CNN Prima News Nizozemsko

Nizozemsko

Výpis příspěvků ke štítku „Nizozemsko“

Kapitáni s duhovou páskou nenastoupí. Evropské týmy ustoupily nařízení FIFA

21. listopadu 2022 10:35
Aktualizováno

Ani jeden z kapitánů evropských týmů nakonec nebude hrát na fotbalovém mistrovství světa v Kataru s duhovou páskou. FIFA totiž varovala, že tito hráči by vzhledem k postojům hostitele dostali za své jednání při utkání žlutou kartu. Toto nařízení nejdříve chtěl ignorovat například kapitán anglického výběru Harry Kane. Vicemistři Evropy ale svůj postoj změnili. Anglie odehraje svůj první zápas na šampionátu již v pondělí ve 14 hodin. Jejím soupeřem bude Írán.

Ukrajinci hlásí další úspěch. Sestřelili 11 kamikaze dronů a odrazili 14 útoků

5. listopadu 2022 07:41

Ukrajinské síly zaznamenaly na bojišti další úspěch. Podle ukrajinského generálního štábu bylo sestřeleno 11 kamikaze dronů Shahed 136 a odraženo 14 útoků v Luhanské a Doněcké oblasti. Rusové utrpěli velké ztráty na jihu Ukrajiny, píše The Kyiv Indepedent. Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že střet Ruska s ukrajinským „neonacistickým režimem“ byl nevyhnutelný. Ukrajinci jsou podle něj obětí podněcování nenávisti vůči Rusům.

Extáze, LSD, kokain. Mladík nakupoval drogy na darknetu, pak je prodával dál

2. listopadu 2022 12:47

Policie od minulého týdne šetří případ mladíka z Jičínska. Ten se možná inspiroval populárním seriálem o narkobaronovi, který operoval ze svého dětského pokojíčku. Mladík totiž postupoval skoro stejně. Drogy nakupoval přes takzvaný darknet a nechal si je doručovat poštou. I když postupoval velmi opatrně, policisté na něj stejně přišli.

Králík v oprátce či slepice v koncentráku. Češi vystavují fotky, které Poláci odmítli

25. října 2022 07:14

Šokující záběry týraných slepic, hovězího dobytka a dalších zvířat vyvolávají otázku, zda člověk musí jíst maso. Na stěnách ostravského Domu umění visí snímky čtyřiceti světových fotoreportérů a promítá se film Svědectví, ve kterém režisér Lukáš Vincour líčí utrpení a mučení zvířat v českých hospodářských chovech. „Jsem potěšen i překvapen,“ chválí Vincour postoj galerie, která výstavu s názvem Hidden (Skrytý) zaštítila. Polské státní galerie totiž projekt odmítly.

Nová éra obrany Ukrajiny. Západní protivzdušné systémy jsou výraznou posilou, míní analytik

20. října 2022 14:29

Zběsilé bombardování ukrajinských měst z posledních dnů by se Rusku mohlo pořádně vymstít. Ukrajina již obdržela od západních spojenců nové moderní systémy protivzdušné obrany, další kusy jsou na cestě. Podle vojenského analytika Lukáše Visingra by nové zbraně měly pro ukrajinskou vzdušnou obranu znamenat výrazné posílení.