CNN Prima News nemocnice

nemocnice

Výpis příspěvků ke štítku „nemocnice“

Přišli o nohy, ale nevzdávají se. Příběhy Ukrajinců, kterým válka nesebrala jen rodinu

24. května 2022 05:56

Válka jim stejně jako milionům dalších změnila život. Jenže na rozdíl od některých dalších spoluobčanů nestihli utéct do bezpečí. Agentura AP zveřejnila svědectví z ukrajinských nemocnic, kde leží pacienti s těmi nejtěžšími zraněními. Prostřednictvím svědectví tak přiblížila život těch, kteří sice boje přežili, kromě rodiny ale ztratili také možnost postavit se na vlastní nohy.

Putin je nemocný, záběry z rozhovorů jsou falešné, tvrdí zdroj z Kremlu. Kdo vládne Rusku?

23. května 2022 12:31

Zdroje z Kremlu tvrdí, že prezident Vladimir Putin je od úterý nemocný a Rusové jsou nuceni vydávat předtočené záběry z rozhovorů za aktuální. Logicky tak vyvstávají otázky, kdo by v takovém případě Rusku uprostřed války na Ukrajině vládl? Má jít o bývalého člena KGB, současného ředitele nástupnické ruské tajné služby FSB.

V Olomouci přepadl hernu a obsluhu střelil do hlavy. Skončil ve vazbě, žena bojuje o život

23. května 2022 11:48

Soud poslal do vazby dvaasedmdesátiletého recidivistu, který v pátek večer přepadl hernu v Olomouci a její pracovnici střelil pistolí do hlavy. Sedmapadesátiletá žena leží v nemocnici a její stav je kritický. Pachatele, který 48 let svého života strávil za mřížemi, zadrželi kriminalisté tři hodiny po přepadení herny na nedalekém vlakovém nádraží. Senior byl obviněn z vraždy ve stadiu pokusu. U soudu mu hrozí 15 až 20 let vězení či výjimečný trest. Novinářům to řekl vedoucí odboru obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování krajského ředitelství Jan Lisický.

PŘEHLEDNĚ: Do kterých zemí si musíte přibalit roušku a kam potřebujete negativní test?

21. května 2022 08:43

Evropa se díky zlepšující se covidové situaci stále více otevírá turistům. Řada států nepožaduje po cestujících žádné covid pasy, přesto nadále zůstávají některé oblíbené destinace, kde budete očkovací certifikát či negativní test potřebovat. V některých státech zase budete muset znovu vytáhnout roušky či respirátory.