CNN Prima News palestina

palestina

Výpis příspěvků ke štítku „palestina“

Trump navrhl vznik nezávislého palestinského státu

Americký prezident Donald Trump navrhl vytvoření palestinského státu, jehož hlavním městem má být východní Jeruzalém. O Trumpově mírovém plánu pro Blízký východ informovala agentura Reuters. Podle Spojených států je nyní na Palestincích, aby podnikli patřičné kroky, které povedou k ukončení desetiletí trvajícího konfliktu s Izraelem.

Prozrazen Trumpův mírový plán Nové Palestiny

Izraelská média odhalila zatím tajný plán amerického prezidenta Trumpa na řešení palestinské otázky. Jde o materiál – mírovou dohodu, která koluje mezi pracovníky izraelského ministerstva zahraničí a kterou Američané nazývají „Dohoda století“ (Deal of the Century). Izraelské ani americké úřady správnost údajů nepotvrdily.

Za přání dobrého rána skončil muž v poutech. Na vině byl facebookový překladač

Hodně kuriózní nedorozumění vyústilo v zatčení palestinského dělníka na Západním břehu Jordánu. Muž měl zřejmě dobrou náladu a tak na Facebook v arabštině napsal „dobré ráno všem“. Jenže automatický překladač tento vzkaz do hebrejštiny přeložil jako „ubližte jim“ a dělník tak za nedlouho skončil v poutech. Na případ upozornil izraelský deník Haaretz.