reklama
CNN Prima News násilí

násilí

Výpis příspěvků ke štítku „násilí“

Svědectví z řádění fanoušků Anglie: Sexuální obtěžování, děti v slzách a zničené město

Vyhrožování s nožem v ruce, sexuální obtěžování a traumatické zážitky malého chlapce. Na povrch vyplývají další mrazivá svědectví z nedělního řádění anglických fotbalových fanoušků po neúspěšném finále Eura. Někteří příznivci Albionu se dokonce stydí za to, jakou jejich kolegové z tribun dělají anglickému fotbalu ve světě reklamu. Odborníci se navíc obávají, že incidenty mohou ovlivnit kandidaturu Anglie na mistrovství světa v roce 2030.

Napadený dánský fanoušek: Angličané i přes výhru zuřili, násilí jsem ale nečekal

Angličané po postupu do finále fotbalového Eura začali bujaře slavit. Neštítili se ale ani násilí. Své o tom ví Američan Lane Greene, který se svojí dánskou manželkou a malým synem sledoval zápas přímo na stadionu. Cestou do svého londýnského domova, kde žijí přes šest let, jej angličtí fanoušci dokonce napadli. Dali mu pěstí a na jeho rodinu řvali a ukazovali vulgární i obscénní gesta. Drsný zážitek se skupinou opilých a rozzuřených bijců popsal Greene v rozhovoru pro web CNN Prima NEWS.

Angličané po postupu na Euru zbili dánského fanouška. Byl u toho i malý syn

Angličané po postupu svých fotbalistů do finále Eura velmi bujaře slavili. V ulicích Londýna tekl alkohol proudem a příznivci Albionu dávali velmi hlasitě najevo svoji radost z toho, že si jejich fotbalisté po desítkách let zahrají o pohár pro evropské šampiony. Mnohde se to však neobešlo bez násilí. Skupina anglických fanoušků například napadla muže v dánském dresu přímo před jeho rodinou.

Na judo se nehodím, tušil. Pak s ním trenér nechal 27krát hodit o zem, chlapec zemřel

Z Tchaj-wanu a tamního sportovního prostředí přišla zarážející zpráva. Sedmiletý chlapec zemřel na následky zranění, které utrpěl při tréninku juda. Trenér úkoloval jiného ze svých svěřenců, aby malého zápasníka neustále házel na zem, několikrát tak učinil i sám. Dohromady začínající judista tvrdě dopadl na podlahu za jeden trénink 27krát, což zapříčinilo krvácení do mozku.

Žena, která krotí lumpy a fotbalové chuligány: Musíte si věřit, ale mít i pokoru

Fotbaloví chuligáni jsou nebezpečnou cháskou; od křiku, nadávek a házení dělbuchů občas přejdou i k ostrým rvačkám. A přece má jejich krocení v Česku na starost mezi jinými i jedna křehká dáma. Kamila Vendula Muziková Vávrová je specialistkou na ochranu měkkých cílů, její firma se nestará pouze o bezpečnost na stadionech, ale nabízí také bodyguardy a soukromé detektivy. Boj proti nepravostem má v genech, její tatínek kdysi coby uznávaný kriminalista vyšetřoval orlické vraždy.

Psychiatrička sní o střílení bělochů do hlav. Svěřila se s tím během přednášky

Každý z nás sní o něčem jiném. Někteří lidé by chtěli mít jachtu, jiní lidé zase početnou rodinu a mnozí z nás by se rádi dožili vysokého věku bez zdravotních komplikací. Americká psychiatrička Aruna Khilananiová má ale o mnoho temnější fantazie. Při přednášce na téma „psychopatický problém v mysli bělochů“ svým studentům řekla, že „sní o střílení bělochů do jejich hlav“.

reklama