reklama
CNN Prima News násilí

násilí

Výpis příspěvků ke štítku „násilí“

Běloši pronásledovali černocha, pak ho zastřelili. Vinen je i muž, který vraždu natáčel

25. listopadu 2021 08:12

Porota soudu v americkém státě Georgie ve středu uznala tři bílé muže vinnými z vraždy 25letého černocha Ahmauda Arberyho. Porotci k verdiktu nad Gregem McMichaelem, jeho synem Travisem McMichaelem a sousedem Williamem Bryanem dospěli po zhruba desetihodinovém rozhodování. Trojici hrozí doživotní vězení, poznamenala agentura AP. Muži obvinění odmítli a tvrdí, že jednali v sebeobraně.

Lidé házeli ve Vídni po policistech lahve. Proti lockdownu protestovaly početné davy

20. listopadu 2021 16:17

V centru Vídně se v sobotu na ohlášené demonstraci sešly desetitisíce odpůrců protiepidemických opatření, které svolala opoziční pravicově populistická Svobodná strana Rakouska (FPÖ). Jen dva dny před začátkem celostátní uzávěry na náměstí Hrdinů poblíž Hofburgu a v jeho okolí protestovalo bezmála 40 000 lidí, informovala agentura APA.

Expert: Osvobození střelce z Kenoshy? Nebezpečí vzroste, lidé usoudí, že mohou vše

20. listopadu 2021 11:59

Panují obavy, že se ve Spojených státech na základě zproštění viny 18letého Kyla Rittenhouse budou množit násilné případy. Verdikt poroty nepřímo říká, že je v pořádku brát věci do vlastních rukou, řekl v pořadu 360° amerikanista Jakub Lepš s tím, že řada Američanů se domnívá, že jde o průlomový verdikt. Mladík čelil obvinění z vraždy a dalších zločinů kvůli loňské střelbě na demonstracích ve městě Kenosha, v pátek však soud rozhodl, že je Rittenhouse nevinen.

Fanoušci ve varu zničili VAR. Brazílie zažila běsnění kvůli kontroverznímu ofsajdu

1. listopadu 2021 21:44

Pořádnou vřavu způsobil nedělní fotbalový zápas brazilské Série A mezi Gremiem a Palmeiras. Hosté vyhráli hlavně díky tomu, že Gremiu odepřel zásah videorozhodčího branku z 86. minuty na 2:2, a to kvůli kontroverznímu ofsajdu. Domácí fanoušci cítili křivdu, proto v úplném závěru vtrhli na hřiště, porvali se s policií a zničili systém VAR, který jim sebral gólovou radost.

Infektolog: Odpůrci očkování hrozí smrtí mně i vnoučatům. To si nedovolila ani mafie

1. listopadu 2021 06:39

Slovenští odpůrci očkování jdou až tak daleko, že hrozí smrtí i nejbližším blízkým odborníků. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká infektolog Vladimír Krčméry, který je sám častým terčem tzv. antivaxerů. Známý odborník na tropické nemoci podle svých slov zažil italskou mafii či po něm stříleli v Africe a na Haiti, ale tohle je pro něj zcela nová úroveň.

reklama