CNN Prima News oběť

oběť

Výpis příspěvků ke štítku „oběť“

Blikající majáky i minuta ticha: Evropa si připomíná den obětí. Jak funguje pomoc v Česku?

Číslo 4 200 – počet obětí trestných činů, s nimiž Probační a mediační služba navázala spolupráci v roce 2023. Mezi ně se řadí jak dospělí, tak senioři či děti. Požádat o pomoc přitom může každý, kdo se obětí cítí být, a to v kterémkoli ze 74 středisek napříč republikou. U příležitosti Evropského dne obětí trestných činů, který každoročně připadá na 22. února, služba společně s policií projeví těmto lidem úctu minutou ticha. Ve 12:00 se navíc před policejními služebnami po celé republice rozsvítí majáky, které symbolicky přinášejí světlo, naději a blížící se pomoc.

Naděje zhasly: Unesenou Němku, jež měla být v Gaze, radikálové sťali. Našla se její lebka

Naděje, že Němka Shani Louková žije, se rozplynuly. Izraelský prezident Jichhak Herzog v pondělí potvrdil, že se našla její lebka. Mladé ženě měli radikálové useknout hlavu, uvedl. Členy uskupení Hamás, kteří 7. října rozpoutali na izraelsko-palestinské hranici peklo, označil představitel židovského státu za „barbarské a sadistické bestie“. O úmrtí Loukové se Herzog zmínil v rozhovoru pro německý deník Bild.

Čech na Ukrajině: Někteří vojáci nad mrtvolami i zvrací. Rusy v Bachmutu vypráskáme jako psy

Pokud Rusové obsadí Bachmut, vypráskáme je odtamtud jako prašivé psy. Pomstíme naše kluky, řekl česko-ukrajinský bojovník „Matouš“ v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Jedním dechem přiznal, že nezná současnou situaci ve válkou zmítaném městě, jelikož v Záporoží se jemu i dalším vojákům prohání hlavou další starosti. Redakci popsal tíživou situaci na jihovýchodní frontě, kde obě strany utrpěly velké ztráty. „Ti, co nejsou zvyklí sbírat kusy těl, se vyzvrací a jsou pak v pohodě,“ dodal cynicky.

Budoucnost lanovky na Ještěd je po nehodě nejistá. Lidé bojují za její výjimečnou podobu

Vraťte lanovce na Ještěd její původní podobu, žádá petice, kterou už v Liberci podepsaly stovky lidí. Lanovka nejezdí od tragické nehody z podzimu 2021, kdy se jedna z kabinek zřítila. Na místě tehdy zahynul průvodčí. Vyšetřování příčin dosud není u konce, už teď se ale tvoří plány na novou lanovku. A právě její možná podoba budí vášně.