CNN Prima News Ostrava

Ostrava

Výpis příspěvků ke štítku „Ostrava“

Že nejsou zubaři? Plácáte. Češi jsou emotivní, opřel se Šmucler do starosty Krnova

25. května 2022 07:31

Máme dostatek zubařů, Češi jsou jen emotivní, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS stomatochirurg Roman Šmucler. Reagoval tak na slova starosty Krnova Tomáše Hradila (Krnovští patrioti), který konstatoval, že v Moravskoslezském kraji chybí zubní lékaři až pro sto tisíc obyvatel. Ten zároveň podepsal výzvu k zajištění stomatologické péče.

Vláda kanál Dunaj–Odra–Labe odmítá. Kritizované části projektu však sama připravuje

24. května 2022 09:59

Současná vláda ještě z opozičních lavic brojila proti chystané výstavbě kanálu Dunaj–Odra–Labe (DOL) a s nástupem do úřadů proto megalomanský projekt za více než půl bilionu korun odvolala. Přesto ministr dopravy Martin Kupka (ODS) překvapil tím, že v přípravě některých vodních projektů, které s koridorem souvisí, nadále pokračuje. Týká se to například plánu na splavnění Odry u polských hranic a výstavby plavebního stupně Děčín, který vyvolával pochybnosti především z ekologických důvodů.

Aktivista z Ostravy: K místním Romům se Ukrajinky chovají nadřazeně a urážejí je

22. května 2022 05:37

Romští uprchlíci z Ukrajiny si z vlasti přinášejí různé zkušenosti. Někteří tam nechodili ani do základní školy. Zažívají xenofobní útoky včetně fyzického násilí a žhářství v osadách. Vztah k Romům – ukrajinským i českým – se projevuje i mezi ukrajinskými uprchlíky v Ostravě, říká aktivista indického původu Kumar Vishwanathan. Mluví i o hrozbě, že v Česku vzniknou tábory podobné těm v Sýrii, Keni či Ugandě.

Maso stačí jednou týdně, zažili jsme horší bídu, bojují s krizí hrdí senioři z Ostravy

21. května 2022 05:51

Za jednopokojový byt platí 78letý vdovec František Dvořák 10 500 korun. Bez energií. „Na jídlo a všechno ostatní mi zbývají necelé tři stovky na den. Vyžiju, a ještě mi trochu zůstane,“ sebevědomě říká bývalý stavař. „Člověk musí být šetrný, pak vyjde. Současná krize mě nerozhází,“ tvrdí 76letá Jarmila Šimonová. Ani o deset let starší František Sekanina si nestěžuje: „S manželkou jsme na to dva, tak zatím není s nájmem problém.“

Rozstřílené polské zámky u českých hranic. Jako by II. světová ještě neskončila

15. května 2022 06:29

Fasády zámků jsou tam pořád zjizvené dírami po ruských a německých kulkách anebo dělostřelecké munici. V jižním Polsku jako by ještě neskončila druhá světová válka, její stopy jsou patrné už kousek za česko-polskou hranicí. „Je to smutné, ještě jsme neopravili, co bylo zničeno v roce 1945, a u sousedů na Ukrajině už Rusové opět ničí celá města,“ stýská si starousedlík Gerhard Wieder u ruin zámku v polské obci Tworków. Kilometr od českých hranic.

Vážné zranění hlavy a překvapivá zápletka. Nehodu policistů s kriminalistou řeší inspekce

10. května 2022 17:54

Těžkým zraněním skončila autonehoda policistů s kolegou z kriminálky, který měl jet minulý týden po službě v civilním voze. Kriminalista utrpěl na křižovatce v Ostravě ve Vítkovicích závažné zranění hlavy. Podle svědků to měl být on, kdo vjel na hlavní silnici z vedlejší komunikace. Překvapení ale přišlo o několik chvil později. Podle informací CNN Prima NEWS nadýchal řidič policejního vozu 0,9 promile alkoholu. Případ tak vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Kovanda varuje před kolapsem Vítkovice Steel: Může je potkat stejný osud jako Sberbank CZ

3. května 2022 16:09

České úřady zablokovaly majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel. Ta je důležitým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, jenž už nyní vykazuje společně s Ústeckým krajem nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi. Ekonom Lukáš Kovanda varuje, že blokace majetku ohrožuje pracovní místa a může vést ke stejnému osudu, jaký potkal Sberbank CZ.

Firmě Vítkovice Steel byl kvůli sankcím zablokován majetek. Ohrozí to tisíce pracovníků

3. května 2022 12:10
Aktualizováno

Finanční analytický úřad (FAÚ) zablokoval majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel v souvislosti se sankcemi proti Rusku kvůli válce na Ukrajině. České televizi to v úterý řekla mluvčí ministerstva financí Michaela Lagronová. Podle hlavního ekonoma Trinity Bank Lukáše Kovandy může takový krok ohrozit tisíce pracovních míst a přispět k bankrotu společnosti. Podle vedení firmy Vítkovice Steel ke zmrazení jejího majetku nedošlo. Společnost vyrábí, má dostatek zakázek a vedení doufá, že situace se vysvětlí a nepostihne firmu.