CNN Prima News Orlické hory

Orlické hory

Výpis příspěvků ke štítku „Orlické hory“

VÝSTRAHA: Na Česko se valí intenzivní deště. Podívejte se, kde hrozí největší nebezpečí

Severu Česka hrozí v nadcházejících hodinách vydatný déšť a rozdvodnění toků, varují meteorologové. Do pátečního poledne by mělo v Krkonoších spadnout přes 50 milimetrů srážek. Intenzivní srážky postihnou také Orlické hory, kolem Králického Sněžníku a Jeseníky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Rozvodnit se mohou toky v povodí horního Labe a Jizery a také v Českém lese a části Šumavy, vyplývá z výstrahy ČHMÚ.

Komplikace na českých horách. V Bedřichově uzavřeli příjezdy, problémy hlásí i z Krkonoš

Policie kvůli náporu běžkařů uzavřela v sobotu o půl desáté dopoledne všechny příjezdové silnice do Bedřichova v Jizerských horách na Jablonecku. „Všechna svozová parkoviště jsou plná,“ uvedl krajský mluvčí policie Vojtěch Robovský. Auta turistů a lyžařů zaplnila také parkoviště v horském sedle u Šerlichu v Orlických horách, dopravu na místě řídí policie. Zaparkované vozy komplikují dopravu i v Peci pod Sněžkou, Špindlerově Mlýně a jiných horských střediscích.

Sníh komplikuje dopravu. V Peci se srazilo auto se sypačem, policie vyzývá k opatrnosti

Sníh komplikuje dopravní situaci hned na několika místech Česka. V Krkonoších ho napadlo kolem deseti centimetrů a během dopoledne se stalo několik nehod. Sněžení zasáhlo i vyšší polohy Jičínska a Orlické hory. Na vozovkách zůstal rozbředlý nebo ujetý sníh. Řidiči musejí být velmi opatrní, vyplývá z informací silničářů, horské služby a policie.

Dopravu komplikuje sníh a hrozí námraza, varují silničáři. Jaká je situace v krajích?

Zásadní dopravní komplikace po sněžení ve čtvrtek nepokračují, přesto jsou silničáři ostražití. Předem řidiče v celém Česku varují na možná úskalí a doporučují, jak by se měli za volantem chovat. Na některých silnicích hrozí tvorba námrazy, ovladatelnost vozu může zkomplikovat i rozbředlý, nebo naopak ujetý, sníh. Jak vypadá situace napříč zemí?

Česko zasype těžký a mokrý sníh, očekávejte komplikace v dopravě. Kde platí výstraha?

V pásu od jihu Čech přes Českomoravskou vrchovinu po Orlické hory v úterý od noci do dopoledne napadne pět až deset centimetrů sněhu, který bude mokrý a těžký. Při teplotách nad nulou může sníh lámat větve a komplikovat dopravu, informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který vydal výstrahu. Podle jeho předpovědi by v noci na úterý měly nejnižší teploty v Česku zůstat nad nulou, přes den bude maximálně jeden až pět stupňů.

Martin R. měl loupit i znásilňovat. Policisté ho našli mrtvého, už vědí, co se stalo

Mrtvým mužem, kterého policie nalezla na konci srpna v lese na Rychnovsku, byl hledaný čtyřicátník podezřelý z loupeže, znásilnění, nedovoleného ozbrojování a omezování osobní svobody. Přečinů se podle policie dopustil dvakrát, a to pod pohrůžkou použití nelegálně držené střelné zbraně. Následně se sám zastřelil. Jeho totožnost nyní potvrdili znalci.

Velmi silné bouřky udeřily na Česko. Postupují pomalu, hrozí lokální povodně

Velmi silné bouřky se v neděli odpoledne místy vyskytují v Orlických horách, na Jesenicku a Krnovsku a na jižní Moravě v pásu přibližně od Třebíče po Vyškov. Srážkové úhrny mohou být ojediněle nad 40 milimetrů. Aktuální upozornění před velmi silnými bouřkami vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), výstraha platí do 17:00. V ostatních částech na východě Česka by bouřky měly být o něco slabší, jejich výskyt odhaduje ČHMÚ do 19:00.