reklama
CNN Prima News Ostrava

Ostrava

Výpis příspěvků ke štítku „Ostrava“

Komunisté chtěli vznik Československa slavit už 14. října. Kvůli demonstraci a stávce

14. října 2021 15:07

Je nepopiratelnou skutečností, že pracující vyhlásili u nás republiku o 14 dní dříve, než se k tomu odhodlala česká buržoazie, uvádí se v knize Dokumenty moderní doby, kterou připravil Státní ústřední archiv v Praze roku 1978. Touto argumentací se komunisté několikrát pokusili přesunout oslavy vzniku Československa z 28. října na 14. října.

S ročním dítětem bydleli ve stanu. Ostravští strážníci řeší nevídanou věc

11. října 2021 17:46

Ostravští strážníci se v neděli večer setkali s nezodpovědnými rodiči, kteří s ročním dítětem bydleli ve stanu. Při večerní kontrole osob bez přístřeší v Bělském lese narazili na stan, ze kterého se ozýval dětský pláč. Oba rodiče strážníkům sdělili, že jsou tu pouze dočasně, než si najdou nějaké bydlení. Orgán sociálně-právní ochrany dětí se bude celou situací dále zabývat.

Páteční rekord: Volební účast 4,29 % na periférii Ostravy, kde bílí politici netáhnou

9. října 2021 09:07

Zřejmě nikde jinde v republice neprojevili voliči tak obrovský nezájem o parlamentní demokracii jako ve volebním okrsku číslo 8013 v Ostravě. „V pátek do desáté večer přišlo jen 4,29 procenta voličů. A to nejsme žádný malý okrsek, na seznamu voličů máme 747 občanů,“ informuje ve volební místnosti komisař Richard Hanusek. Co se vlastně skrývá za tak šokujícím nezájmem o volby na periferii třetího největšího města v republice?

Česká železniční síť zaostává. Jezdí se stejně jako za první republiky, říká Fiala

5. října 2021 08:57

Česká železniční síť patří dlouhodobě mezi největší bolavá místa tuzemské dopravní infrastruktury. Zemi nadále chybí tolik diskutované rychlotratě a doposud vázne i rekonstrukce stávajících koridorů. Kritické hlasy z opozice upozorňují, že vláda železnici zanedbala a jezdí se po ní stejnou rychlostí jako za první republiky, což vláda odmítá. Nepříjemnou ukázkou stavu českých tratí může být i příklad spojení mezi Brnem a Ostravou, kde se bude minimálně dalších deset let jezdit pouze po jedné koleji.

Modernizace stále jen na papíře. Jednokolejka z Brna do Ostravy zůstane až do roku 2031

29. září 2021 13:41

Železniční spojení druhého a třetího největšího města Česka, tedy Brna a Ostravy, po staré a pomalé jednokolejné trati potrvá ještě nejméně deset let. Vyplývá to z informací, které poskytl mluvčí Správy železnic (SŽ) Dušan Gavenda. Dokončení dvoukolejné trati mezi Brnem a Přerovem pro rychlost 200 kilometrů za hodinu předpokládá v roce 2031, přestože studie proveditelnosti byla hotová v roce 2015.

Výbuch v Litovli mohla způsobit výroba drog, připouští policie. Nešlo by o první případ

28. září 2021 19:26

I přesto, že obyvatelé vybuchlého domu v Litovli odmítají, že by uvnitř byla varna drog, policisté se zabývají i touto vyšetřovací verzí. Scénář podobných případů je většinou stejný – výbuch, který se ozve zpravidla uprostřed noci, pak do bytu vstoupí policisté a odhalí varnu pervitinu. Práce s chemikáliemi je kromě toho, že je nelegální, velmi nebezpečná. A to i s ohledem na to, že drogy často připravují právě jejich uživatelé.

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

23. září 2021 07:34

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

reklama