CNN Prima News nákupní centrum

nákupní centrum

Výpis příspěvků ke štítku „nákupní centrum“

Střelba v nákupním centru v Kodani: Mladík zabil tři lidi, další tři bojují o život

3. července 2022 19:28
Aktualizováno

Nedělní střelba v kodaňském nákupním centru má tři oběti, tři zranění jsou v kritickém stavu, oznámil šéf policie Sören Thomassen. Podezřelý 22letý muž dánské národnosti, kterého krátce po činu policie zadržela, byl obviněn z vraždy. Policie už v neděli informovala o mrtvých a zraněných, počty ale neuvedla.

Rusové zasáhli nákupní centrum v Kremenčuku. Úřady potvrdily 16 mrtvých a desítky zraněných

27. června 2022 17:59
Aktualizováno

Rusko v pondělí zaútočilo raketami na město Kremenčuk v centrální části Ukrajiny. Střely zasáhly nákupní centrum, ve kterém byla více než tisícovka civilistů. Objekt nyní hoří. „Počet obětí si nelze ani představit,“ uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Úřady potvrdily nejméně 16 mrtvých a 59 zraněných, záchranné a vyprošťovací práce stále pokračují.

Sestřička Eliška zachránila život muži po nehodě. Za zlomená žebra se omlouvám, vzkázala

8. prosince 2021 16:47

Doslova hrdinský čin má za sebou zdravotní sestra Eliška z Krajské nemocnice Liberec. Ta totiž resuscitovala staršího muže, který zkolaboval za volantem a nedopatřením způsobil autonehodu. Její záchranná mise naštěstí skončila úspěšně, nyní se řidič nachází v péči lékářů. Za jeho záchranu poděkoval sestřice jeho syn, mluvčí fotbalového klubu Jablonec Martin Bergman. K incidentu se na sociálních sítích později vyjádřila i Eliška a poděkovala všem, kteří jí byli po ruce.

PŘEHLEDNĚ: Zákaz vánočních trhů a omezení restaurací. Co dalšího vláda zpřísnila?

25. listopadu 2021 17:02

Vláda zakázala vánoční trhy a omezila otevírací dobu restaurací, od pátku musí zavírat ve 22 hodin. Také omezila počet osob na hromadných akcích, jako jsou plesy, oslavy nebo večírky, kde může nově být pouze 100 lidí. Kulturních akcí nebo sportovních utkání se může nově účastnit pouze 1 000 osob. Ve čtvrtek na tiskové konferenci to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Češi vzali obchody i trhy útokem, pravidla je netrápí. Nákupní šílenství bude pokračovat

6. prosince 2020 00:30

Od chvíle, kdy vláda oznámila, že rozvolní protikoronavirá opatření, bylo jasné, že obchody či restaurace zažijí obrovský nápor. Ještě větší přišel o víkendu. Po salonech krásy a kadeřnictvích se tak fronty tvořily i v nákupních centrech či na náměstích. Právě vánoční trhy, které se letos nesou v komornějším duchu, v sobotu přilákaly stovky až tisíce návštěvníků. Neřízené shromažďování ale může vést k opětovnému zpřísnění vládních nařízení.