reklama
CNN Prima News Nizozemsko

Nizozemsko

Výpis příspěvků ke štítku „Nizozemsko“

Bojoval až do konce, ale prohrál. V Nizozemsku zemřel postřelený novinář, rodina truchlí

V Nizozemsku zemřel známý novinář Peter de Vries, podle rodiny podlehl střelným zraněním z minulého týdne. De Vries se proslavil svými reportážemi o nizozemském kriminálním podsvětí a v minulosti opakovaně čelil kvůli některým kauzám výhrůžkám, napsala dnes agentura Reuters. Minulé úterý jej postřelili na ulici krátce po jeho pravidelném vystoupení v televizi. Čin tehdy odsoudili politici z Nizozemska i z dalších evropských zemí. Policie drží ve vazbě dva podezřelé.

Vyšetřoval organizovaný zločin. Známého novináře v Amsterdamu někdo postřelil

Aktualizováno

Na ulici v Amsterdamu v úterý někdo postřelil známého novináře Petera R. de Vriese, který se už několik desetiletí věnuje kriminálním kauzám. Zprávu nizozemských médií večer potvrdila místní policie, podle níž byl 64letý žurnalista hospitalizován ve vážném stavu. Agentura Reuters uvádí, že de Vries v minulosti opakovaně čelil výhrůžkám od kriminálního podsvětí.

Dánský kouč: Fantastičtí Češi, radši bych Nizozemce. Jsou to válečníci, zní naopak z Česka

Trenér dánských fotbalistů Kasper Hjulmand by v sobotním čtvrtfinále mistrovství Evropy v Baku raději hrál s Nizozemskem než s českým týmem. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého na něj udělali nejen nedělní výhrou 2:0 nad „Oranjes“ velký dojem. Seveřané podle něj na turnaji poprvé potkají soupeře, který se jeho týmu vyrovná v intenzitě hry. Těžkou a vyrovnanou bitvu očekávají i čeští odborníci.

Průměrní, ale srdnatí Češi vymazali naše hvězdy. Nizozemská média píší o potupě a tvrdě kritizují

Obrovská vlna kritiky se z médií valí na nizozemskou reprezentaci. Poté, co Češi v neděli v Budapešti přehráli Oranjes bez větších problémů 2:0, píší nizozemské weby o absolutním selhání a propadu nizozemského fotbalu. Nit nezůstala suchá hlavně na kapitánovi Wijnaldumovi a trenéru De Boerovi. Naopak řada médií chválí srdnatý výkon Čechů, kteří úplně vymazali ze hry největší nizozemské hvězdy.

Holoubek: Sebevědomí Nizozemce zabilo, nečekali prohru. My jsme si prošli vším

Česká reprezentace ukázala, že umí být týmová. Díky tomu v neděli čeští fotbalisté předvedli perfektní výkon, shodli se fotbalový trenér David Holoubek a mentální kouč Marian Jelínek v pořadu Co Čech, to trenér! Naopak nizozemští hráči do zápasu vstoupili s arogancí – a na to také doplatili. Ve vysílání CNN Prima NEWS trenéři zhodnotili i autentickou atmosféru na maďarském stadionu.

reklama