reklama
CNN Prima News ostrov

ostrov

Výpis příspěvků ke štítku „ostrov“

Obcházejí zátoky jako hladoví psi. Chorvatsko terorizují sexuální predátoři

9. října 2021 08:37

Ženy na plážích chorvatského ostrova Murter čelí častým útokům sexuálních predátorů. „Někteří muži obcházejí zátoky jako hladoví psi. Před ženami se poté svlékají a masturbují,“ svěřila se jedna z obětí. Místní starosta ve svém prohlášení odsoudil nejen sexuální devianty, ale i ženino tvrzení, že za útoky stojí obyvatelé ostrova.

Přijímací středisko v Lampeduse praská ve švech. V úterý připlulo téměř 700 migrantů

28. září 2021 22:09

Na italskou Lampedusu dorazilo v noci na úterý 686 afrických migrantů, kteří pluli na velké rybářské lodi z Libye. Jde o jedno z největších vylodění z jednoho plavidla na tomto ostrůvku nedaleko afrických břehů v posledních několika letech. Dalších 119 běženců z pěti lodí se vylodilo na témže místě v pondělí. Informovala o tom agentura ANSA.

Zabila ho střecha kostela, který opravoval. Zemětřesení na Krétě bylo nečekaně silné

28. září 2021 15:29

Na Krétě jsou lidé na zemětřesení za ta léta už zvyklí. To, které zasáhlo řecký ostrov v pondělí, ovšem všechny zaskočilo. O život přišel nejméně jeden člověk, další desítky lidí utrpěly zranění, škody jdou do milionů eur. Češka Zuzana Hrdličková, která tam žije šestým rokem a podniká v turismu, pro CNN Prima NEWS popsala hrůzu, která se tam nyní odehrává.

V Itálii řádilo tornádo. Vyneslo auta do vzduchu a zabíjelo, hasiči mluví o apokalypse

11. září 2021 10:33

Dva lidé zemřeli a devět se zranilo poté, co malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři zasáhlo tornádo. Obě oběti, 86letého obyvatele ostrova a hasiče mimo službu, zastihlo tornádo při řízení auta. Vír je vynesl do vzduchu a auta pak prudce dopadla na zem. Zranění, z nichž čtyři jsou ve vážném stavu, byli údajně také účastníky dopravních nehod způsobených silným větrem, píše agentura ANSA.

Vědci našli nejsevernější ostrůvek světa. U Grónska vznikl kus země, hrozí mu ale zmizení

29. srpna 2021 09:56

Pohyb ledových ker obnažil u Grónska malý ostrov, který je podle vědců v současnosti nejsevernější výspou zemské pevniny. Dánsko si jej ale zřejmě nárokovat nebude, uvedla agentura Reuters. Objev přichází v době, kdy Spojené státy, Rusko, Kanada, Dánsko a Norsko vedou zápas o nadvládu nad Arktidou, kde tající led vytváří nové rybolovné oblasti i námořní trasy.

Po Obamově party ostrov zamořil koronavirus. Lékaři ho odhalili u desítek lidí

14. srpna 2021 18:14

Své šedesátiny oslavil Barack Obama 7. srpna na ostrově Martha's Vineyard, kam pozval stovky hostů. Nyní se letovisko potýká s prudkým nárůstem počtu nakažených koronavirem. Jen za poslední týden tu bylo pozitivně testováno 74 lidí, což je více, než v kterémkoliv jiném týdnu za posledních pět měsíců. Některá média spekulují, že za nárůstem stojí právě exprezidentova narozeninová akce.

Ohnivá noční můra: Plameny zachvátily řecký ostrov Euboia, lidé nemají kam utéct

9. srpna 2021 16:16

Stačil jediný týden spalujících veder a Řecko se začalo potýkat s obrovskými lesními požáry, které místní nepamatují. Dostat plameny pod kontrolu se snaží hasiči ze 22 zemí světa, živel se ale nedaří zkrotit. Kritická je situace zvláště na ostrově Euboia, který rozdělil na poloviny ohnivý pás. Lidé, kteří uvízli na severu, teď nemají kam utéct.

Velikáni olympijských her? Na USA nebo Čínu zapomeňte, zazářilo maličké San Marino

9. srpna 2021 12:49

Největší sportovní svátek, olympijské hry, jsou u konce. Poslední olympionici se z Tokia vrací domů, kde je čeká bujaré přivítání. Největší počet medailí si odvážejí američtí sportovci, kteří jich z více než tisíce ukořistili 113. Nadšením září i Čína, která získala 88 medailí. Tyto velikány však zastínila jiná hvězda – maličká země San Marino.

Deset let od Breivikovy masové vraždy. Trauma mám na celý život, líčí dívka, která přežila

22. července 2021 11:42

Když krajně pravicový extremista převlečený za policistu Anders Behring Breivik střílel na letním táboře mládeže na norském ostrově Utoya, zemřely desítky lidí. Mezi účastníky byla i sedmnáctiletá Lisa Marie Husbyová. Jde o jednu z teenagerů, kteří na malém ostrově v osudný den 22. července 2011 byli. O svém zážitku se nyní rozhodla promluvit.

PŘEHLEDNĚ Breivikův masakr v Norsku: Proč vraždil a jak probíhal soudní proces?

22. července 2021 06:07

Když 22. července 2011 došlo k teroristickému útoku v norském Oslu, a následně ke střelbě do mladých lidí mládežnického tábora Strany práce na ostrově Utoya, celý svět byl v šoku. Krajně pravicový extremista Anders Behring Breivik za jediný den připravil o život 77 lidí. Byl odsouzen k jedenadvaceti letům vězení. CNN Prima NEWS pro vás připravila časovou osu nejen samotného útoku, ale také soudního procesu s Breivikem.

reklama