CNN Prima News Ostrava

Ostrava

Výpis příspěvků ke štítku „Ostrava“

Lidi v Ostravě vyděsil medvěd u zastávky. Trénujeme tak řidiče, vysvětlil dopravní podnik

26. května 2023 19:39

Pozor, po městě se potuluje medvěd. Takové varování s fotkou statného huňáče poblíž tramvajové zastávky, si teď mezi sebou přeposílají lidé v Ostravě. Kolující snímek tam vyvolal velké pozdvižení. A tak redakce CNN Prima NEWS pátrala, jak to s nebezpečnou šelmou doopravdy je. A dopátrala se: Za medvědem stojí dopravní podnik, ze zvířete ale opravdu nikdo strach mít nemusí.

REPORTÁŽ: Panenskou přírodu u Odry ničí vyšší zájmy včetně armádních, státní ochrana selhává

24. května 2023 06:28

Nad rákosím prolétl dravý moták pochop, po mokřadní louce kráčí pyšný jeřáb popelavý a poblíž v tůňce plave vzácná kuňka ohnivá. Všichni tři jsou na seznamu ohrožených živočichů a dosud nad jejich bezpečím bděla i správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Poodří. Je to paradox, ale strážci přírody tyto živočichy zároveň ohrožují na životě, neboť dovolili, aby stát protnul chráněný mokřad železniční tratí.

REPORTÁŽ: Obuvníci vymírají, přesto jim stát zvyšuje DPH aneb Ševče, pusť se svého kopyta

17. května 2023 06:39

Ševců je pořád méně a v baťovském Zlíně loni dokonce zrušili učňovské obuvnické obory. Nebyl o ně zájem. A aby toho nebylo dost, stát nyní znechutil práci i posledním aktivním obuvníkům, když na jejich služby uvalil daň ve výši 21 procent. „Rána pod pás pro celé řemeslo,“ nechápe rozhodnutí kabinetu 57letý Martin Gnebus, který už tři desetiletí provozuje opravnu obuvi. Zrovna mění podpatky u dámských střevíců a u práce přemítá: „Zalepit černou díru v ekonomice státu s pomocí zdanění obuvníků, to je přece nesmysl. Vždyť jsme skoro na vymření.“

Léčba s pomocí AI v praxi: Než skončí CT mozku, lékař ví, jestli jde o mrtvici

11. května 2023 17:13

Ještě před několika lety bychom si nic takového vůbec nedovedli představit. Dnes už je umělá inteligence samozřejmou součástí medicíny. A ačkoli jsme s vývojem nejmodernějších technologií v oblasti zdravotnictví teprve na začátku, už teď je velmi platným pomocníkem. Že se jedná o mrtvici, dokáže AI odhalit i v nejasných případech, a to dokonce dříve, než skončí povinné vyšetření.

REPORTÁŽ: Vlajky se Stalinem, srpy i kladivy. Nesmrtelný pluk v Ostravě podpořil Rusko

10. května 2023 08:01

Hovoří Moskva. Говорит Москва. Ostravskými Komenského sady zní znělka zahraničního vysílání sovětského rozhlasu a všude vlají rudé sovětské prapory se srpy a kladivy. Nad hlavami účastníků akce takzvaného Nesmrtelného pluku plápolá i prapor s portrétem masového vraha Josifa V. Stalina. „Připomínám si osvobození Československa,“ říká 20letý Jan Válek. Proč tedy mává i současnou zástavou Ruské federace? A jaký má názor na ruskou invazi na Ukrajinu? „Neberu to tak, že by Rusko napadlo Ukrajinu,“ odpovídá. Paradoxní je, že pochody Nesmrtelného pluku byly letos v Rusku zakázány, Putin se obával, že by účastníci mohli připomínat padlé ruské vojáky na Ukrajině.

Kde skončí Karolínka z ostravského babyboxu? O holčičku má zájem příbuzná, rozhodne ale soud

8. května 2023 14:54

Do babyboxu v Městské nemocnici Ostrava někdo v neděli odložil přibližně rok starou holčičku. Tak staré děti bývají odkládány do babyboxů zřídka. Je to 250. dítě, které bylo v Česku do tohoto zařízení odloženo. Holčička je v pořádku. V letošním roce jde o čtvrtý případ, sdělil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví ostravského magistrátu Zdeněk Živčák uvedl, že se přihlásila příbuzná dítěte a projevila zájem převzít ho do péče. Jde o osmé dítě odložené do ostravského babyboxu, naposledy tam ale někdo dítě vložil před 11 lety.

Má jedinou fotku a policii uniká 20 let. Vypadá jako známý herec, píší lidé o muži z Ostravy

6. května 2023 21:29

Slovenská policie pátrá po padesátiletém Mariánu Pecharovi z Ostravy, který je na útěku už 20 let. Policisté však mají pouze jednu fotku, podle níž se dá muž hledaný kvůli zanedbání výživy identifikovat. Jakmile sdíleli snímek na sociálních sítích, lidé začali okamžitě spekulovat nad jeho vzhledem. Podle nich se Pechar podobá hvězdě Hříšného tance Patricku Swayzemu nebo dalším hercům Kurtu Russellovi či dokonce Bradu Pittovi.