reklama
CNN Prima News Fakultní nemocnice v Motole

Fakultní nemocnice v Motole

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice v Motole“

Nemocnice zřejmě vyhodí léky na covid za desítky milionů. Škodu jim nikdo neproplatí

9. ledna 2022 16:39

Nová varianta koronaviru omikron vytlačila předchozí dominantní deltu, kvůli které ministerstvo zdravotnictví loni nařídilo nemocnicím nakoupit monoklonální protilátky, hlavně pak lék Regeneron. Ty ale na omikron nezabírají, a nemocnice tak zřejmě budou muset stovky dávek za desítky milionů korun vyhodit. Škodu jim zřejmě nikdo neproplatí.

Totální chaos v pravidlech návštěv v nemocnicích. Senioři museli zůstat o Vánocích sami

29. prosince 2021 05:29

Řada lidí během vánočních svátků chtěla navštívit své blízké v nemocnicích. A nejde jen o novorozence v porodnicích, ale často i o dědečky a babičky v léčebnách dlouhodobě nemocných (LDN). V pravidlech pro návštěvy ale panuje totální zmatek. Často jsou zcela zakázané, a to i přesto, že vládní portál tvrdí, že jsou povolené. Některé nemocnice navíc nastavila pravidla, která jsou v praxi absolutně nereálná. Členové rodin se bouří a chtějí, aby bylo v nařízeních jasno. Ministerstvo zdravotnictví od toho zatím dává ruce pryč a zodpovědnost přehazuje na nemocnice.

Omikron je extrémně nakažlivý. Samy nemocnice to nezvládnou, varuje šéf Motola Ludvík

26. prosince 2021 05:32

Při zvládání vzestupu koronavirové varianty omikron budou nemocnicím muset pomáhat také ambulance. Omikronu se neubráníme, ani kdybychom se zavřeli doma a zabalili do igelitu. To řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík. Česko je ale podle něho možná lépe chráněno než některé okolní státy.

Antivaxerům bych útoky na mě nedoporučil, byl bych razantnější než Kubek, říká šéf Motola

8. prosince 2021 15:56

Ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík mluvil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS mimo jiné o vzrůstající agresivitě některých odmítačů očkování proti covidu. Ti v poslední době často verbálně útočí na politiky, hygieniky i zdravotníky. V některých případech těmto lidem dokonce ničí jejich osobní majetek nebo jim vyhrožují.

Další agresivní pacient řádil v nemocnici. V Motole ohrožoval lidi na urgentním příjmu

2. prosince 2021 17:55

Další agresivní muž řádil v nemocnici. Ohrožovat měl lidi na urgentním příjmu v pražské Fakultní nemocnici v Motole. Nejdřív proti němu zasáhla ostraha nemocnice a potom také přivolaní strážníci. Nejedná se přitom o ojedinělý případ. Podobnému incidentu čelili tento týden také zdravotníci v Benešově či Březině na Tišnovsku.

reklama