Muž se pořezal v Praze o sklo a málem doma vykrvácel. Záběry ukazují jeho dramatickou záchranu


Stačil jeden neopatrný pohyb, který málem skončil tragédií. Muž v pražském bytě propadl prosklenými dveřmi a začal masivně krvácet. Naštěstí na místo brzy dorazila policejní hlídka, která si poradila i se zamčenými dveřmi.

Policisté vyrazili do jednoho z bytů v pražské Žufanově ulici. Předtím totiž dostali informaci, že uvnitř má ležet muž, kterému jde o život. Manželka zraněného běžela hlídce naproti, jenže zazmatkovala a zabouchla si dveře do bytu.

ČTĚTE TAKÉ: Zvrat v případu dvojnásobné vraždy ve Smržovce na Jablonecku: Policie kauzu odložila

„Klíče zapomněla a vzhledem k její reakci, kdy začala brečet a křičet, jsme si uvědomili, že se děje něco špatného. Požádal jsem ji, aby ustoupila stranou, a vykopl jsem dveře,“ uvedl pro CNN Prima NEWS jeden ze zasahujících strážníků.

Za vysklenými dveřmi uvnitř bytu seděl zakrvácený muž. K životuohrožujícímu úrazu stačil jeden neopatrný pohyb. „Pán se zjevně houpal na židli nebo se na ní nějak pohyboval a upadl na skleněnou výplň, kde si způsobil hlubokou krvácející ránu mezi podpažím a ramenem,“ popsal policista. „Měl tam dlouhý střep. Ta díra v prsním svalu byla velká a hodně to krvácelo. Nedalo se říct, jestli šlo o tepenné, nebo žilní krvácení – bylo to prostě masivní krvácení. Podle záchranářů ztratil asi 600 ml krve,“ dodal.

Policisty po několika minutách vystřídali záchranáři. Zraněného muže pak společně odvezli na urgentní příjem motolské nemocnice. Pražští policisté ve svých vozidlech mají záchranářské batohy a pravidelně absolvují školení zaměřená na zdravotnickou přípravu. Tento rok již několikrát využili své znalosti a přispěli tak k záchraně životů.

Hlídky totiž jezdí nepřetržitě v terénu, a tak jsou mnohdy na místě dříve než záchranáři. Prospěšné je to zvlášť v situacích, kdy jde o život a nelze marnit ani vteřinu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vražda, která zůstane nepotrestána. Co se stalo ve šternberské videopůjčovně?