reklama
CNN Prima News mučení

mučení

Výpis příspěvků ke štítku „mučení“

Dozorci brutálně zbili vězně a nechali ho bez pomoci. Ochrnutý mladík vysoudil stamiliony

8. listopadu 2021 00:14

Jedenadvacetiletý Seth Fletcher si odpykával dvouletý trest odnětí svobody za sexuální delikt ve státním vězení v Ohiu v USA. V dubnu 2020, dva měsíce před propuštěním, ho vězeňští dozorci brutálně napadli a způsobili mu těžká poranění, jejichž následkem ochrnul a je trvale upoután na vozík. Muž za to nyní získá odškodnění ve výši 17,5 milionu dolarů (v přepočtu 380 milionů korun).

Bělorusko má už 821 politických vězňů, k mučení patří i úmyslné nakažení covidem

27. října 2021 06:33

Autokrat Alexandr Lukašenko utahuje šrouby. V zemi denně přibývají političtí vězni, kteří musí snášet fyzický i psychický nátlak vyšetřovatelů. Režim třeba uvězněné nechává záměrně nakazit covidem. „Zatímco loni na podzim mělo Bělorusko asi 50 politických vězňů, aktuálně k 26. říjnu už jich je 821. A o stovkách dalších pravděpodobně nevíme,“ říká Sjarhej Smatryčenka z Ambasády nezávislé běloruské kultury v Brně.

Deset let od umučení Kaddáfího. Výstředního diktátora mnoho Libyjců dodnes oplakává

20. října 2021 17:13

Přesně před deseti lety zemřel diktátor Muammar Kaddáfí, který vládl železnou pěstí Lybii od roku 1969 až do občanské války v roce 2011. Během konfliktu ho vystopovali povstalci a dlouholetého vládce africké země umučili 20. října k smrti. Kaddáfí budí vášně dodnes, jedni ho považují za krutovládce, jiní za dobrodince, který přinesl Libyi mír.

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

23. září 2021 17:47

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Ruští žoldáci brutálně popravili Syřana: Rozbili mu ruce kladivem, rozsekali ho a zapálili

22. července 2021 19:00

Členové tajemné ruské žoldnéřské organizace byli v Moskvě obviněni z mučení a hrubého porušení lidských práv. Nahrávka pocházející ze Sýrie ukazuje, jak její členové děsivým způsobem umučí mladého Syřana. Ruská justice se ale prý k ničemu nemá, a tak se bratr umučeného rozhodl poskytnout CNN exkluzivní rozhovor. Záběry jsou brutální a nejsou vhodné pro slabší povahy.

Zatčené demonstranty na Kubě čeká mučení a dlouhé tresty, říká Ivan Pilip

17. července 2021 22:45

Na Kubě aktuálně probíhají největší masové protesty proti tamnímu komunistickému režimu za posledních téměř 30 let. Bývalý ministr školství i financí a odborník na Latinskou Ameriku Ivan Pilip ale v rozhovoru pro CNN Prima NEWS soudí, že demonstrace v podstatě nemají šanci na úspěch. Zatčené odpůrce režimu pak podle něj čekají dlouhé tresty ve vězení a dokonce i mučení.

Kdo je nový íránský prezident Raísí? „Řezník z Teheránu“ poslal na smrt tisíce lidí

24. června 2021 12:48

Novým prezidentem Íránu se stal ultrakonzervativní předseda Nejvyššího soudu Ebráhím Raísí. Jeho zvolení západní státy odsuzují. Raísí měl totiž v minulosti poslat na smrt tisíce lidí. Coby člen tribunálu vynášel rozsudky smrti během konce irácko-íránské války v roce 1988. Izrael jej označuje za „řezníka z Teheránu“.

reklama