CNN Prima News operátor

operátor

Výpis příspěvků ke štítku „operátor“

Američtí operátoři žádají obří kompenzace za vyřazení Huawei a ZTE z budování 5G sítí

12. dubna 2022 10:23

Více než 180 žádostí o úhradu nákladů na odstranění technologií čínských firem Huawei a ZTE z telekomunikačních sítí se sešlo americkému telekomunikačnímu regulátoru Federal Communications Commission (FCC). Američtí operátoři po státu celkem žádají 5,6 miliardy dolarů jako kompenzace. Regulátor nyní řeší, kde na všechny přihlášené nároky o úhradu nákladů vezme peníze.

Aprílový porod s dobrým koncem. Chlapečkovi s neobvyklým jménem pomohl na svět tatínek

2. dubna 2022 20:17

Místo aprílových fórků se rodiče na Královéhradecku dočkali nečekaného porodu. Malý Nicolas se totiž náhle přihlásil o pozornost. Na místo proto promptně vyjeli záchranáři, ale po příjezdu zjistili, že je miminko už v pořádku na světě. „Maminka s tatínkem to zmákli bez problému, jen s poradou operátora. Nicolas k úlevě všech záchranářů krásně brečel,“ oznámili záchranáři na svých facebookových stránkách.

Hygienici nestíhají trasovat. Do 24 hodin dokážou oslovit jen čtvrtinu pozitivních

15. listopadu 2021 12:41
Aktualizováno

Hygienické stanice vytrasovaly za poslední týden průměrně do 24 hodin od výsledku testu čtvrtinu pozitivních na COVID-19 a oslovily také 62 procent jejich kontaktů. Průměrně jim lidé hlásí v posledním týdnu 1,96 rizikového kontaktu. Kraje se v rychlosti trasování a počtu hlášených kontaktů výrazně liší. Vyplývá to z dat o trasování z projektu Chytrá karanténa. Od začátku října počty nově nakažených opět výrazně rostou, v minulém týdnu dvakrát překročily 14 tisíc pozitivně testovaných.

Facebook, Instagram i WhatsApp evidovaly obří výpadek. Problémy měli i čeští operátoři

4. října 2021 18:08
Aktualizováno

Sociální sítě společnosti Facebook v pondělí zaznamenaly asi šestihodinový výpadek. Podle webu CNBC se jednalo o nejhorší výpadek od roku 2008, kdy se problém táhl celý den. Do aplikace se nebylo možné přihlásit, neaktualizoval se feed hlavních zpráv a nedaly se ani posílat zprávy. Kolem půlnoci začaly platformy pomalu naskakovat, stále však nebyly plně funkční. Problémy se v pondělí objevily i u klientů operátorů T-Mobile a Vodafone.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

3. srpna 2021 19:48

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

Zelené ICT pro zelenější svět: Huawei zahájila barcelonský veletrh debatou o ekologicky šetrných řešeních

29. června 2021 16:02

Ambiciózní plán Evropské unie na ochranu klimatu má významného spojence v moderních technologiích. Pomoc nabízí zejména technologická řešení odvětví ICT, jejichž prostřednictvím mohou firmy i celé sektory efektivně snižovat své emise skleníkových plynů a postupně přejít na fungování v udržitelném režimu. Co mohou k naplnění Zelené dohody pro Evropu udělat dodavatelé technologií a jakým způsobem se k ní staví operátoři, diskutovali účastníci Zeleného fóra Huawei uspořádaného v předvečer zahájení veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně.

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

24. června 2021 19:40

Slovenská pobočka mobilního operátora O2 dočasně blokovala přístup na populární streamovací portál Twitch. Důvodem bylo rozhodnutí soudu, který na žádost slovenského Úřadu pro regulaci hazardních her (ÚRHH) zakročil proti jednomu z uživatelů. Protože ale nešlo blokovat konkrétní profil osoby, šla mimo hru celá stránka. Nakonec ÚRHH i O2 přehodnotily situaci a server opět zpřístupnily, uvedl slovenský operátor pro CNN Prima NEWS.

Konec telefonních budek v Česku. 110 let sloužily, teď šla k zemi poslední

17. června 2021 15:18

V Česku definitivně skončila éra telefonních budek, v Hlubyni na Příbramsku ve čtvrtek dělníci odstranili poslední, která ještě v zemi sloužila. Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) loni rozhodla, že stát budky přestane dotovat. Operátor O2 je v takovém případě nechce dál provozovat. Telefonování z budek nahradily postupem času podle operátora mobilní telefony. Naposledy někdo z budky v Hlubyni volal před dvěma lety. Telefonní automaty sloužily v českých městech a na vesnicích 110 let.