CNN Prima News osobní vůz

osobní vůz

Výpis příspěvků ke štítku „osobní vůz“

Při požáru po havárii na D10 zemřel řidič auta. Provoz stál přes sedm hodin

Dálnice D10 u Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku byla ve směru do Prahy kvůli čtvrteční tragické nehodě, při níž zemřel jeden člověk, uzavřena přes sedm hodin. Provoz bez omezení byl obnoven v pátek krátce před 4:30, potvrdilo Národní dopravní informační centrum. Na komunikaci došlo ve večerních hodinách k čelnímu střetu nákladního auta s osobním. Řidič osobního vozu, který jel zřejmě v protisměru, náraz a následný požár nepřežil.

Kolona obrněných pandurů se srazila s osobním autem na dálnici D6. Čtyři vojáci jsou zranění

Na dálnici D6 u Tuchlovic na Kladensku narazil ve středu ráno ve směru na Prahu vůz do vojenské kolony, čtyři vojáci jsou lehce zranění. Dálnice nebyla uzavřena, avšak vzhledem k ranní špičce byl průjezd několik hodin komplikovaný. V koloně byly tři pandury, jedno doprovodné nákladní auto a dvě vojenská osobní vozidla, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Všichni vojáci byli propuštěni z nemocnice, informovala dopoledne mluvčí armády Magdalena Dvořáková.

Tři mrtví po nehodě v Kaplici. Řidič osobního auta nedal přednost nákladnímu vozu

Při srážce osobního vozu s nákladním autem v Kaplici na Českokrumlovsku zemřeli ve čtvrtek odpoledne tři lidé. Dva cestovali v osobním voze, který zřejmě nedal přednost při vjezdu na hlavní silnici a srazilo jej nákladní auto. Třetí obětí je řidič kamionu. Médiím to řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Silnice I/3 je v místě nehody zcela uzavřena, omezení provozu potrvá do nočních hodin.

Dálnice jako tankodrom, tak zdražíme známky. Nejapnost, bouří se Češi proti vyšším cenám

Dálniční známky pro osobní vozidla figurují mezi položkami, které se vláda premiéra Petra Fialy (ODS) rozhodla v rámci svého konsolidačního balíčku podražit. Mnohé Čechy tento krok naštval. Stěžují si, že mají mít nejdražší dálniční známky v porovnání se sousedními zeměmi a přitom kvalita tuzemských cest mnohdy připomíná tankodrom. Našli se však i zastánci nového opatření.

Tragická bilance: Na českých silnicích loni zemřelo 454 lidí. Nejméně v historii statistik

Loni zemřelo na českých silnicích nejméně lidí od roku 1961, kdy policie začala vést souhrnné statistiky. Mrtvých bylo 454, tedy o 16 méně než předloni. Dopravních nehod policisté zaznamenali 98 460, což je o 872 méně než v předloňském roce. Celková hmotná škoda dosáhla loni zhruba 7,5 miliardy korun. Na tiskové konferenci to uvedli náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch a ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Těžká nehoda na D1, dálnice hodiny stála. Zranili se čtyři lidé, policista je ve vážném stavu

Aktualizováno

Vážná nehoda zastavila v pátek dopoledne provoz na dálnici D1 za Brnem na 174. kilometru směrem na Prahu poté, co opilý řidič narazil v mlze osobním autem zezadu do policejní dodávky. Zraněni byli čtyři lidé včetně dvou policistů. Jeden z policistů je zraněný těžce, další tři pacienti mají středně těžká až těžká zranění. Řidiči vozu naměřili v dechu 1,63 promile alkoholu.

Tragickou srážku na D5 nepřežili dvě děti a jeden dospělý. Kamion vjel do protisměru

Aktualizováno

Tři oběti včetně dvou dětí si ve středu odpoledne vyžádala nehoda kamionu s osobním vozem na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku. Další dva lidé se zranili. Kamion prorazil svodidla a vjel do protisměru. Dálnice byla v obou směrech zavřená a tvořily se tam kolony. Jeden směr se podařilo zprůjezdnit kolem 23. hodiny, druhý kolem jedné hodiny ráno. Nyní je tak dálnice plně průjezdná.