CNN Prima News nakladatelství

nakladatelství

Výpis příspěvků ke štítku „nakladatelství“

Chudé čtenářské Vánoce. Knihy zdražují. Papíru je nedostatek, ceny energií rostou

15. října 2022 06:47

Vášniví čtenáři budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Kvůli problémům na trhu s papírem a rostoucím cenám energií musí totiž nakladatelé během letošních vánočních svátků zdražovat knihy. Jejich zákazníky navíc drtí inflace, proto si mnozí možná dvakrát rozmyslí, zda nakonec nesáhnou po jiném dárku pod stromeček. Některé knihy zdražily i o 100 korun, jiné vyjdou v nižších nákladech, protože tiskárnám chybí dostatek papíru.

Knižní hit může být založen na lži. Historici zpochybnili tvrzení o udavači Anny Frankové

1. února 2022 23:40

V nedávné době v zahraničí vyšla kniha, která měla prozradit, kdo udal úkryt rodiny Anny Frankové. Publikace vzbudila velký zájem médií. Bohužel nyní vychází na povrch, že židovský notář Arnold van den Bergh, který měl úkryt Frankových prozradit, s tragédií neměl nic společného. Nizozemský nakladatel dokonce nechal pozastavit výtisk dalších kusů knih.

Nový komiksový Superman bude bisexuál. Chceme se přiblížit mladým, zní z nakladatelství

12. října 2021 17:29

Komiksový hrdina Superman bude v nové sérii příběhů vystupovat jako bisexuál. Naváže dokonce romantický vztah se svým kamarádem Jayem Nakamurou. Podrobnosti odtajnilo nakladatelství DC Comics, které letos v létě začalo vydávat sešitové pokračování příběhů známého superhrdiny. Ty nově sledují osudy syna Clarka Kenta, který převzal štafetu po svém otci.

Další šok pro královskou rodinu. Princ Harry chystá intimní zpověď o svém životě

19. července 2021 23:18

Britský princ Harry pracuje na „intimních a upřímných“ pamětech, které vyjdou ke konci příštího roku. Oznámilo to v pondělí nakladatelství Penguin Random House s tím, že půjde o „definitivní popis zkušeností, dobrodružství, ztrát a životních lekcí, které jej pomáhaly utvářet“. Harry a jeho manželka Meghan se dostali do sporu se zbytkem královské rodiny poté, co se v roce 2020 vzdali svých povinností a práv v britské monarchii a přestěhovali se do USA, kde žijí se svými dvěma dětmi.

Nenávidím muže: Francouzský úředník chtěl zakázat feministickou knihu, vyprodala se

12. září 2020 18:56

Ralph Zurmély, speciální poradce francouzského ministerstva pro rovnost žen a mužů, označil knihu Nenávidím muže od aktivistky Pauline Harmangeové za podněcování nenávisti na základě pohlaví. Následně požadoval, aby kniha nesměla vyjít a prodávat se. Docílil však toho, že se dílo okamžitě vyprodalo a nyní se čeká na jeho dotisk.