reklama
CNN Prima News Nizozemsko

Nizozemsko

Výpis příspěvků ke štítku „Nizozemsko“

Děsivé chvíle uprostřed euforie. Fanoušci bouřlivě skákali, až pod nimi spadla tribuna

18. října 2021 13:42

Nizozemský fotbalový tým Vitesse Arnhem vybojoval tři body na hřišti Nijmegenu. To přímo na stadionu potěšilo několik stovek fanoušků, kteří vážili cestu na utkání „venku“. Sami hráči šli po zápase se svým táborem oslavit vítězství klasickou děkovačkou – skákalo se na trávníku i v hostujícím sektoru. Euforie na chvíli ustala ve chvíli, kdy tribuna nevydržela nápor a propadla se. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Největší výsadková operace měla urychlit konec druhé světové války. Skončila debaklem

17. září 2021 06:19

Byla to ambiciózní operace, která měla urychlit konec druhé světové války. Po sérii úspěchů v Normandii už spojenečtí velitelé přemýšleli, jak co nejrychleji porazit třetí říši. Proto odstartovali největší výsadek ve vojenské historii, který měl v okupovaném Nizozemsku vytvořit koridory pro pozemní armádu až do Berlína. Tehdy ale Spojenci netušili, že hluboko za nepřátelskou linií odpočívají elitní německé oddíly. Nákladná operace Market Garden skončila pro Spojence velkým debaklem.

Změna cestovatelské mapy: Z Nizozemska, Norska nebo Slovinska se zpřísní návrat do ČR

3. září 2021 18:05

Od pondělí se zpřísní návrat do České republiky z Nizozemska, Norska, Slovinska a San Marina. Ale jen pro neočkované cestovatele. Na takzvané mapě cestovatele se země přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Jednodušší bude naopak návrat z Azorských ostrovů. O změně informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Auta ze zaplavené Evropy míří na český trh. Mohou být životu nebezpečná, varují odborníci

21. července 2021 13:26

Na český trh nejspíše zamíří tisíce aut, která pocházejí z německých, belgických či nizozemských regionů zasažených povodněmi. Informuje o tom tuzemská síť autobazarů AAA Auto, jež před koupí těchto vozů důrazně varuje. Auta, která zaplavila voda, jsou totiž náchylná k poruchám a mnohdy mohou být až životu nebezpečná.

reklama