CNN Prima News operátor

operátor

Výpis příspěvků ke štítku „operátor“

Od žertů k rozbité lebce. Skupina výrostků surově zbila kamaráda, zachránila ho obsluha kamer

31. března 2023 14:59

K dramatické záchraně vyjížděli začátkem března strážníci ze slovenské Sereďe. Skupina mladých se bavila a pokuřovala v altánu na workoutovém hřišti. Brzy se však jejich kratochvíle změnila v brutální napadení. Zhruba deset přítomných u řeky Váh se buď dívalo, nebo podílelo na surovém bití patnáctiletého mladíka. Díky pohotovému jednání operátora kamerového systému byla na místo vyslána hlídka, která chlapce nalezla a předala do péče zdravotníků.

Dokázali byste pomoci: Mobilní aplikace Záchranka

1. prosince 2022 22:30

Přivolat v případě akutní nouze pomoc jedním tlačíkem? Ano. S pomocí aplikace Záchranka to jde. Nainstalovat si ji můžete do svého mobilního telefonu i do chytrých hodinek. A velkou pomoc může znamenat pro hluchoněmé, případně pro ty, kteří po úrazu nemohou mluvit. Odešle totiž záchranářům vaši přesnou pozici a dokáže je informovat i o povaze vašeho zranění. Čtěte dál a budete vědět jak na to.

Unikátní školící centrum ORLEN Unipetrol v Litvínově: Nahlédněte do něj spolu s námi

7. října 2022 07:50

Cílem společnosti ORLEN Unipetrol je zpracování ropy, výroba i distribuce a následný prodej pohonných hmot a petrochemických produktů. Své zaměstnance musí patřičně proškolit a vzdělat. To se děje v unikátním tréninkovém a školícím centru, které nevyhledávají jen noví pracovníci. A právě do něj jsme měli možnost nahlédnout s kamerou a teď vás jím provedeme.

5G v Česku: Do konce roku 2023 slibují operátoři pokrýt celou zemi

24. srpna 2022 12:30

5G. Dvoučlenná zkratka, která dosavadní chápání elektronického propojení celého světa i nám známé části vesmíru posouvá zase o několik úrovní dál. Bezdrátový systém nové generace nabízí dříve netušené možnosti v průmyslu nebo ve zdravotnictví, ale mění také životy nás všech na Zemi. Pomalu, ale jistě propojuje jednotlivce, domácnosti, auta, MHD i další užitečné věci a přístroje napříč průmyslovými odvětvími. Komunikace ve všech zmíněných úrovních se stává rychlou a dostupnou každému z nás.

Huawei Win-Win Innovation Week: Kde budou mobilní sítě za deset let

22. července 2022 09:57

Jakou roli hrají operátoři v digitalizaci naší společnosti, kde budou mobilní sítě za deset let, nebo jak lze pomocí technologií podpořit globální trend udržitelnosti – na Huawei Win-Win Innovation Week do čínského Šen-čenu se tento týden sjeli světoví experti, aby diskutovali aktuální výzvy v sektoru informačních a komunikačních technologií. Společnost Huawei zároveň v průběhu týdne představuje své největší novinky, informuje o pokroku ve výzkumu, vývoji a inovacích v odvětví ICT a navazuje tak na zimní veletrh MWC ve španělské Barceloně.

Američtí operátoři žádají obří kompenzace za vyřazení Huawei a ZTE z budování 5G sítí

12. dubna 2022 10:23

Více než 180 žádostí o úhradu nákladů na odstranění technologií čínských firem Huawei a ZTE z telekomunikačních sítí se sešlo americkému telekomunikačnímu regulátoru Federal Communications Commission (FCC). Američtí operátoři po státu celkem žádají 5,6 miliardy dolarů jako kompenzace. Regulátor nyní řeší, kde na všechny přihlášené nároky o úhradu nákladů vezme peníze.

Aprílový porod s dobrým koncem. Chlapečkovi s neobvyklým jménem pomohl na svět tatínek

2. dubna 2022 20:17

Místo aprílových fórků se rodiče na Královéhradecku dočkali nečekaného porodu. Malý Nicolas se totiž náhle přihlásil o pozornost. Na místo proto promptně vyjeli záchranáři, ale po příjezdu zjistili, že je miminko už v pořádku na světě. „Maminka s tatínkem to zmákli bez problému, jen s poradou operátora. Nicolas k úlevě všech záchranářů krásně brečel,“ oznámili záchranáři na svých facebookových stránkách.