CNN Prima News mučení

mučení

Výpis příspěvků ke štítku „mučení“

GLOSA: Nejsme proruští, hlásá SPD. David však pochybuje, kdo vraždil v Buči. Že by Marťani?

Europoslanec Ivan David (SPD) ve vysílání CNN Prima NEWS zmínil svou pochybnost nad tím, zda stovky ukrajinských civilistů v Buči popravili členové ruské armády. Zkusme se tedy zamyslet nad „skutečným“ strůjcem tohoto masakru. Může za to Kalousek? Či snad Marťani? Nebo nebohé Ukrajince střílela zezadu do hlav vlastní armáda? Zatímco David prohlašuje, že je mu jedno, pokud ruská propaganda používá stejné argumenty jako on, někomu to jedno jistě není. Putin a spol. mohou být z aktivit člena SPD nadšeni.

Zabíjení koťat a visící mrtvá těla. Propuštěné líčí život za zdmi nejhorších ženských věznic

Spoluvězeňkyně měla pracovat na „klinice“, šlo však o záminku pro sexuální otroctví. Když chtějí dozorci odsouzené potrestat, vezmou do pytle jejich koťata a hodí je do pece. Tak propuštěné ženy přibližují život v těch nejhorších věznicích. Nejen jejich svědectví odhaluje, že ani přezdívané něžné pohlaví se mnohdy hrůznému zacházení a otřesným podmínkám, zejména ze strany dozorců v často specializovaných zařízeních, nevyhne. Ve kterých věznicích by například žena z Ústecka, která porodila do záchodové mísy dítě, jež později v nemocnici zemřelo, nechtěla skončit?

Africký Hitler, řezník z Kampaly a poslední skotský král. Před 20 lety zemřel Idi Amin

Od smrti bývalého prezidenta Ugandy Idiho Amina uběhlo 20 let. Nelítostný diktátor, který si za svou vládu vysloužil přezdívky jako řezník z Kampaly, africký Hitler či poslední skotský král, byl u moci mezi roky 1971 až 1979. Podle odhadů je odpovědný za smrt nejméně 300 tisíc lidí, což z něj činí jednoho z nejhorších diktátorů 20. století. Kromě mimořádné krutosti byl Amin známý také podporou různých teroristických skupin, totální likvidací indické komunity v Ugandě či rozpoutáním válečného konfliktu se sousední Tanzánií. Zemřel v saúdskoarabském exilu v roce 2003.

Podivný případ z Francie. Muž měl 12 let věznit a mučit manželku, policie ale marně hledá stopy

Pětapadesátiletý Němec Thorsten S. byl zatčen poté, co policie podle médií nalezla jeho o dva roky mladší manželku zamčenou v mučírně s oholenou hlavou a údajně zlomenýma nohama. V zajetí měla být držena od roku 2011 v bytě na severu Francie ve městě Forbach. Francouzským úřadům ale na případu něco nesedí. Policie totiž marně hledá stopy po mučení.

Brutální mučení, žádná lidskost. Poznejte nejhorší věznice světa, kde smrt je vysvobozením

Trest smrti, v lepším případě doživotí za mřížemi. Takové vyhlídky má nyní žena z Ostravy, která měla na dovolené v Tunisku zavraždit svého manžela. Ačkoli by si nejspíš trest raději odpykala v přívětivější české věznici, vždy může být hůř. Na světě jsou mnohem brutálnější zařízení, kde je mučení a nelidské zacházení s odsouzenými na denním pořádku. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jejich přehled, včetně přiblížení surových praktik nejen tamních dozorců.

Peklo pro něžné pohlaví. Ženské věznice v Tunisku provází mučení, sebevraždy i výkaly v cele

Peklo přizpůsobené něžnému pohlaví. Tak jsou popisovány ženské věznice v Tunisku, kde se setkají pachatelky závažných zločinů, rebelky proti islámu či politicky nepohodlné aktivistky. Za mřížemi podle svědectví neziskových organizací i samotných vězenkyň často docházelo k šikaně ze strany dozorců, mučení, užívání drog či pokusům o sebevraždu. „V celách jsme s dalšími vězenkyněmi jedly jídlo, modlily se, sledovaly televizi nebo si ulevovaly v dřepících toaletách. Jednou se ale záchody ucpaly a přetekly až do cely,“ popsala jedna z žen pro web Nawaat.

Sledovali smrt mláděte makaka v mixéru a mučení dalších. BBC odhalila globální síť sadistů

Zpravodajská stanice BBC odhalila globální síť sadistů, kteří týrali opice nebo za to platili. Novináři síť tyranů sahající od Indonésie po Spojené státy americké rozkrývali rok. Objevili přitom stovky zákazníků z USA, Británie a dalších zemí, kteří platili Indonésanům za to, aby týrali a zabíjeli mláďata makaka jávského. V komunikaci se přitom předháněli, kdo bude mít brutálnější video, v jednom z mnoha případů bylo například mládě usmrceno v mixéru.