Na Českolipsku se utrhla pouťová atrakce. Jeden člověk skončil v nemocnici

Na náměstí v Horní Polici na Českolipsku se odpoledne utrhla pouťová atrakce se třemi pasažéry. Při pádu se zranil devětatřicetiletý muž. Záchranná služba ho letecky přepravila do liberecké nemocnice.

„Na pouťovou atrakci s labutěmi krátce před půl druhou nasedl devětatřicetiletý muž společně se sedmnáctiletým mladíkem a devítiletým chlapcem,“ uvedla pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Ivana Baláková.

Když byli zhruba ve dvoumetrové výšce, rameno atrakce se s nimi utrhlo. Nejstarší z nich měl podle ní utrpět nejvážnější zranění.

„Na místě jsme měli jednoho pacienta, který utrpěl středně těžká poranění. Byl při vědomí s posádkou na místě komunikoval,“ upřesnil mluvčí záchranky Michael Georgiev. Muže následně vrtulník transportoval do traumacentra liberecké nemocnice.

Pouť pokračuje ve svém programu

Vyšetřování policie bude trvat zřejmě několik týdnů. „Zajišťujeme potřebné stopy a podklady, které objasní příčinu události a až provedeme všechny nezbytné úkony trestního řízení, určíme právní kvalifikaci,“ řekla Baláková s tím, že si policie vyžádá znalecký posudek na technický stav stroje. „Než nám znalecké posudky doručí, trvá to řádově týdny,“ doplnila Baláková.

Pouť v Horní Polici, kde se událost stala, pokračuje ve svém programu. Baláková uvedla, že provozovatelé pouze nebudou používat poškozenou atrakci.

Tagy: