CNN Prima News oceán

oceán

Výpis příspěvků ke štítku „oceán“

Dva útoky žraloka v jeden den. Ženu pokousal před zraky vnuka, potřebovala stovky stehů

19. srpna 2022 15:05

Dva útoky žraloků na člověka během jediného dne se odehrály poblíž pláže Myrtle Beach v Jižní Karolíně v USA. Karren Sitesová z Pittsburghu utrpěla velmi závažné poranění paže, než se jí podařilo mořského dravce odehnat. Nyní se ze svých zranění zotavuje. Okolnosti druhého útoku nejsou zatím známé. Není ani jasné, zda je má na svědomí stejné zvíře.

Žraločí superdálnice v ohrožení. Odborníci se snaží zachránit unikátní korálový útes

30. července 2022 22:19

Téměř tisíc kilometrů dlouhý Mezoamerický korálový útes v oblasti Střední Ameriky byl odjakživa domovem obrovské populace žraloků, želv a rejnoků. Teď mu však hrozí velké nebezpečí, a to nejen kvůli nadměrnému rybolovu. Nezisková organizace MarAlliance se rozhodla zachránit podvodní faunu a problém netradiční cestou vyřešit.

Jeden z největších ledovců v Antarktidě by se mohl brzy rozpadnout. Hrozí rychlé tání

14. prosince 2021 07:53

Plovoucí část jednoho z největších ledovců v Antarktidě nazvaného Thwaites by se mohla v příštích pěti až deseti letech „rozpadnout jako čelní sklo od auta“. Varují před tím američtí a britští vědci, kteří ledovec o velikosti Floridy dlouhodobě studují. V takovém případě by mohly dosud bezpečně zadržované pevninské části ledovce ztratit svou oporu a začít sklouzávat do oceánu, čímž by zrychlilo zvyšování celosvětové hladiny moří.

OBRAZEM: Rus tahá z moře podivné stvůry. Jedna z vylovených ryb připomíná cheeseburger

4. prosince 2021 14:06

Ruský rybář Roman Fedorcov se na sociálních sítích stává velmi populární osobou. Prezentuje tam totiž své úlovky, které leckoho ohromí. Ne svojí velikostí a váhou, ale mnohdy děsivým či absurdním vzhledem. Příspěvky mořského „lovce“ ukazují, jak bohatým a stále ještě poměrně neprobádaným světem je život pod hladinou.

Fascinující pohled. Přes 50 milionů krabů migruje do oceánu, lidé jim staví mosty

18. listopadu 2021 10:10

Pro některé noční můra, na australském Vánočním ostrově každoročně fascinující podívaná. Pravidelně se miliony krabů červených vydávají z džungle do oceánu, aby se mohli rozmnožit. Jejich migrace kříží velmi často cestu lidem, a tak ochránci každoročně staví speciální mosty a bariéry, aby se co největší počet korýšů dostal k vytouženému cíli. Místní turistům radí, aby se do záplavy tvorů s klepety postavili a užívali si jedinečnou podívanou.