CNN Prima News operátor

operátor

Výpis příspěvků ke štítku „operátor“

Rusové si z mrtvých těl staví kryty, popsal operátor dronů. Stroje obráncům suplují granáty

Bezpilotní drony jsou na ukrajinské straně fronty zcela nepostradatelnou součástí boje. Přesvědčil se o tom i vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno, který doprovázel skupinu ukrajinských vojáků, jež drony rozváží přímo na frontovou linii. Vojáci se redaktorovi svěřili také se zkušenostmi z fronty. Bezpilotní stroje obráncům nahrazují tolik nedostatkové dělostřelecké granáty.

Nový kyberzákon pod palbou kritiky: Utratíme zbytečně miliardy, zlobí se největší operátoři

Připravovaný zákon o kybernetické bezpečnosti tvrdě kritizují operátoři i poskytovatelé internetu a datových služeb. Pokud by se v návrhu neprovedly žádné změny, znamenalo by to pro dodavatele i poskytovatele velkou hrozbu. Kvůli novým pravidlům by společnosti musely nalít miliony korun do nové infrastruktury. Tři největší operátoři navíc varují, že by je výměna prvků v sítích vyšla na téměř 18 miliard korun.

Conectart: Na konec operátorů nevěříme, AI je pomocník, ne konkurence

Když se řekne call centrum, většině z nás se vybaví open space, tedy velká místnost plná lidí se sluchátky na uších, kteří všichni naráz horlivě telefonují se zákazníky. To už ale podle Petra Studničky, ředitele největšího kontaktního centra v Česku, tak docela neplatí. Zákaznická centra jdou s dobou a telefonické spojení už dávno není jedinou formou, jejímž prostřednictvím se dá s klienty spojit. Velký průlom přinesly i nové způsoby komunikace, etický kodex a v neposlední řadě také moderní technologie, především umělá inteligence.

Velký skok dopředu. Záchranáři využívají mobil svědka k videopřenosu, lépe pomůžou zraněným

Záchranáři mají novou pomůcku, která jim pomáhá se záchranou životů. Dokážou využít mobil svědka události pro videopřenos a přímo na operačním středisku vidí situaci na místě. Doteď se museli spolehnout jen na popis oznamovatele. Novinka se osvědčila například při zásazích u dopravních nehod s více zraněnými. „Už jsme tuto možnost využili v desítkách případů,“ řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michal Georgiev.

Záběry krvavého masakru ruských vojáků. Ukrajinští mariňáci provedli další úspěšný úder

Ukrajinská 36. brigáda námořní pěchoty provedla další úder proti ruským silám. Využila bezpilotních letounů, jejichž prostřednictvím svrhávala bomby do ruských zákopů a úkrytů. Na záběrech zveřejněného videa je patrné, jak nálože padají do bezprostřední blízkosti vojáků. K úderu zřejmě došlo na východní frontě západně od Doněcku. Konkrétní okolnosti zveřejněných záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Od žertů k rozbité lebce. Skupina výrostků surově zbila kamaráda, zachránila ho obsluha kamer

K dramatické záchraně vyjížděli začátkem března strážníci ze slovenské Sereďe. Skupina mladých se bavila a pokuřovala v altánu na workoutovém hřišti. Brzy se však jejich kratochvíle změnila v brutální napadení. Zhruba deset přítomných u řeky Váh se buď dívalo, nebo podílelo na surovém bití patnáctiletého mladíka. Díky pohotovému jednání operátora kamerového systému byla na místo vyslána hlídka, která chlapce nalezla a předala do péče zdravotníků.