reklama

oheň

Výpis příspěvků ke štítku „oheň“

Rozsáhlý požár na Hodonínsku se stále nepodařilo zcela uhasit. Na místě je 50 hasičů

6. října 2021 12:47

Hasiči likvidovali v noci z úterý na středu požár lesa u Bzence na Hodonínsku, který zkomplikoval vítr. Požár zasáhl asi deset hektarů, vznikla škoda 400 tisíc korun. Uvedl to mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj je nyní požár pod kontrolou a hasiči ho dohašují. Stále je však na místě až 55 hasičů, informovali požárníci na Twitteru.

Sopka na Kanárech dál chrlí lávu. Dvacet domů sežehl oheň, úřady evakuovaly 5000 lidí

20. září 2021 10:19

Na španělském ostrově La Palma na Kanárských ostrovech evakuovali kvůli nedělní erupci sopky Cumbre Vieja na pět tisíc lidí. Oběti ani zranění nejsou hlášeni, zničena byla asi dvacítka domů. Sopka stále chrlí lávu a během 48 hodin by se mělo vědět, jak dlouho bude ještě erupce trvat, uvedla televize RTVE s odvoláním na předsedu regionální vlády Ángela Víctora Torrese.

VIDEO ničivého výbuchu v Koryčanech: Obří rána, pak hasiče pohltily plameny a dým

15. září 2021 19:34

Redakce CNN Prima NEWS má k dispozici záběry středečního výbuchu rodinného domu v Koryčanech ve Zlínském kraji. Na videu je vidět, jak dům explodoval, začaly z něj šlehat plameny, vyvalil se hustý dým a létaly trosky. Při tragické události zemřeli dva dobrovolní hasiči, kteří na místo přijeli kvůli úniku plynu. Další čtyři lidé jsou podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zranění.

Na odpočinek není čas. Oheň se rychle šíří, tvrdí velitel českých hasičů v Řecku

11. srpna 2021 17:03

„Omlouvám se, nad námi právě operuje vzdušná podpora,“ reaguje po výpadku spojení velitel českých hasičů Richard Franc. V Řecku jeho jednotka pomáhá v boji s ničivými požáry. Na spálenou zemi jsou zvyklí, ale tamní podmínky jsou jiné. Extrémní. Vysoké teploty i nevyzpytatelný vítr komplikují hasičům práci. Na odpočinek není čas, protože oheň se stále rychle šíří.

reklama