CNN Prima News Fakultní nemocnice v Motole

Fakultní nemocnice v Motole

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice v Motole“

Chronická a neutuchající bolest ničí nemocným životy. Co proti ní může pomoci?

21. ledna 2023 23:23

Dlouhodobá a nepolevující bolest sužuje člověka po tělesné i psychické stránce a velmi negativně ovlivňuje kvalitu jeho života. Mezi nejúčinnější metody, kterými lze tento stav zmírnit, nebo dokonce i zcela odstranit, patří neuromodulační terapie, která pomohla i padesátileté Zdeňce, jež trpěla silnými bolestmi levé ruky řadu let. Při jakých problémech ji můžete využít?

6400krát jí stlačili srdce. Pobodaná žena z Novodvorské přežila díky unikátní resuscitaci

18. ledna 2023 17:28

Je to úspěch, za kterým stojí velký tým lidí, záchranářů, lékařů, sestřiček i sanitářů. Přesně tak popisují odborníci z motolské nemocnice záchranu 46leté ženy, kterou krátce před Vánoci na Novodvorské v Praze pobodal neznámý útočník. Utrpěla bodná poranění v oblasti hrudníku a břicha a přivolaní záchranáři ji museli okamžitě uvést do umělého spánku a převézt do nemocnice. Lékaři z Fakultní nemocnice v Motole teď popsali, jak její záchrana probíhala.

Zaručeně bezpečné dětské hřiště? Záruku dává značka Česká kvalita

11. ledna 2023 09:46

K denní rutině většiny rodičů s dětmi patří návštěva hřišť. Skluzavky, houpačky, prolézačky – to všechno pro malé návštěvníky znamená svět plný zábavy a dobrodružství. My dospělí ovšem musíme myslet především na jejich bezpečnost. Tu zajišťujeme dohledem a asistencí při zdolávání náročnějších atrakcí, ale také výběrem spolehlivého hřiště. Jak ho poznat? Garancí jistoty, že hřiště je nejen postavené, ale také provozované v souladu s přísnými normami a splňuje nejnáročnější podmínky je Národní program Česká kvalita, konkrétně pak značka Hřiště – Sportoviště – Tělocvična – Ověřený provoz.

Porod v oblacích. Letadlo muselo nouzově přistát v Praze, matka i dítě jsou v pořádku

30. prosince 2022 16:56

Na pražském Letišti Václava Havla v noci na pátek nouzově přistálo letadlo pravidelné linky z Birminghamu do Bukurešti. Na palubě totiž žena během letu porodila chlapečka. Maminku i dítě po přistání převzali zdravotníci a převezli do nemocnice v Motole, oba jsou v pořádku. Informovali o tom za Letiště Praha Michal Procházka a Petra Homolová ze Záchranné služby Asociace samaritánů ČR, která na ruzyňském letišti vykonává stálou lékařskou službu.

Úleva a pocit vděku. Tomášek díky solidaritě získal potřebné auto, strasti však nekončí

29. prosince 2022 14:30

O příběhu tříletého Tomáška jsme vás informovali v listopadu. Chlapec, který se narodil předčasně, trpí autismem, ADHD a psychomotorickou retardací. Největší překážkou pro něj byly cesty MHD, při kterých si často ubližoval. A i díky čtenářům CNN Prima NEWS se podařilo vybrat dostatek peněz, aby si rodina mohla pořídit osobní vůz. Maminka Jana mluví o štěstí a cítí obrovskou úlevu.

Vše o infekci, na kterou v Británii zemřelo už 15 dětí: Expert popsal příznaky i výskyt v ČR

8. prosince 2022 11:11

Streptokokové infekce patří mezi jedny z nejčastějších, se kterými se lidé setkávají. Její skupině A však ve Velké Británii za poslední dobu podlehlo již 15 dětí. Lékaři jsou v pozoru a obávají se, že obětí může přibývat. Vedoucí katedry infekčního lékařství ve Fakultní nemocnici Motol Milan Trojánek pro CNN Prima NEWS přiblížil, jak streptokoka rozpoznat a léčit. Vysvětlil také, proč dětí s touto infekcí nyní přibývá.