CNN Prima News násilí

násilí

Výpis příspěvků ke štítku „násilí“

Bestiální čin otřásl Plzeňskem: Muž zbil ženu a petardou ji zranil v intimních partiích

S nepopsatelnou bestialitou se setkali plzeňští policisté v případu 35letého muže, který na ubytovně v obci Kožlany zbil ženu. Jeho krutost vygradovala ve chvíli, kdy umístil do její vaginy petardu a následně ji odpálil. Ženu s velkými bolestmi převezl do Fakultní nemocnice Plzeň a před lékaři se všemožně vymlouval. Ti však zavolali policisty, kteří agresora ihned zadrželi. Podle mluvčí policistů pro oblast Plzeň-venkov Evy Červenkové došlo k zajištění pachatele přímo na místě. O případu informoval web Krimi-Plzeň.

Proč jsou muži častěji hova*a, ptala se Šípová. Istanbulská úmluva to nezmění, podotkl Jirsa

Proč jsou muži častěji hova*a? Takovou řečnickou otázku v pořadu 360° na CNN Prima NEWS položila senátorka Adéla Šípová (za Piráty). Reagovala na tvrzení senátora Zdeňka Hraby, že ženy nejsou častějším terčem domácího násilí proto, že jsou ženy, nýbrž proto, že násilník je hova*o. Senátor Tomáš Jirsa (ODS) přesto dodal, že Istanbulská úmluva je nadbytečná. S tím Šípová nesouhlasila. Podle ní je třeba se vymezit proti násilí na ženách a zvýšit prevenci.

Drama při zásahu proti domácímu násilí ve Střekově: Týraná partnerka chtěla skočit z okna

Dramatickou záchrannou akci mají za sebou ústečtí policisté. Ve čtvrti Střekov zasahovali v bytě, kde řádil agresivní násilník. Krátce po zajištění muže však došlo k nečekanému vývoji. Z okna se totiž chystala vyskočit jeho partnerka. Na poslední chvíli však ženu jeden z policistů zachytil a zachránil jí tak život. Podle dat odborníků vyjíždějí hlídky k domácímu násilí běžně a zhruba tisícovka agresorů je následně z obydlí vykázána.

KOMENTÁŘ: Duel Matoviče s Kaliňákem jako špička ledovce. Na Slovensku je předvolební válka

Nejen Slováci, ale i Češi žijí rvačkou mezi slovenským expremiérem Igorem Matovičem a bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem. Někteří se baví, jiní smutní a stydí se. O potyčce je nutné říci dvě věci. Zaprvé ošklivě ilustruje předvolební náladu u našich východních sousedů. A zadruhé, a to je ještě smutnější, jde jen o špičku ledovce. Slovenská společnost je silně rozdělená, střetů přibývá a nejen mezi politiky to vypadá na drsnou předvolební válku.

Nechutné a hanebné. Slováci i Češi ostře komentují bitku mezi Matovičem a Kaliňákem

Násilného konfliktu mezi slovenským expremiérem Igorem Matovičem a bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem si všímají nejen naši východní sousedé, ale i Češi. Střet, při kterém došlo na nadávky, pěsti i kopance, komentují například politici nebo novináři. Slováci vesměs hlásí, že chování obou zmíněných politiků je hanebné a stydí se za ně. Bývalý předseda české Poslanecké sněmovny Radek Vondráček pro CNN Prima NEWS připomněl, že sám musel řešit podobné incidenty v minulém volebním období, když byl mezi zákonodárci Lubomír Volný.

Šokující záběry z volebního boje: Slovenský expremiér Matovič se popral s bývalým ministrem

Na Slovensku probíhá velmi vyhrocená předvolební kampaň. Dokazuje to i čerstvý střet ze středečního rána před tamním Úřadem vlády. Tiskovou konferenci strany Směr-SD expremiéra Roberta Fica totiž narušil jiný bývalý předseda vlády a šéf hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič. Dorazil na místo autem s tlampači, do kterých mluvil přes mikrofon. Situaci chtěl s Matovičem řešit Ficův exministr vnitra Robert Kaliňák. Došlo na vulgární výměnu názorů, po níž následovaly pěsti doprovázené kopanci, jak ukazují záběry zveřejněné hnutím OLaNO.

Detaily napadení šestiletého chlapce v Plzni. Krvácel z hlavy a končetin, popsali strážníci

Šestiletý chlapec, kterého v pátek pozdě večer napadl v Plzni šestadvacetiletý muž, krvácel z hlavy, obličeje, rukou a nohou. Agresora zadržela hlídka městské policie. O případu v pondělí informovala Policie ČR, která muže v neděli obvinila z ublížení na zdraví a z výtržnictví. Podrobnosti ale neuvedla, popis události v úterý doplnili plzeňští strážníci.