reklama
CNN Prima News oceán

oceán

Výpis příspěvků ke štítku „oceán“

S kapitánem Titaniku se ve snech hádám, přiznává autor knihy o slavné tragédii

Před 110 lety byl na vodu spuštěn Titanic. Gigantická loď, která ztroskotala hned při své první plavbě. Při katastrofě z dubna 1912 zemřelo 1500 lidí, neštěstí tehdy šokovalo celý svět. Publicista Václav Králíček napsal o tragédii, která se stala symbolem celé doby, úspěšnou knihu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že v příběhu o Titaniku dodnes věříme mnoha nesmyslům.

Nový Zéland zasáhla zemětřesení. Úřady zrušily příkaz k evakuaci, tsunami už nehrozí

Aktualizováno

Nový Zéland zasáhla silná zemětřesení. Podle předběžných údajů dosáhly postupně hodnot 6,9 a 7,3 a poslední 8,1 stupně Richterovy škály. Novozélanďané se obávali, že zemětřesení mohla vyvolat vlnu tsunami, která by souostrovní stát mohla zasáhnout. Řada lidí opustila pobřežní oblasti a vydala se na vyvýšená místa. Úřady ale v pátek příkaz k evakuaci na východním pobřeží Severního ostrova zrušily s tím, že tsunami už nehrozí.

Čech našel majitele funkční kamery, kterou po devíti letech vyplavilo moře

Sociální sítě opět dokázaly svou sílu. Před necelými devíti lety v Biskajském zálivu spláchla vlna kameru z paddleboardu jednoho Francouze. Zařízení ale našel na pobřeží Čech, který byl opravdu odhodlaný ji vrátit původnímu majiteli. Díky společnému úsilí nadšených uživatelů sociálních sítí se už druhý den po nálezu Čech s Francouzem domlouvali, jak si ztracenou kameru předají. O příběhu informovala i francouzská média.

Legendární kapitán Konkolski: Oceánu neporučíte. Mohu být rád, že tu ještě jsem

Byl prvním Čechem, který obeplul zeměkouli. Na vlastnoručně vyrobené jachtě Niké mu k tomu v roce 1975 stačilo 342 dnů. Richard Konkolski je nejslavnějším zdejším mořeplavcem, povídání s ním zahajuje seriál rozhovorů s úspěšnými českými cestovateli, kteří v době pandemické izolace a zavřených hranic vypráví pro CNN Prima NEWS o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

reklama