CNN Prima News nakladatelství

nakladatelství

Výpis příspěvků ke štítku „nakladatelství“

Tragická smrt šéfky nakladatelství Harryho Pottera. Při nehodě člunu ji zabil lodní šroub

Při tragické nehodě na moři zemřela Adrienne Vaughanová, šéfka americké sekce nakladatelství Bloomsbury Publishing. Jeho původní britská pobočka vydala ve Spojeném království legendární ságu o čarodějnickém učni Harrym Potterovi. Ředitelka společnosti vypadla na dovolené v Itálii ze člunu při srážce s větší výletní lodí. Vážná zranění utrpěl i její manžel, děti vyvázly v pořádku. Kapitán člunu byl podle informací italských úřadů pod vlivem drog a alkoholu.

Chudé čtenářské Vánoce. Knihy zdražují. Papíru je nedostatek, ceny energií rostou

Vášniví čtenáři budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Kvůli problémům na trhu s papírem a rostoucím cenám energií musí totiž nakladatelé během letošních vánočních svátků zdražovat knihy. Jejich zákazníky navíc drtí inflace, proto si mnozí možná dvakrát rozmyslí, zda nakonec nesáhnou po jiném dárku pod stromeček. Některé knihy zdražily i o 100 korun, jiné vyjdou v nižších nákladech, protože tiskárnám chybí dostatek papíru.

Knižní hit může být založen na lži. Historici zpochybnili tvrzení o udavači Anny Frankové

V nedávné době v zahraničí vyšla kniha, která měla prozradit, kdo udal úkryt rodiny Anny Frankové. Publikace vzbudila velký zájem médií. Bohužel nyní vychází na povrch, že židovský notář Arnold van den Bergh, který měl úkryt Frankových prozradit, s tragédií neměl nic společného. Nizozemský nakladatel dokonce nechal pozastavit výtisk dalších kusů knih.

Nový komiksový Superman bude bisexuál. Chceme se přiblížit mladým, zní z nakladatelství

Komiksový hrdina Superman bude v nové sérii příběhů vystupovat jako bisexuál. Naváže dokonce romantický vztah se svým kamarádem Jayem Nakamurou. Podrobnosti odtajnilo nakladatelství DC Comics, které letos v létě začalo vydávat sešitové pokračování příběhů známého superhrdiny. Ty nově sledují osudy syna Clarka Kenta, který převzal štafetu po svém otci.

Další šok pro královskou rodinu. Princ Harry chystá intimní zpověď o svém životě

Britský princ Harry pracuje na „intimních a upřímných“ pamětech, které vyjdou ke konci příštího roku. Oznámilo to v pondělí nakladatelství Penguin Random House s tím, že půjde o „definitivní popis zkušeností, dobrodružství, ztrát a životních lekcí, které jej pomáhaly utvářet“. Harry a jeho manželka Meghan se dostali do sporu se zbytkem královské rodiny poté, co se v roce 2020 vzdali svých povinností a práv v britské monarchii a přestěhovali se do USA, kde žijí se svými dvěma dětmi.