CNN Prima News Fakultní nemocnice v Motole

Fakultní nemocnice v Motole

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice v Motole“

Ester Lauferová prolomila mlčení: Mluvila o posledních otcových chvílích a chystaném pohřbu

Josef Laufer zemřel v sobotu večer ve věku 84 let, nyní jeho dcera Ester poprvé od jeho skonu promluvila. V rozhovoru pro web eXtra.cz prozradila, kde byl oblíbený zpěvák a herec hospitalizován. Oznámila také, že poslední rozloučení proběhne v úzkém kruhu rodiny a blízkých přátel. Veřejnost pak bude moci dát zpěvákovi poslední sbohem v Divadle Broadway.

Nehoda na Berounsku zastavila na tři hodiny dálnici D5. Srazilo se tam několik aut

Dálnice D5 byla ve čtvrtek na kilometru 18,5 na Berounsku ve směru na Prahu zhruba tři hodiny uzavřená kvůli nehodě čtyř osobních a jednoho nákladního auta. Hasiči vyprošťovali jednoho člověka. Záchranáři měli v péči tři lidi, jeden člověk utrpěl středně těžké zranění, další lehké. Vyplývá to z informací od krajských hasičů, policie a záchranné služby. Před místem nehody se vytvořily kolony, sahají až ke 31. kilometru. Místo je zhruba od 14:15 průjezdné jedním jízdním pruhem.

Exprezidenta Zemana propustili z nemocnice do domácí péče. Hospitalizován byl od půlky března

Aktualizováno

Bývalého prezidenta Miloše Zemana dnes lékaři propustili z pražské Fakultní nemocnice Motol do domácí péče. Ředitel nemocnice Miloslav Ludvík na tiskové konferenci ve 14:00 řekl, že Zeman nemocnici opustil před několika okamžiky. Bývalý prezident byl hospitalizovaný 20 dní poté, co se mu vytvořila krevní sražena, kvůli které se mu nedokrvovala noha. Podle lékařů je ho možné stále označit za křehkého pacienta, přesto jsou s vývojem jeho zdravotního stavu spokojení.

Přes milion Čechů trpí cukrovkou. Spouštěčem u dětí může být i přehnaná čistota, říká lékařka

Zhruba 1,2 milionu Čechů trpí cukrovkou. Většina z nich diabetem 2. typu, který zapříčiňuje obezita a nezdravý životní styl. Alarmující čísla potvrdila diabetoložka Jana Lupínková ve vysílání CNN Prima NEWS. Vedle toho 1. typem diabetu v tuzemsku trpí jen pár tisíc lidí. Jeho spouštěčem by mohla být i přílišná sterilnost.

Zeman chce i přes hospitalizaci jet podpořit Pellegriniho na Slovensko. Co Pavel a Klaus?

Aktualizováno

Český exprezident Miloš Zeman chce navzdory své hospitalizaci ve FN Motol vyrazit ještě před 2. kolem voleb na sousední Slovensko, aby zde podpořil jednoho z kandidátů – předsedu Národní rady a šéfa vládní strany Hlas-SD Petera Pellegriniho. Informuje o tom deník Blesk. Další bývalá hlava státu Václav Klaus naopak CNN Prima NEWS sdělila, že se do slovenské kampaně zapojovat nebude. Stejně tak se zachová i nynější prezident Petr Pavel.

Zemanův zdravotní stav se zlepšuje, uvedli lékaři. Nemocnici ale v nejbližších dnech neopustí

Zdravotní stav bývalého prezidenta Miloše Zemana, který je od poloviny března v motolské nemocnici po prodělané operaci, zůstává stabilizovaný a pozvolna se zlepšuje. Lékaři nicméně nepředpokládají, že by devětasedmdesátiletého exprezidenta v řádu dnů propustili do domácího ošetřování. Sdělila to mluvčí nemocnice Pavlína Danková. Od pátku leží Zeman na interní klinice, kam ho lékaři přeložili z jednotky intenzivní péče (JIP) na kardiovaskulární klinice.

Zeman byl v umělém spánku, je to křehký pacient. Hrozí opakování trombózy, oznámili lékaři

Exprezident Miloš Zeman byl po hospitalizaci v pražské motolské nemocnici v umělém spánku. Oznámili to lékaři na páteční tiskové konferenci. Někdejší hlava státu zahájila rehabilitaci a je při vědomí. Podle personálu jde o křehkého pacienta, během náhlé chirurgické operace se Zemanovi musely naříznout svaly kvůli otoku. Jeho zdravotní stav nadále hodnotí jako závažný. Lékaři poznamenali, že v budoucnu hrozí opakovaná hospitalizace – i kvůli tomu, že trpí více chorobami. Délku léčby zatím nedokázali odhadnout.

Zeman už nacvičuje chůzi s chodítkem. Jeho zdravotní stav ale zůstává vážný, tvrdí lékaři

Bývalý prezident Miloš Zeman zahájil v motolské nemocnici po prodělané operaci rehabilitaci a absolvoval krátký nácvik chůze s chodítkem. Zůstává však na jednotce intenzivní péče. I když se laboratorní výsledky zlepšují, jeho stav lékařské konzilium nadále hodnotí jako závažný, uvedla ve středu Fakultní nemocnice Motol v tiskové zprávě. Jak dlouho potrvá hospitalizace, lékaři stále nechtějí odhadovat. Na konci týdne by nicméně mohl být exprezident přeložen na interní kliniku.

Zeman zůstává po operaci v nemocnici. Exprezidentovi se daří dobře, ujistil veřejnost Mynář

Bývalý prezident Miloš Zeman po čtvrteční operaci krevní sraženiny v motolské nemocnici zůstává na jednotce intenzivní péče. Jeho zdravotní stav je stále vážný, ale stabilizovaný, nezhoršil se, odpověděla mluvčí nemocnice Pavlína Danková. Zemanův zdravotní stav zhodnotí a o dalším postupu rozhodne v pondělí ráno lékařské konzilium, řekl Zemanův spolupracovník a někdejší vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.