CNN Prima News ostrov

ostrov

Výpis příspěvků ke štítku „ostrov“

Novodobý trosečník. Muže smetla vlna, na pustém ostrově přežil díky citronům a dřevěnému uhlí

16. srpna 2022 13:39

Chtěl si užít krásného výhledu, nakonec bojoval o život. Zahradníka Nelsona Nedyho překvapila na vyhlídce vlna, která ho odnesla na otevřené moře. Na souš se dostal až na opuštěném ostrově. Pět dní se snažil muž přežít, pomohly mu citróny, dřevěné uhlí i dvě lahve vody, které našel. Zachránili ho až lidé na vodních skútrech.

Čínský turistický ráj Chaj-nan je v lockdownu. Češi tam nejsou, ujišťuje ministerstvo

9. srpna 2022 08:29

Turisty hojně vyhledávaný čínský ostrov Chaj-nan nařídil uzávěru v dalších městech v reakci na stoupající počet případů nákazy koronavirem. Už v neděli uvízlo více než 80 tisíc turistů v oblíbeném čínském přímořském letovisku San-ja, když úřady město uzavřely. Žádní Češi na ostrově podle informací ministerstva zahraničí nejsou.

Bayraktar znovu v akci: Obávaný dron zničil u Hadího ostrova dva ruské vojenské čluny

2. května 2022 11:09

Ukrajinci se snaží dobýt zpět svá území, která nyní okupují ruské síly. Obě armády svádí tvrdý boj například o Hadí ostrov. Ten proslul hned po prvním dnu invaze, když se jeho ukrajinská posádka odmítla vzdát agresorovi a ruský válečný křižník Moskva poslala do patřičných míst. Pro znovudobytí malého černomořského ostrova Ukrajinci využívají i obávané turecké drony Bayraktar TB2. Jednomu z nich se povedlo zneškodnit hned dva ruské vojenské čluny.

Ukrajinci: Poničili jsme loď, kterou naši vojáci poslali do pr*ele. Podle Rusů šlo o nehodu

13. dubna 2022 23:10
Aktualizováno

Ukrajinská armáda silně poničila ruský křižník Moskva, uvedly ukrajinské úřady. Poradce prezidenta Volodymyra Zelenského Aleksij Arestovyč dodal, že jde o jednu z lodí, kterou obránci Hadího ostrova poslali „do pr*ele“. Kreml sice připustil, že je válečný křižník poničený, ale prý v důsledku vybuchlé munice na palubě, nikoliv kvůli ukrajinskému útoku.