CNN Prima News Nizozemsko

Nizozemsko

Výpis příspěvků ke štítku „Nizozemsko“

Česká iniciativa nákupu munice pro Kyjev slaví úspěch. Nizozemsko přidá 100 milionů eur

K české iniciativě nákupu dělostřelecké munice pro Ukrajinu ze zemí mimo Evropskou unii by se podle odhadů premiéra Petra Fialy (ODS) mohlo připojit až 15 států. Nizozemský premiér Mark Rutte oznámil, že jeho země přispěje 100 miliony eur (asi 2,5 miliardy korun). Vedle toho svoji podporu ohlásila také Francie. Prezident Emmanuel Macron navíc ohlásil vznik koalice pro dodávky raket napadenému státu.

V centru Haagu se střetly dvě znepřátelené skupiny, hořely policejní vozy či autobus

Aktualizováno

Centrum nizozemského Haagu zachvátily v sobotu večer pouliční nepokoje. V ulicích nizozemské metropole došlo k otevřenému střetu mezi dvěma znepřátelenými skupinami. Starosta Jan van Zanen vyhlásil nouzový stav pro oblast bojů a vedení města tento prostor v okruhu 500 metrů uzavřelo. Zasahující policisté použili i slzný plyn, některé jejich vozy hořely. Podle webu RTL Nieuws mělo jít o konflikt mezi skupinami Eritrejců, které odlišuje názor na vládu v domovské zemi. Nepokoje se v noci na neděli podařilo zažehnat.

Masová migrace Evropě nepomůže. Zničí náš sociální stát, náklady jsou obrovské, varuje analýza

Masová migrace do Evropy zlikviduje sociální stát v podobě, na kterou jsou lidé na starém kontinentu zvyklí, píše deník Bild s odvolání na výsledky analýzy vědců z Nizozemska pod vedením Gerrita Kreffera. Své tvrzení dokládají statistikami o ročních nákladech na jednoho uprchlíka, ale i o ziscích, které migrant dané země přináší.

České kamiony kralují Dakaru: Macík po vyhrané etapě celkově vede, Loprais je druhý

Martin Macík vyhrál dvoudenní 6. etapu Rallye Dakar a dostal se do čela kategorie kamionů. Mezi automobily zajel šestý čas Martin Prokop, který je nově v průběžném pořadí sedmý. Nejlepší český motocyklista Martin Michek si naopak podle zatím neoficiálních výsledků mírně pohoršil a klesl na 11. pozici. Novým lídrem kategorie automobilů je Španěl Carlos Sainz, mezi motorkáři se na první místo posunul Ricky Brabec z USA.

Západ tvrdě udeřil na povstalce v Jemenu. Útoky na lodě nebudeme tolerovat, vzkázal Biden

Spojené státy nebudou jemenským povstalcům Hútíům tolerovat útoky na nákladní lodě v Rudém moři, řekl americký prezident Joe Biden. Americká armáda společně s Británií a s podporou Austrálie, Bahrajnu, Kanady a Nizozemska úspěšně podnikla útoky proti různým hútíjským cílům, uvedl také šéf Bílého domu. Britský premiér Rishi Sunak řekl, že britské letectvo provádí cílené údery proti vojenským zařízením Hútíů.