CNN Prima News Nový Zéland

Nový Zéland

Výpis příspěvků ke štítku „Nový Zéland“

Čekají české zemědělce krušné časy? Do Evropy by se mohlo dovážet mléko z Indie

Do Evropy míří levnější potraviny z celého světa, což není dobrá zpráva pro české zemědělce. A nejde jen o ukrajinskou pšenici nebo drůbeží maso. Další na řadě může být mléko. Po dohodě o volném obchodu s Novým Zélandem připravuje Brusel podobnou s Indií. Ta je přitom největším světovým výrobcem mléka a jeho produkci zvyšuje nejrychleji ze všech zemí.

Vzkaz opozici od Čechů ze zahraničí: Ostuda, obstrukce vám zúčtujeme ve volbách. Poštou

Rekordní řečnění a výsledek až po šesti dnech jednání. Boj o korespondenční volbu zprostředkovaně sledovali i Češi v zahraničí, kterých se hlasování poštou týká především. Ačkoliv mohou být rádi, že jsou o krok blíže, nadšení nejsou ani náhodou. „To, co předvedla opozice, byla ostuda. Mám pro ni vzkaz: Vaše zdržování vám zúčtujeme ve volbách, až korespondenční volba zcela projde,“ řekl z Indonésie český programátor Pavel Martin. Jiný „pracovník na dálku“ si na adresu české politiky vyloženě „odplivl“. „Přesně kvůli nim jsem odletěl z ČR. Jsem rád, že je česká politika daleko ode mě,“ řekl CNN Prima NEWS Jan Perný, který žije na Filipínách.

Prvenství mezi státy i „cestování v čase“. Kiribati slaví nový rok díky zdánlivé anomálii map

Ačkoliv Češi na příchod roku 2024 teprve čekají, tichomořské ostrovní skupiny Samoa a Kiribati již příchod nového roku oslavují. Při pohledu do map však mnohé může zaskočit, jakým způsobem je vedená mezinárodní datová linie, která ostrovy Kiribati „obchází“. Jak je to s určením začátku nového roku a proč mohou lidé zdánlivě „cestovat v čase“?

Tři lidé zemřeli při střelbě v Aucklandu. Masakr narušil mistrovství světa v ženském fotbale

Aktualizováno

Při střelbě v největším městě na Novém Zélandu Aucklandu zahynuli ve čtvrtek tři lidé a pět dalších utrpělo zranění. Mezi mrtvými je i střelec, informovala policie. Podle novozélandského premiéra Chrise Hipkinse střelba nepředstavovala hrozbu pro národní bezpečnost. Mistrovství světa fotbalistek, které ve čtvrtek v Aucklandu začalo, se může uskutečnit podle plánu, dodal premiér.

Konec nadějí. Policie na Novém Zélandu objevila tělo, pravděpodobně jde o ztraceného Čecha

Policie na Novém Zélandu objevila při pátrání po pohřešovaném českém turistovi mrtvé tělo a domnívá se, že jde o ztraceného 46letého Čecha. Ve čtvrtek o tom napsal deník New Zealand Herald. Záchranáři spustili pátrací akci ve složitém terénu v horách na novozélandském Jižním ostrově v úterý. Policie zatím neprovedla formální identifikaci a není jasné, co bylo příčinou úmrtí.