CNN Prima News Ontario

Ontario

Výpis příspěvků ke štítku „Ontario“

Julia se probudila a řvala bolestí, hnily jí nohy. Nechoďte spát opilí, varuje po operaci

2. dubna 2023 11:57

Šestatřicetiletá Julia Andersonová v kanadském Ontariu v opilosti usnula po večeru s přáteli. Zůstala ležet v nepřirozené pozici, při níž si zablokovala průchod krve do nohou. Informuje o tom britský web The Mirror. Ženu probudila až neuvěřitelná bolest, následně došla ke strašlivému zjištění. Během noci jí začaly hnít nohy.

Jsou jen dvě pohlaví, prohlásil student a škola ho vyloučila. Po návratu ho zatkla policie

12. února 2023 20:33

Pohlaví jsou jen dvě, prohlašoval student a protestoval proti přítomnosti biologických mužů na dívčích toaletách. Středoškoláka z kanadského města Renfew následně dokonce zadržela policie, když se pokoušel účastnit výuky, kam měl od vedení školy zákaz chodit. Podle ředitele St. Joseph’s Catholic High School by pobyt mladíka s dalšími studenty v jedné třídě mohl mít negativní vliv na zdraví jeho spolužáků. Mladík tvrdí, že pouze vyjadřuje své náboženské přesvědčení a školu osočil z diskriminace.

Kamioňáky nazývá nacisty a chce stanné právo. Na Trudeaua se kvůli protestům valí kritika

15. února 2022 16:56

Kanadský premiér Justin Trudeau v pondělí poprvé využil zákon o nouzovém stavu (Emergencies Act), který dává vládě široké pravomoci pro potlačení vlny dopravních blokád. Vláda například oznámila záměr odstřihnout demonstranty od zdrojů peněz. Podle některých kritiků už ale Trudeau zašel příliš daleko a v Kanadě prakticky vyhlašuje stanné právo.

Za protesty proti opatřením vězení, hrozí kanadská provincie. Vyhlásila nouzový stav

11. února 2022 18:17

V kanadské provincii Ontario byl vyhlášen nouzový stav. Nikoliv ovšem kvůli pandemické situaci – místní premiér Doug Ford chce tímto krokem zakročit proti demonstrantům, kteří už druhým týdnem blokují důležité dopravní a obchodní tepny mezi Kanadou a USA. Protestujícím proti covidovým opatřením nyní hrozí tvrdé sankce, pokud neukončí „ilegální okupace“, například rok vězení či vysoké pokuty.

Řidička se propadla v zamrzlé řece. Pak si dělala selfie na potápějícím se automobilu

21. ledna 2022 06:31

Netradiční způsob zábavy si našla mladá Kanaďanka z Ontaria. Namísto nedělního sezení u televize se rozhodla se svým automobilem driftovat po zamrzlé řece Rideau. Dobrodružná jízda ale netrvala dlouho, jelikož žena vjela na tenký led a propadla se do vody. Hrozba smrti ani ztráta vozidla ji však nerozhodily. Vylezla na potápějící auto a začala si dělat selfie. Událost zachytila bezpečností kamera.

Mami, nechci umřít. Dvacetiletá učitelka mateřské školy prohrála boj s covidem

25. září 2021 06:13

Mami, já nechci umřít. Tak zněla poslední slova dvacetileté Cleo Shepherdové, která řekla své matce krátce předtím, než ji lékaři uvedli do umělého spánku. Dívka měla těžký průběh covidu. Nejdříve jí selhaly ledviny, později srdce. Z kómatu se už Shepherdová bohužel neprobudila. Její blízcí založili veřejnou sbírku. Vybrané peníze poslouží na pohřeb mladé ženy.

Školy v Kanadě pálily nevhodné knihy. Asterix a Tintin škodí domorodcům, tvrdí aktivisté

9. září 2021 15:46

Pálení „nevhodných“ knih není zdaleka minulostí. Dokazují to snahy několika kanadských škol, které se tímto způsobem rozhodly zničit publikace údajně stereotypně vykreslující původní obyvatelstvo. Na hranici skončily například populární komiksy o Asterixovi a Obelixovi nebo Tintinova dobrodružství. Navíc vyšlo najevo, že iniciátorka celého projektu nemá navzdory svým tvrzením žádné domorodé předky. Autory literárních děl ničení publikací zaskočilo.