Austrálií otřásl další krvavý útok. Muž byl pobodán v nákupním centru, útočník uniká

Austrálie se vzpamatovává z dalšího brutálního útoku, ke kterému došlo v neděli odpoledne v nákupním centru Highpoint na západě Melbourne. Jednoho z návštěvníků měl nožem napadnout neznámý útočník, informovala televizní stanice 9NEWS Melbourne.

K útoku mělo dojít kolem 14:30 tamního času. Neznámý útočník vytáhl nůž a bodl muže do horní části těla, uvádí zpravodajství 9NEWS Melbourne.

Přihlížející lidé měli podle deníku Daily Mail uvést, že zraněný muž klopýtal ze schodů restaurace a krvácel z břicha. Poté dorazila záchranka.

ČTĚTE TAKÉ: Masakr v Sydney. Útočník vtrhl do kostela, pobodal kněze i několik věřících

Napadený byl ve vážném, ale stabilizovaném stavu převezen do tamní nemocnice. Útočník z místa utekl, policie po něm pátrá.

Tento útok není v poslední době ojedinělý. Jen během dubna došlo v Austrálii hned k několika. Minulou sobotu v obchodním domě v Sydney zahynulo po útoku nožem šest lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Jen o dva dny později vtrhl ozbrojený muž do kostela na předměstí Wakeley a nožem pobodal kněze a několik věřících. A naposledy ve středu utíkali vyděšení rodiče se svými dětmi z nákupního centra v Melbourne poté, co mezi skupinou mladíků s mačetami vypukla krvavá rvačka.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Při útoku v Sydney zemřela i maminka malého dítěte, potomka ochránila vlastním tělem

Tagy: