reklama
CNN Prima News Fakultní nemocnice v Motole

Fakultní nemocnice v Motole

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice v Motole“

Tváře televize Prima draží svá umělecká díla. Výtěžek pomůže rodinám nemocných dětí

Téma: Komerční sdělení

Skupina Prima ve spolupráci s Galerií Cermak Eisenkraft pořádá 15. září charitativní aukci uměleckých děl známých tváří televize Prima. Celý výnos připadne Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda, který finance využije na vybavení nového domu v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Ten bude poskytovat útočiště i místo pro odpočinek rodinám dlouhodobě hospitalizovaných či vážně nemocných dětí. Aukce pro širokou veřejnost bude probíhat od 1. září on-line na platformě LiveBid, která je dalším partnerem projektu.

Hemofilie mu vzala normální dětství. Každý úraz je pro Matěje nebezpečný

Dnes čtyřletý Matěj se narodil jako zdánlivě zdravé miminko. Po porodu nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl být vážně nemocný. Když ve dvou a půl letech začal náhle krvácet do kotníku, lékaři odhalili, že trpí hemofilií neboli poruchou srážlivosti krve. Jak dokáže toto genetické onemocnění člověku změnit život, jaká omezení a léčbu musí pacient podstoupit? Příběh malého Matěje vypráví maminka Veronika (38 let).

Sedmiletá Julinka je na úrovni batolete. Kvůli vzácnému syndromu nechodí a nemluví

Před sedmi lety porodila Dagmar Kozáková (38 let) dvě krásné děti – dvojvaječné holčičky Štěpánku a Julinku. Bohužel dnes je mezi nimi propastný rozdíl. Zatímco Štěpánka chodí do první třídy a vyvíjí se naprosto normálně, Julinka nemluví ani neběhá. Byl u ní diagnostikován vzácný Angelmanův syndrom neboli syndrom šťastného dítěte. Pro tyto lidi je totiž typický častý úsměv.

Mají strach ze školy, tak pijí savo a řežou se žiletkou. Sebepoškozování u dětí roste

Počet dětí, které mají sebevražedné tendence, stoupá. Podle pediatrů a psychiatrů hraje velkou roli dlouhotrvající koronavirová pandemie, několik měsíců zavřené školy a strach, co se stane, až se vše vrátí do normálu. Některé děti tak před obnovením prezenční výuky pily savo nebo polykaly různé pilulky. Mladiství se v posledních týdnech či měsících stále častěji sebepoškozují, říkají lékaři a upozorňují, že podobné chování je návykové.

Děti po prodělání covidu stále končí v nemocnici. Syndromy odeznívají až za šest měsíců

Dětský zánětlivý multisystémový syndrom po prodělání nákazy koronavirem už prodělaly v Česku desítky dětí. Podle nejnovější studie, na které se podílel mezinárodní tým vědců, nejvážnější příznaky zmizí přibližně do šesti měsíců od hospitalizace. Podle přednosty Pediatrické kliniky 2. LF UK a FN Motol Jana Lebla je studie věrohodná. Sám očekával, že v květnu už děti s touto nemocí léčit nebude, ale ukazuje se, že zatím tomu tak není.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference o Regeneronu: Je tento lék na covid účinný?

V úterý proběhne tisková konference ředitele Fakultní nemocnice Motol Miloslava Ludvíka, hlavního lékárníka Petra Horáka a přednosty Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Tomáše Vymazala. Tématem odborníků bude distribuce a léčba přípravkem na COVID-19 od firmy Regeneron. Konference začíná ve 13:00 a můžete ji sledovat živě přímo v tomto článku.

reklama