seshora“ opravdu plní. „V regionu Ševčenkove ruští okupanti zničili 2 700 domů, ale 1 300 z nich už se podařilo znovu postavit. „V obnově jsme jedni z nejlepších na Ukrajině,“ říká starosta.

Podezřelý z teroristického útoku v Rusku zemřel v policejní cele. Umučili ho, píší média

Čečenec Aschab Uspanov, kterého ruská policie zadržela v noci po teroristickém útoku v Krasnogorsku na okraji Moskvy, přišel o život na policejní strážnici. Pravděpodobně jej umučili, napsal v úterý s odvoláním na informace ze sociálních sítí ruský zpravodajský portál Novaja gazeta Jevropa. Na sociální síti se objevily záběry zachycující tělo se zjevnými stopami bití. Bezpečnostní složky se dosud k případu nevyjádřily, dodal portál, který působí z lotyšského exilu.

Muž z Plzeňska vraždil emigranty, dívku zneužíval na mučícím stroji. Jeho hlavu naložili do lihu

Hubert Pilčík může být podle některých kriminalistů vůbec nejhorším sériovým vrahem Česka. Za oběti si totiž vybíral ty, které už nikdo nehledal. V dobách nejhlubší totality nabízel převedení přes státní hranici na vysněný Západ. Jenže místo toho zoufalé emigranty okrádal a zabíjel. Během domovní prohlídky pak policisté zjistili, že má na svědomí něco dokonce ještě horšího. V kůlně držel teprve dvanáctiletou dceru svých obětí a pomocí mučícího zařízení ji sexuálně zneužíval. Redakce CNN Prima NEWS přináší hrůzný příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Votápek: Amatérské, aby agenti okatě řezali ucho. Rusko se inspiruje u vagnerovců, řekl Just

Aktualizováno

Po sociálních sítích kolují záběry ze zadržení teroristů po útoku na koncertní síň ve městě Krasnogorsk na západním okraji Moskvy. Některé videozáznamy dokonce ukazují uříznutí ucha. Bývalý generální konzul v Rusku Vladimír Votápek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil takové praktiky za amatérské. Podle spolupracovníka CNN Prima NEWS Jiřího Justa jde o „vagnerovskou“ ukázku, čeho je ruský režim schopen. To, že se záběry dostaly na veřejnost, není podle něj náhoda.