oheň

Výpis příspěvků ke štítku „oheň“

Mohutný požár v Praseku. Dál hoří hala s tisíci balíků slámy, hasiči nesmí dovnitř

Hasiči stále zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly v zemědělském objektu v Praseku na Královéhradecku. Oheň kromě objektu zasáhl kolem 3 500 balíků uskladněné slámy a ohrožoval i zhruba 80 býků ustájených v druhé části objektu. Zvířata se naštěstí podařilo včas vyvést ven, stejně jako i vyjet s uskladněnou zemědělskou technikou. Škoda se odhaduje na miliony.

OBRAZEM: Ohnivé peklo v Kalifornii. Plameny šíří silný vítr, hasiči evakuovali tisíce lidí

Suchou venkovskou oblast jihovýchodně od Los Angeles zachvátily v pondělí plameny, které šíří silný vítr. Do úterního dopoledne sežehly plochu o rozloze zhruba pěti kilometrů čtverečních. Hasiči vydali příkaz k evakuaci téměř čtyř tisíc lidí a 1 139 domovů. Evakuace hrozí dalším 500 domovů. Zranění zatím nejsou hlášena, informovala o tom americká média.

Deset let od hrůzné smrti mladíků na turbíně: Nebylo úniku, pak přišlo „poslední objetí“

Měla to být běžná údržba několika turbín nizozemské větrné farmy. Dva strojaři se však domů nikdy nevrátili. Teprve 19letého mladíka spolu s jeho o dva roky starším kolegou na vrcholu turbíny uvěznil požár, který vznikl ve strojovně. Ve výšce 67 metrů nad zemí jim hasiči nemohli pomoci. To si patrně uvědomili i chlapci. „Poslední objetí“ je název fotografie, jež byla pořízena před jejich smrtí. K tragédii, kterou zachycuje emotivní snímek, došlo přesně před deseti lety.

Tragické zřícení rogala v Nymburku: Kluzák začal hořet, v troskách zahynuli dva muži

V Nymburku spadlo během sobotního odpoledne rogalo a začalo hořet. Nehodu nepřežili dva muži. Jejich těla našli záchranáři v troskách stroje. Mluvčí středočeských policistů Michaela Richterová uvedla, že příčinu a okolnosti tragédie budou kriminalisté zjišťovat spolu s odborníky pro vyšetřování leteckých nehod. Podle informací redakce CNN Prima NEWS měl stroji začít vynechávat motor, pilot se proto pokusil o návrat na nymburské letiště, odkud stroj původně vzlétl.

Plameny ho neodradily. Roman popsal, jak otřesený zachránil lidi z hořícího vlaku v Olomouci

Pohotovou reakcí zachránil vlakvedoucí Roman Juřena život cestujícím z osobního vlaku, do kterého v úterý ráno narazil v Olomouci kamion. Podařilo se mu včas zprůchodnit východ z prvního vagonu, který se po nárazu ocitl v plamenech. Lidé tak rychle mohli přejít do druhého vozu a poté ven. Podle zasahujících hasičů by se lidé bez jeho rychlé pomoci z hořícího vlaku včas do bezpečí nedostali.

Zabili jim psa, podpálili dům i auta. Britsko-izraelská rodina zažila teror i s miminkem

Dlouhých devět hodin čekala britsko-izraelská rodina na záchranu. Manželé Aimee s Urielem a jejich teprve desetidenní syn Kai se před vražedným řáděním ozbrojenců z Hamásu ukryli v bezpečné místnosti, kterou v této oblasti má každá novostavba, tu však pohltil kouř. Natisknutí u okna se báli vyjít ven, očekávali rozsudek smrti. Po vysvobození zjistili, že jim teroristé vypálili domov, auta a zavraždili milovaného psa. Na rozdíl od britsko-německého páru, který byl v Izraeli na dovolené, však měli štěstí. Přežili.

Oxfordem otřásla mohutná exploze. Blesk zasáhl zásobník bioplynu, zasahují desítky hasičů

Britským Oxfordem otřásl v pondělí večer hlasitý výbuch. Videa sdílená na sociálních sítích ukazují, jak obrovské plameny osvětlily noční oblohu. Na místě zasahuje 40 hasičů se šesti vozy. Výbuch způsobil blesk, který zasáhl zásobník bioplynu na místní skládce, uvedla policie. Při incidentu podle dostupných informací nebyl nikdo zraněn, napsala agentura Reuters.

Záběry ukrajinského úderu. Okupant se snažil vyprostit z hořícího ruského vozidla

Ukrajinská 72. mechanizovaná brigáda dává ruské armádě pořádně zabrat na jedné z logistických cest v Doněcké oblasti, zřejmě v blízkosti Vuhledaru. Ukrajinci v této lokaci za poslední dobu zdemolovali již několik nepřátelských vozidel. V posledním případě k tomu využili sebevražedný dron. Kyjev si neodpustil ironickou poznámku adresovanou okupantům. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Natálka popálená na táboře roky čeká na odškodné. Za sebou má transplantace a 26 narkóz

Rodina popálené Natálky Černé ani po čtyřech letech nedostala ani korunu odškodného, které měla na základě soudního verdiktu zaplatit vedoucí příměstského tábora Martina Skočilová. Žena totiž ihned po vyhlášení rozsudku vyhlásila osobní bankrot, sdělil redakci CNN Prima NEWS otec dívenky Václav Černý. Podle rozsudku měla žena zaplatit rodičům popálené dívky 2,6 milionu korun.